Jelgavā notiks Zemessardzes mācības 1

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, pielāgojot katram uzdevumam un apmācībai valstī noteiktos drošības pasākumus.

 Lai uzturētu un turpinātu attīstīt Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona kaujas spējas,  6. un 7. februārī Jelgavas un Jelgavas novada teritorijā norisināsies bataljona zemessargu apmācība, kurā tiks pilnveidotas lauka kaujas iemaņas un  militārā transporta  “Bombardier MAX 650 XT” autovadītāju prasmes, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Informācijas daļas galvenā speciāliste Guna Pričina.

 Apmācība notiks ar Jelgavas pilsētas domi un Jelgavas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācībās netiks izmantota ne salūtmunīcija, ne arī sprādzienu imitācijas līdzekļi. Transporta pārvietošanās apmācību laikā notiks pa Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada pašvaldības koplietošanas ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm.

 Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv.

Foto: Zemessardze

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

qq

Kas tad nu, beidzot apnika trenkāt civilos un atcerējāties ka jāmācās?

pirms 8 mēnešiem, 2021.02.03 15:38

Vietējās ziņas