Ierobežojot ambulatoros pakalpojumus, palielinājusies Jelgavas slimnīcas Uzņemšanas nodaļas noslodze 3

Samazinoties ambulatoro pakalpojumu pieejamībai, pieaugusi Jelgavas slimnīcas Uzņemšanas nodaļas noslodze, aģentūrai LETA pastāstīja iestādes vadītājs Andris Ķipurs.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" ir ierobežots ambulatoro pakalpojumu klāsts, izņemot atsevišķus gadījumus. Tiek veiktas ambulatorās konsultācijas pacientiem, lai pabeigtu stacionārā sākto ārstēšanās, tāpat tiek nodrošināta grūtnieču aprūpe un veikti izmeklējumi "zaļā koridora" pacientiem. Stomatoloģiskie pakalpojumi iestādē nebūs pieejami līdz 6.aprīlim.

Taču, ierobežojot ambulatoros pakalpojumus Jelgavā un arī citviet, pieaugusi Uzņemšanas nodaļas noslodze, jo "saslimšanas un kaites atlikt nevar", teica Ķipurs. Viņš gan atzina, ka pašlaik slimnīcas stacionārā nav jūtams pacientu pieplūdums, un saslimušie no Rīgas uz Jelgavu netiek pārvesti.

Līdz šim pilsētas slimnīcā nav bijis arī jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pacientu, taču iestādē bija vērsušies vairāki cilvēki ar aizdomām par šo saslimšanu. Pēc Ķipura rīcībā esošās informācijas, viņu analīzes bijušas negatīvas.

Personīgo aizsarglīdzekļu iestādē pašlaik pietiek, un tiek gaidītas arī jaunas piegādes. Slimnīcas vadītājs, norādot uz uzņēmēju negodprātīgumu, pastāstīja, ka līdz šim iepakojums ar 50 aizsargmaskām maksājis divus līdz četrus eiro, bet tagad šāda iepakojuma cena var sasniegt 42 eiro.

Ķipurs arī pauda, ka pašlaik Latvijas Infektoloģijas centrs tiek galā ar Covid-19 pacientu uzņemšanu stacionārā, un pagaidām nav plānots, ka šie pacienti tiks izvietoti Jelgavā. Turklāt slimnīcā nav infektoloģijas nodaļas. 

Lai arī tuvējā Dobelē kādreiz tika izbūvēta šāda nodaļa, tā ir slēgta, un pašlaik nav zināms, kādā stāvoklī ēka ir. Lai arī Jelgavas un Dobeles pašvaldību līmenī runāts par iespēju ārkārtējā situācijā ēku atkal izmantot, Ķipurs uzskata, ka šis jautājums jārisina Veselības ministrijai.

Līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

 Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Taksists

Šodien braucu uz ZVC pēc izsaukuma..Šausmas!Tauta laikam aptrakusi,pilna reģistratūra.Cilvēki mīļie,ko jūs darat!Tak saudzējiet sevi un mediķus un personālu.Kāda tur distance,visi čupu čupām.

pirms 10 mēnešiem, 2020.03.25 19:36

La

Un ko Tu, taksist, piedāvā cilvēkiem darīt? Daudziem vajag slimības lapas, jo ar mazākajām iesnām, klepu darbā neviens redzēt negrib. Tāpat lapu nedod- pēc dažām dienām nozīmē rentgenu, vēl pēc dažām atkal ģ.ā.pierakstu. Daudziem vajag receptes priekšdienām, jo nu nezin kā būs. Tūlīt daudziem sāksies pavasara (ziedputekšņu) alerģiju sezona.

pirms 10 mēnešiem, 2020.03.26 07:00

La La

Pandēmijas laikā no taksistiem ir jāturas tālāk.

pirms 10 mēnešiem, 2020.03.26 12:00

Vietējās ziņas