Jelgavā bērnu rotaļu laukumus pagaidām neslēdz, bet aicina lietot dezinfekcijas līdzekļus

Jelgavā bērnu rotaļu laukumi un aktīvās atpūtas laukumi pašlaik netiek slēgti, bet to apmeklētāji aicināti lietot personīgos dezinfekcijas līdzekļus un ievērot distanci, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" skaidroja, ka pie visiem laukumiem tiek izvietotas informatīvās zīmes par laukumu izmantošanu ārkārtējās situācijas laikā, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību.

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, vecākiem jāizvērtē nepieciešamība un riski ar bērniem apmeklēt bērnu rotaļu laukumus, savukārt pieaugušajiem un jauniešiem - aktīvās atpūtas laukumu un āra trenažieru izmantošana, norāda vietvara. Bērnu rotaļu laukumā un aktīvās atpūtas laukumā jāievēro divu metru distance no citiem apmeklētājiem un sapratīgā attālumā jāuzgaida, kamēr cits apmeklētājs izmanto laukuma aprīkojumu.

Apmeklējot laukumu, pēc iespējas jānodrošina sevi un bērnus ar dezinfekcijas līdzekļiem un pirms rotaļu iekārtu vai trenažiera izmantošanas tos jāapstrādā ar šo līdzekli.

Jau ziņots, ka saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju lielo pilsētu pašvaldības slēdz vai aicina neizmantot bērnu rotaļu laukumus.

Daugavpils dome ievieš aizliegumu apmeklēt lielus bērnu rotaļu laukumus. Kopumā Daugavpilī slēgti 25 bērnu rotaļu laukumi. Komunālās saimniecības pārvalde lūdz iedzīvotājus ar sapratni attiekties pret ierobežojumiem un paskaidrot bērniem par nepieciešamību ievērot noteikumus.

Savukārt Ventspilī bērnu rotaļu laukumi pašlaik netiks slēgti, tomēr vecākiem pašiem jāizvērtē, vai un kad laukumus apmeklēt.

Tāpat vēstīts, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties.

Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

 Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas