Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeima noraida opozīcijas priekšlikumu par tiesībām Covid-19 krīzes dēļ saņemt papildu piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta 1

Saeimas deputātu vairākums šodien noraidīja opozīcijas deputātu iesniegto priekšlikumu likuma grozījumiem, kas paredzētu tiesības Covid-19 krīzes dēļ saņemt papildu piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta.

Opozīcijas deputāti bija iesnieguši priekšlikumu grozījumiem likumā "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību".

Deputāte Jūlija Stepaņenko pauda, ka ar nožēlu jāatzīst, ka ģimenes, kuras audzina bērnus ar invaliditāti, Covud-19 krīzes laikā ir vissmagākajā situācijā - gan tad, kad vecākiem jāstrādā no mājām, vienlaikus apkopjot atvases, gan tad, kad vecāki zaudē darbu, gan tad, kad bērnu nav iespējams sūtīt uz izglītības iestādi. Viņa arī pauda, ka valdībai būtu jālabo iepriekš pieļautā kļūda, paredzot tikai vienreizēju pabalstu.

Parlamentārietis Aldis Gobzems retoriski vaicāja, kāpēc netiek atbalstītas ģimenes, kurās ir bērni ar invaliditāti. "Te neko nevar nozagt, nevar uztaisīt kādu iepirkumu, nav partijām pietuvināto. Tie ir tikai bērni ar invaliditāti, kuri šai valstij nav svarīgi," pats uz savu jautājumu atbildēja politiķis.

Viņš kritizēja koalīcijas politiķus, uzsverot, ka viņi paši labprāt izmanto valsts sniegto atbalstu, vienlaikus mudinot ziedot kādai no ģimenēm, kurās aug bērns ar īpašām vajadzībām. "Varbūt vismaz noziedojiet kādai ģimenei. parādiet, ka jums interesē kaut kas vairāk par savu personīgo labklājību," teica deputāts.

Parlamentārieši piedāvāja noteikt, ka par laika posmu, kamēr valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija saistībā ar Covid-19 un līdz šī gada beigām, personas, kurām ir tiesības uz piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti, varēs saņemt ikmēneša papildu piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta 150 eiro apmērā.

Saskaņā ar minēto priekšlikumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra aprēķinātu piemaksas apmēru no 2020.gada 12.marta un neizmaksāto starpību izmaksātu līdz šī gada 30.jūnijam.

Saeimas deputātu vairākums šo priekšlikumu noraidīja. Saeimai vēl būs jābalso par likumprojektu kopumā.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Iveta virse

Vienkārši nāk vēmiens karins smaida vinkele smaida (nu tipa mums nav par ko uztraukties) viņi takā visu mūsu vieta ir izdomājuši un viss būs ok man ir ļoti vienkāršs jautājums Karina kungs vai jūs vispar zināt cik Latvijā ir minimāla alga un cik cilvēki iztiek tieši no minimālās algas ja atskaita visus maksājumus gribētu pajautāt tieši jums kas paliek pāri dzīvošanai ļoti gribētos dzirdēt jūsu uzmundrinošas atildes

pirms 11 dienām, 2020.05.21 13:36

Vietējās ziņas