Arī turpmāk Jelgavas daudzbērnu ģimenes saņems pašvaldības atbalstu bez ienākumu izvērtēšanas 15

Jelgavas pašvaldība ir sagatavojusi trīs jaunu saistošo noteikumu projektus, kas turpmāk noteiks sociālo pabalstu saņemšanas kārtību Jelgavā. Nākamnedēļ saistošo noteikumu projektus skatīs domes komitejā, bet 23. septembrī – Jelgavas domes sēdē. Būtiskākais – arī turpmāk Jelgavas daudzbērnu ģimenes saņems pašvaldības atbalstu bez ienākumu izvērtēšanas. Savukārt atsevišķus sociālos pabalstus citām iedzīvotāju grupām paredzēts palielināt, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Jelgavas pašvaldība jau informēja, ka veikti grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kas paredz nošķirt pašvaldības sociālos pabalstus, ko piešķir, izvērtējot iedzīvotāju ienākumus, no pašvaldības brīvprātīgajām iniciatīvām, un tas pašvaldībām jāīsteno no šā gada 1. oktobra. Tāpēc Jelgavas pašvaldība izstrādājusi atsevišķus jaunus saistošos noteikumus "Maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis un sociālās palīdzības pabalsti Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā" un "Brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā". 

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš uzsver, ka darba procesā, kamēr pašvaldība izstrādāja jaunus saistošos noteikumus, sabiedrībā nepamatoti tika sacelta ažiotāža par pilnīgu pašvaldības atbalsta likvidēšanu pilsētas daudzbērnu ģimenēm. "Šobrīd saistošo noteikumu izstrāde ir pabeigta un apstiprināšanai domē tiek virzīti noteikumi, kas paredz saglabāt visus līdzšinējos pabalstus pilsētas daudzbērnu ģimenēm," tā A.Rāviņš. 

Sagatavotie saistošie noteikumi paredz, ka Jelgavā būs kopumā 14 brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti un trīs no tiem, tāpat kā līdz šim, bez ienākumu izvērtēšanas būs pieejami daudzbērnu ģimenēm:

pabalsts ēdināšanas pakalpojuma apmaksai pirmsskolas izglītības iestādē – līdz 50 eiro mēnesī;

pabalsts ēdināšanas pakalpojuma apmaksai vispārējās izglītības iestādē – no 2021. gada 1. septembra 1,62 eiro dienā;

pabalsts profesionālās ievirzes izglītības programmas dalības maksas segšanai – līdz 15 eiro mēnesī.

Savukārt citām iedzīvotāju grupām, salīdzinot ar spēkā esošajos noteikumos noteikto, tiek paredzēts palielināt pabalsta ēdināšanas pakalpojuma apmaksas segšanai – 5.–6. klases izglītojamajam no 0,28 eiro dienā līdz 0,32 eiro dienā; vienreizējo pabalstu personai, atbrīvojoties no brīvības atņemšanas iestādes, paredzēts palielināt par 7 eiro jeb no 43 līdz 50 eiro; apbedīšanas pabalsta maksimālo apmēru paredzēts palielināt par 129 eiro – no 271 līdz 400 eiro. Apbedīšanas pabalsta apmēra palielināšana saistīta ar apbedīšanas pakalpojuma cenu paaugstināšanu pēdējo desmit gadu laikā. 

Saistošie noteikumi "Maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis un sociālās palīdzības pabalsti Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā" izstrādāti, lai noteiktu maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni, labvēlīgākus nosacījumus mājokļa pabalsta aprēķināšanai un papildu sociālās palīdzības pabalstu veidus, kā arī palielinātu pabalstu krīzes situācijā.  

Tāpat pašvaldība izstrādājusi saistošo noteikumu projektu "Sociālās garantijas un brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti bērnam bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā".

 

 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Sed

Tad jau forši var jau tālāk ražot daudz bernus

pirms 17 dienām, 2021.09.11 01:48

Jelgaviņa

Jelgava vienmer sāk brēkt neko nezinot unnesaprotot.Kam tas izdevigi.Ta ka vajadzetu tiem bļavejiem iedziļinaties ,par ko bļauj.

pirms 16 dienām, 2021.09.11 08:59

Nepaldies

Esmu drošs, viņi pat paldies nepateiks.

pirms 16 dienām, 2021.09.11 09:03

Es domāju

...īsti pareizi tas nav. Ir daudzbērnu ģimenes arī ļoti pārtikušas. Tomēr vajadzēja noteikt kādu ienākumu slieksni. Varbūt augstāku par to, lai atbilstu maznodrošinātā statusam, bet tomēr.

pirms 16 dienām, 2021.09.11 09:30

Kārlis

Latviešu viens no lielākajiem negodiem ir skaudība!

pirms 16 dienām, 2021.09.11 11:01

Onkulis

Kāpēc nav pareizi? Katrs var mācīties, strādāt, pelnīt un būt pārticis. Taču bērni ir mūsu nākotne un ieguldījums viņos nevar būt lieks. Bez tam to naudu jau nedod uz rokas, bet daļēji sedz izglītošanos.

pirms 16 dienām, 2021.09.11 18:53

M

Paldies! Šie ir labi jaunumi pilsētas izaugsmei. Paldies cilvēkiem, kas aktualizēja, paldies cilvēkiem, kas vāca parakstus, paldies politiķiem, kas iestājās par ģimenēm ar bērniem, kā arī lēmuma pieņēmējiem.

pirms 16 dienām, 2021.09.11 10:03

Nezinu gan

Cik pareizi tas ir.Ja daudzbernu ģimene labi situeta,nu kads pabalsts vel vajafzigs.Tada sajūta,ka tās vislielākās bļāvējas Kada nu kuram izpratne par godigumu.

pirms 16 dienām, 2021.09.11 11:40

Liene

Tas tomēr nav īsti godīgi. Ne visas daudzbērnu ģimenes ir nabadzīgas, ne visas 0-2 bērnu ģimenes ir nodrošinātas. Kad attālinātās mācīšanās laikā pusdienu vietā daudzbērnu ģimenēm deva pārtikas pakas, bija tādi, kas pat pakaļ negāja, jo tādus s.... neēdot. Bet atdot paku vientuļai divbērnu mātei nevarēja. Tas nav taisnīgi.

pirms 16 dienām, 2021.09.11 11:41

Lienīt

Nav skaidrs kāpēc Jūs domājat, ka daudzbērnu ģimenei jābūt nabadzīgai, tie kam nevajadzēja šīs pakas tie neizmantoja iespēju tās saņemt. Bet pēc rakstītā var spriest, ka ir nopietnas problēmas ar paku dalīšanas mehānismu, ja pāri palikušas pakas nav tiesību dot citiem.

pirms 14 dienām, 2021.09.13 08:02

Ideāli!

Ģimenei, kurai atbalsts tiešām nepieciešams (iespējams, pat lielāks), saņems tikpat, cik ģimene, kura var atļauties nerēķināt līdzi, braukt 3x gadā ceļojumos, dārgās automašīnās utt. Kaut kas īsti kārtībā nav.

pirms 16 dienām, 2021.09.11 13:43

Minna

Izrādās, katru cilvēku Jelgavā vērtē dažādi. Citi ir vienlīdzīgāki!!! Strādāju par min algu. Divi bērni, bet man jāpierāda savi ienākumi, ka nevaru atļauties ne mašīnu, ne bērniem ceļojumu. Žēl par tādiem deputātiem

pirms 16 dienām, 2021.09.11 16:04

Ideālā Minna

Tieši šobrīd ir novērsta situācija, ka citi ir vienlīdzīgāki (daudz bērnu ģimeņu kontekstā). Ir novērsta situācija - daudzbērnu ģimene, kas maksā pienācīgus nodokļus un uzrādā legālus ienākumus, netiek diskriminēta, attiecība pret citām ģimenēm, tai skaitā tām, kas gūst ienākumus ne visai legāli un uzrādā tikai minimālās algas.

pirms 14 dienām, 2021.09.13 08:12

Kurbulis

Pašvaldības atbalsts jau nav obligāts. Naudīgās 3+ģimenes var tam nepieteikties. Ne tik naudīgajām gan pieteikuma rakstīšana ir “10 minūtes kauna sajūtas”. Nav patīkami ar šo pieteikumu atzīt, ka varēji būt dzīvē sekmīgāks.

pirms 16 dienām, 2021.09.11 16:32

Vietējās ziņas