Lediņos arī šogad notiek bērnu nometnes (FOTO)

Lai gan pastāv “Covid-19” ierobežojumi, arī šogad Jelgavas bērni laikā no 15.jūnija līdz 21.augustam var doties atpūtā uz “Jundas” nometni Lediņos.
Plānots, ka šovasar deviņās nedēļās jaunrades nama “Junda” Lediņos organizēto nometni apmeklēs 270 bērni no 7 līdz 11 gadu vecumam. Lai ļautu pēc iespējas vairāk bērniem apmeklēt nometni, šogad katrs nometni drīkst apmeklēt tikai vienu reizi. 
Pirmajā nometnes dienā ir jāiesniedz ārsta izziņa par bērna veselības stāvokli, un šāda prasība bijusi arī citus gadus. Ierobežojumi šogad vairāk attiecas uz bērnu skaitu nometnē – ja agrāk katru nedēļu nometnē bija 80 –100 bērnu, tad tagad tikai 30. Un, protams, jādezinficē rokas un jāvēdina telpas, pēc katras nodarbības jādezinficē galds.

Mazāk bērnu, vairāk laika
“Nometnes dalībnieki sadalīti četrās grupās, un katrai grupai ir piešķirta sava krāsa un ierādīta sava klase. Ja iepriekšējos gados skolotājs iekārtoja savu klasi un dalībnieki uz nodarbību devās pie skolotāja, tad šogad skolotājs dodas pie dalībniekiem uz viņu klasi. Lielākā atšķirība, ko ieviesis “Covid” laiks, – vienlaicīgi nometnē ir mazāk bērnu, bet tas arī ļauj katram dalībniekam veltīt vairāk laika un nepieciešamo uzmanību. Tas atvieglo arī organizatorisko pusi,” stāsta nometnes vadītāja Juta Irbe.
Tā kā bērni šogad nometni apmeklē tikai vienu reizi, visai vasarai ir viena kopīga tēma un nometnes dienas kārtība nemainās. Katra nedēļa kopumā ir atšķirīga, jo nometnē katru nedēļu strādā un mainās dažādu jomu “Jundas” pulciņu skolotāji. Katru dienu ir citas lielās aktivitātes, un tās ir dažādas, piemēram, stafetes. Ir arī radošās aktivitātes un orientēšanās teritorijā. Saulainās un siltās dienās aktivitātēs tiek izmantots baseins. 
Radošajās nodarbības bērni veido darbus no māla, ādas, koka, folijas, papīra un citiem materiāliem. Tāpat bērni dzied, dejo, spēlē dažādas spēles. Sākot no otrdienas, katru rītu ir rīta rosme. Vēl bērniem ir nodarbības peldēšanā un citos sporta veidos, turpina nometnes vadītāja. 
Laikapstākļi gan mēdz ieviest savas korekcijas nometnes dienas kārtībā, un tad  āra aktivitātes notiek iekštelpās – lielajā kamīnzālē vai uz skatuves. Ja lietus negāž kā ar spaiņiem, tad tomēr turpinās ārā. Tiek izmantota visa nometnes teritorija, un arī mājiņā nometnes ēkas priekšpusē notiek spēles – tur bērni šifrē tekstus un meklē kodus. Tie, kas dzīvo Mežciemā, nometnē ierodas, braucot ar savu velosipēdu vai skrejriteni.
Uz jautājumu par šajā sezonā nometnē veiktajiem remontdarbiem, jaunu aprīkojumu, iekārtām un spēlēm J.Irbe atbild: “Uzturam labā kārtībā iepriekš remontētās telpas. Lai veiksmīgi realizētu nometnes programmu, regulāri atjaunojam un papildinām mācību līdzekļu bāzi”.

Vecākiem ieeja liegta
Ievērojot spēkā esošās Izglītības un zinātnes ministrijas nometņu organizēšanas vadlīnijas, kas paredz ierobežojumus arī vecākiem, nometnes dalībnieks par piedzīvoto nometnē ar vecākiem var dalīties mājas apstākļos un priecēt viņus ar kādu paša izgatavotu radošo darbiņu. Nometnē Lediņos pasākumi vecākiem šogad netiek rīkoti, jo nometnes teritorijā nepiederošas personas netiek ielaistas, skaidro vadītāja, izrādot trīs hektāru plašo teritoriju. 

Visu rakstu lasiet 23.jūlija "Zemgales Ziņās"

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas