Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietuvieši uz robežas mēra temperatūru 1

Ap desmit automašīnu rinda otrdien bija vērojama Latvijas un Lietuvas robežas Meitenes kontrolpunktā, kur Lietuvas pusē ar piecu desmit sekunžu aizturi vienai automašīnai iebraukšanu valstī kontrolēja kaimiņvalsts robežsargi, kas bija uzvilkuši sejas maskas. Ar infrasarkano termometru no pāris metru attāluma robežas šķērsotājiem tika pārbaudīta ķermeņa temperatūra un tika pieprasīts no attāluma uzrādīt dokumentus. Paveroties dziļāk Lietuvas pusē, metrus simts no robežas varēja redzēt pāris cilvēku baltos aizsargtērpos, kādus parasti lieto medpersonāls, kas atrodas tiešā saskarē ar “Covid-19” inficētajiem. Izskatījās, ka viņi bija gatavi veikt papildu pārbaudes personām, ko pirmajā robežsargu postenī atzītu par aizdomīgām. 
Savukārt automašīnas, kas no Lietuvas puses brauca iekšā Latvijā, neapstājoties šķērsoja valsts robežu. Latvijas pusē nekādas kontroles nebija, arī pašus Latvijas robežsargus nekur tuvumā nemanīja.

Lietuviešu prasības ir stingrākas


Pa telefonu sazvanītā Latvijas Republikas Robežsardzes Galvenās pārvaldes vecākā inspektore Kristīne Pētersone paskaidro, ka 12. martā, Latvijā ieviešot ārkārtas stāvokli, tika pārtraukti starptautiskie pasažieru pārvadājumi gan vilcienos, gan autobusos, gar ar prāmjiem un lidmašīnām (izņēmums bija repatriācijas reisi). Taču līdz ar ārkārtas stāvokļa ieviešanu Latvijā netika uzsākta valsts robežu pa autoceļiem šķērsojošo privātpersonu un transportlīdzekļu pārbaude. K. Pētersone uzsver, ka tādas robežkontroles pārbaudes nenotiek arī pēc 15. maija, kad ir atjaunoti pasažieru pārvadājumi starp Baltijas valstīm. Kristīne Pētersone piebilst, ka citāda kārtība tika noteikta Lietuvā. Tur jau 28. februārī sāka izplatīties “Covid-19” vīruss. Lietuva ir pirmā ES valsts, kur tika ieviesta ārkārtas situācija. Pirms 15. maija Lietuva stingri kontrolēja ikvienu, kas kaut privāti vēlējās šķērsot valsts robežu. Ja vien tam nebija pietiekami svarīga iemesla, lietuvieši savā valstī nelaida (braucieni uz kultūras un sporta pasākumiem, kā arī iepirkšanās netika atļauta). Lietuva kontrolēja iebraucējus un kontrolē arī pašlaik. Kopš 15. maija Lietuvā tiek ielaisti visi, kam nav paaugstinātas ķermeņa temperatūras vai arī kādu citu “Covid-19” saslimšanas pazīmju. 

Visu rakstu lasiet 21. maija “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 1

cilvēks

forši tas, ka paši mērītāji ierēc par to visu. Bet nu jā, algas paaugstinātas, saimnieks jāklausa.

pirms 9 dienām, 2020.05.22 15:24

Vietējās ziņas