Reirs: Viens "lokdauna" mēnesis varētu izmaksāt ap 200 miljoniem eiro 3

Pēc primārajām aplēsēm oktobra sākumā, viens "lokdauna" mēnesis varētu izmaksāt ap 200 miljoniem eiro, otrdien parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis ("Republika") lūdza ministru skaidrot, cik budžetam papildus izmaksās viens "lokdauna" jeb mājsēdes mēnesis, uz ko Reirs norādīja, ka precīzus skaitļus nevar nosaukt, tomēr indikatīvi tie varētu būt 200 miljoni eiro.

Viņš skaidroja, ka šis jautājums jāsasaista ar to, kāda situācija ir valstī un kas notiek slimnīcās. Vakar esot vērtēts veselības ekspertu ziņojums par to, cik valstij izmaksātu, ja tiktu pārpildītas slimnīcu gultas. Izmaksas varētu būt 250-300 miljoni eiro, nerunājot par zaudētām dzīvībām un liegumu saņemt pakalpojumus, akcentēja Reirs.

Oktobra sākumā, kad tika veidoti aprēķini, secināts, ka šāda veida "lokdauns" varētu izmaksāt ap 200 miljoniem eiro. "Ar to mēs esam rēķinājušies, bet tas atkarīgs no tā, cik veiksmīgs uzņēmējiem bijis oktobra sākums, un cik veiksmīga būs novembra otra puse," teica politiķis, piebilstot, ka mājsēde iekrīt divas nedēļas vienā un divas nedēļas otrā mēnesī. 

Reirs akcentēja, ka valdība rūpīgi vērtē sniegtos atbalstus, lai tie nebūtu nelietderīgi. Tieši ar to nodarbojas Ekonomikas ministrija kopā ar Valsts ieņēmumu dienestu. Finanšu ministrs sacīja, ka nepieciešami stingri kritēriji atbalstam, piebilstot, ka valdības piešķirtais atbalsts varētu būt līdz 200 miljoniem eiro.

LETA jau ziņoja, ka valdība plāno no ceturtdienas, 21.oktobra, uz četrām nedēļām jeb līdz 15.novembrim Latvijā noteikt īpaši stingrus Covid-19 ierobežojumus jeb stingro "lokdaunu". Kā pēc Krīzes vadības padomes sēdes pirmdien informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), šajā laika periodā visi veikali, izņemot pirmās nepieciešamības, nestrādās un būs pieejami tikai paši nepieciešamākie pakalpojumi. Tāpat paredzēts ieviest mājsēdi no plkst.20 līdz plkst.5.

Jaunie, īpaši stingrie drošības pasākumi rīkojumā par ārkārtējo situāciju vēl jāapstiprina valdībā, kuras ārkārtas sēde paredzēta trešdien, 20.oktobrī.

Foto: pixabay.com


Pievieno komentāru

Komentāri 3

super

Vai tā summa tiks taisnīgi sadalīta starp iedzīvotājiem vai būs kaut kāda dalīšana, kas saņems vairāk, kas mazāk?

pirms mēneša, 2021.10.19 13:17

duper

Nē, tas ir tas ko mēs būsim spiesti aizņemties, jo ekonomiskā aktivitāte apstāsies pavisam. Nevienam neko nedalīs.

pirms mēneša, 2021.10.19 13:46

nauda

Summa protams ka tiks sadalīta :DDD Tikai kāds tam sakars ar iedzīvotājiem un vārdu "taisnīgi" :DDD Kāds saņems daudz, kāds nesaņems nemaz :DDD

pirms mēneša, 2021.10.19 15:51

Vietējās ziņas