Ģimenes ārstu prakses saņems papildu piemaksas par pacientiem, kuri vakcinēti pret Covid-19 2

Ģimenes ārstu prakses no valsts saņems papildu finansiālo atbalstu gan par vakcinācijas pret Covid-19 nodrošināšanu, gan arī par sapotētajiem pacientiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pastāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pēc viņa teiktā, šādu atbalsta mehānismu Veselības ministrija (VM) izstrādājusi pēc auglīgām sarunām ar vadošajiem ģimenes ārstiem par to, kā vēl valsts varētu stimulēt ģimenes ārstus vakcinēt savus pacientus pret Covid-19.

Kā informēja Pavļuts, uz 10.augusta valdības sēdi tiks virzīts VM izstrādāts rīkojuma projekts, kas paredzēs ģimenes ārstu praksēm izmaksāt piemaksas par pacientiem, kuri savakcinēti pret Covid-19, un, ja vakcinēto pacientu īpatsvars pārsniegs 50% vai 70% no visiem prakses pacientiem, tad šīs piemaksas būs vēl lielākas.

"Arī katrai ģimenes ārsta praksei, kura vakcinē, (..) būs pieejami papildus līdz 1500 eiro mēnesī, lai algotu papildu darbinieku vai tehniski aprīkotu prakses telpas, citiem vārdiem sakot, lai varētu dabūt to, kas ir nepieciešams labākai vakcinācijas procesa nodrošināšanai," stāstīja veselības ministrs.

Vaicāts, cik naudas no valsts budžeta šim mērķim tiks novirzīts, Pavļuts atbildēja, ka tie varētu būt aptuveni 1,4 miljoni, tomēr šo summu vēl iespējams precizēt.

Ministrs arī piebilda, ka papildus būs pieejami līdzekļi, lai ģimenes ārstu prakšu darbinieki varētu saņemt rehabilitācijas pakalpojumus. "Tāda vajadzība tiešām ir nobriedusi. Cilvēki izdeg, ilgstoši strādājot šajos Covid-19 apstākļos," norādīja politiķis, piebilstot, ka rehabilitācijas centrs "Vaivari" un citas rehabilitācijas iestādes jau paudušas gatavību šādus pakalpojumus sniegt.

Pavļuts pauda nožēlu par to, ka patlaban vakcīnu pret Covid-19 ir iespējams saņemt tikai 58% ģimenes ārsta prakšu. Viņš uzskata, ka vakcinācijas pakalpojumam ģimenes ārsta praksē jau sen vajadzētu būt obligātam un pašsaprotamam. "Vakcinācija ir viens no bāzes pakalpojumiem, kas būtu jāsaņem ģimenes medicīnas primārās aprūpes ietvaros pie sava ģimenes ārsta," uzskata politiķis.

Ņemot vērā minēto, VM būšot spiesta virzīties uz to, ka nākotnē līgumos, kurus ģimenes ārsti slēdz ar Nacionālo veselības dienestu (NVD), vakcinācijas pakalpojuma sniegšana ģimenes ārsta praksē tiks noteikta kā obligāta. Šādu iespējamu izmaiņu ieviešana jau esot pārrunāta ar ģimenes ārstu asociāciju vadību un par to esot saņemta "konceptuāla izpratne".

"Tad, kad mēs potenciāli nonāksim līdz revakcinācijas fāzei, es ļoti ceru, ka mums vairs nebūs vajadzīgi nekādi lielie centri sporta zālēs un nebūs jāvakcinē cilvēki lielveikalos, bet mēs varēsim tikt galā pamatā ar ģimenes ārstu praksēm, un līdz tam būsim tikuši galā ar visu, kas jāizdara, lai tiešām visi ģimenes ārsti varētu vakcinēt un nebūtu dažādi iemesli, kāpēc to nevar izdarīt," sacīja Pavļuts.

Viņš arī atgādināja, ka šogad saistībā ar Covid-19 valsts ģimenes ārstiem jau ir sniegusi papildu atbalstu līdz 50 miljoniem eiro.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kurpe

Viss jau labi tikai līdz brīdim, kamēr ģimenes ārsts vai apkalpojošā māsiņa neizdomās sākt teroru pret tiem pacientiem, kuri nevēlas uzņemties risku un potēties, nelaipnāk apkalpot, būt vairāk aizņemtam, kavēties ar nosūtījumiem vai pierakstiem, neizrakstīt ierastos medikamentus, pierunāt pilnas ausis par potēšanos u.t.t., skaidri liekot noprast - ja nopotēsies, attieksme būs tāda kā agrāk, citādi ne uz ko tādu neceri, vārdu sakot, būtu kur izpausties. Ja tā notiks, tad ar sistēmu nav kaut kas kārtībā un tā ir jāmaina.

pirms mēneša, 2021.08.05 13:30

Esse!

Man tomēr patīk vakcinēties citur, ne pie ģimenes ārsta. Tur tāds mazs ūķītis, šaurs gaitenītis , papildus nīkšana jo pieraksta laiki tiek kavēti un liela iespēja gaidot kaut ko saķert.
Labāk ja vakcinācija notiek vakcināciju kabinetos.

pirms mēneša, 2021.08.05 14:23

Vietējās ziņas