Par apkaimēm Jelgavā runāja pirmo reizi (FOTO) 7

Vai jelgavnieki ir gatavi darbam, lai uzlabotu savas mājas apkaimi? Vai pašvaldība spētu šādus pūliņus atbalstīt? Kur Jelgavā veidojas apkaimes? Tie bija daži no jautājumiem, kas izskanēja biedrības “Jelgavas attīstībai” rīkotajā iedzīvotāju forumā. 
Pasākums norisinājās jaunizveidotajā sabiedriskajā centrā Vecpilsētas ielā 14 un pulcēja pārdesmit interesentu, vēl apmēram tikpat sekotāju bija sociālajos tīklos. Starp foruma dalībniekiem bija domes deputāti, pašvaldību darbinieki, Daudzbērnu ģimeņu biedrības aktīvisti, biedrības “Jelgavas attīstībai” dalībnieki, kā arī citi rosīgi jelgavnieki. Foruma materiāli ir pieejami biedrības “Jelgavas attīstībai” feisbuka lapā. 

Forums vai dažu savējo tikšanās?
Kaut arī kopējais dalībnieku skaits bija daži desmiti, pasākuma vadītājs biedrības “Jelgavas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš ar vieglu ironiju retoriski jautāja: “Kāpēc gan šo pasākumu nevarētu saukt par iedzīvotāju forumu?” Zināms, ka ar vārdu “forums” senie romieši apzīmēja plašu reprezentablu sapulci. Taču, no otras puses, pasākums likās svarīgs, jo līdz šim, kā forumā stāstīja tā dalībniece Dace Indrika, atjaunotajā Latvijā Jelgavas pašvaldības dokumentos apkaimju jautājums nav bijis cilāts. Turpretī Rīgā un Valmierā tas jau ir iedzīvināts. Padomju laikos sabiedriskā apritē bija vārds “mikrorajons”, kas zināmā mērā saistās ar apkaimēm. Visu rakstu lasiet 21.oktobra “Zemgales Ziņās”

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Jautajums

Ta ar nesapratu,kafs merķis šim forumam.Pilsetai ar novadu vienmer bijusi laba sadarbiba.

pirms mēneša, 2021.10.21 09:33

Atbilde

Runa nav par Pilsētas un Novada sadarbību, bet par Jelgavas pilsētas Apkaimju (mikrorajonu) nepieciešamību un darbības principiem. Līdzīgi, kā tas darbojas Rīgā. Piemēram - "RAF apkaime", cilvēkiem, kas tur dzīvo ne vienmēr interesē Līnijās dzīvojošo problēmas, kuras nereti ir stipri atšķirīgas.Tapēc arī šādi "mazo kopienu" modeļi ir efektīvi lokālu (mikrorajona/apkaimju) jautājumu risināšanā

pirms mēneša, 2021.10.22 09:28

Apkaime

Jau pirmajos teikumos ir saprotams,ka doma ir par to,lai,piem.,daudzstāvu mājās iedzīvotāji piedalītos savas apkaimes-vismaz kāpņu telpas uzturēšanā kārtībā, pagalma sakopšanā.Māja nav tikai dzīvoklis.

pirms mēneša, 2021.10.21 10:48

P17

Bet par apsaimniekošanu jāmaksā barga nauda. Sētniece neiedomājami slinka. Tas tik vēl trūka, lai es viņas vietā ko darītu. Būtu forša sētniece, kādu negadijumu varētu paši novērst.

pirms mēneša, 2021.10.21 17:13

es pats

Es varu nosaukt pagastu jaunajā Jelgavas novadā,kur komunālā dienesta vadītājs ir kategoriski pret šādām iedzīvotāju aktivitātēm.

pirms mēneša, 2021.10.21 20:18

Peteris

Jelgavas paßvaldiba jau gadus20 to cenšas iestastit.Bet vai kadsdzird.

pirms mēneša, 2021.10.21 10:53

Imants

Ja gar ielu ir gravis es saprotu ka ipasuma puse es vinu sakopju kam japlau ielas puse . Jo smiekligi izskatas kad iet bars komunalo plaveji un cela puse noplau tikai pasu auksu kad prasiju kapec neplau lidz lejai tur plausot ar masinu kas nav ispejams bet naudu noteikti sanem

pirms mēneša, 2021.10.22 20:19

Vietējās ziņas