Policija nerīkos speciālas pārbaudes publiskā sektora iestādēs, vai tajās visi strādājošie vakcinēti pret Covid-19 4

Valsts policija ārkārtējās situācijas laikā nerīkos speciālas pārbaudes, lai pārbaudītu, vai publiskā sektora iestādēs tiek pieļauts strādāt pret Covid-19 nevakcinētiem darbiniekiem, aģentūrai LETA stāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Andris Zellis.

Zellim nerodas šaubas, ka valsts iestādes negodprātīgi interpretēs tiesību normas un tās būtu speciāli masveidā jāpārbauda. "Noteikti mēs šādas kontroles pēc savas iniciatīvas neplānojam veikt, taču, ja saņemsim kādus signālus paši vai no sadarbības partneriem, tad mēs varam pārbaudīt, vai šī informācija atbilst patiesībai," norādīja Zellis.

LETA jau ziņoja, ka valstī uz trim mēnešiem izsludināta ārkārtējā situācija, tādējādi spēkā stājoties vairākiem Covid-19 izplatības novēršanai paredzētiem ierobežojumiem.

Atbilstoši Ministru kabineta lēmumam par ārkārtējo situāciju, darbs klātienē ar darba devēja norīkojumu iespējams, lai nodrošinātu darba nepārtrauktību, ja to nevar veikt attālināti. Savukārt darba telpās, kur ir vairāk par vienu personu, visiem darbiniekiem pareizi jāvalkā sejas maskas.

Tajā pašā laikā privātajā sektorā pret Covid-19 nevakcinētajām personām darba devējs izvērtē katra nodarbinātā darba pienākumus, specifiku un apstākļus, nosakot inficēšanās un infekcijas izplatības risku. Personas, kuras atbilstoši izvērtējumam nav pakļautas inficēšanās riskam un to nerada citiem, var veikt darba uzdevumus bez derīga vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāta.

Ja atbilstoši izvērtējumam darba pienākumi jāveic klātienē, kur pastāv risks inficēties vai inficēt citus, darba devējs informē darbinieku par nosacījumu darba pienākumus veikt klātienē ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Nodarbinātais sāk vakcināciju septiņu dienu laikā pēc darba devēja izvērtējuma un pabeidz ne vēlāk kā septiņas dienas pēc konkrētās vakcīnas lietošanas instrukcijā norādītā īsākā termiņa vakcīnai ar divām devām.

Kamēr norit vakcinācijas process un vakcīnas iedarbība nav spēkā, nodarbinātajam no šī gada 13.oktobra ir pienākums regulāri veikt Covid-19 testus. Līdz 19.oktobrim derīgi ir antigēnu testu negatīvs rezultāts, kas ir ne vecāks par 72 stundām, bet līdz 20.oktobrim - derīgi ir tikai laboratoriski apstiprināti negatīvi testa rezultāti, ko apliecina ar sertifikātu.

Savukārt, ja nodarbinātais vakcināciju nav sācis vai pabeidzis līdz 15.novembrim, darba devējs nodarbināto atstādina no darba pienākumu veikšanas.

Valsts, pašvaldību iestādēs un valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās visiem nodarbinātajiem jābūt vakcinētiem līdz 15.novembrim neatkarīgi no nodarbināto darba pienākumu pildīšanas veida - attālināti vai klātienē.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jautājums

Un kā ar naktsklubu Tonuss, kur 15.10 notiks grandiozs jubilejas pasākums?

pirms mēneša, 2021.10.14 12:44

Gunārs

Vajadzētu rīkot pārbaudes nelielajos (arī vidēja lieluma, piemēram, Pasta ielas Mego), kur pārdevējām un kasierēm joprojām deguni vaļā. Protams, maskas karājas tā, lai tās varētu ātri uzraut.

pirms mēneša, 2021.10.16 16:43

!!!

Un kā ar tiem, kas tirgo dažādu produkciju no tirdziņiem un busiņiem!

pirms mēneša, 2021.10.17 17:05

Vietējās ziņas