Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk atjaunot Zaļenieku baznīcas fasādi

1872.gadā celtajā baznīcas ēkā, kas atrodas Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, sākti liela apjoma fasādes atjaunošanas darbi, kurus veic uzņēmums ar jau zināmu dievnamu restaurācijas un renovācijas pieredzi - SIA "Velve-AE". Ar Lauku atbalsta dienesta piešķirtiem - 45 000 eiro un Zaļās draudzes līdzfinansējumu - 12 502,62 eiro, darbus plānots pabeigt līdz šā gada 30.oktobrim, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Zaļenieku luterāņu baznīca pēc hercoga Gotharda Ketlera rīkojuma būvēta ap 1571.gadu katoļu kapelas vietā, savukārt tagadējās mūra baznīcas celtniecība pabeigta 1872.gadā. Jau no 1994.gada Valsts kultūras piemineklī aktīvi darbojas draudzes padomes locekļi un interesenti baznīcas un tās apkārtnes uzlabošanai.

Līdz šim Zaļenieku baznīcas uzlabošanai veikti dažādi nozīmīgi darbi –  torņa rekonstrukcija, ierīkota elektroosmozes sistēma baznīcas fasādē, kas veic mūra žāvēšanas procesu, veikti daļēji grīdas atjaunošanas darbi un sakārtota elektroinstalācija un ugunsdrošības sistēma.

Lielu atbalstu sniegusi draudze Zviedrijā, veicot ziedojumus baznīcas atjaunošanas darbiem, kā arī Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde ar finansiālu atbalstu. Rūpējoties, lai vēstures skaņas būtu baudāmas, ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Vācijas Jana Katzsckes un Zilbermaņa biedrības finansiālu atbalstu rekonstruētas ērģeles. Savukārt  par lielu ieguvumu  uzskatāma jaunā jumta seguma uzlikšanu, kura kopējā vērtība ir 65 319,67 eiro, no kuriem 20 000 eiro piešķīra Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde, 8 000 eiro - Jelgavas novada pašvaldība, Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca – 3 000 eiro, bet visvairāk saziedoja sabiedrība – 28 533 eiro, par ko draudze ir pateicīga visiem dāsnajiem cilvēkiem.

“Ir dažādi fondi, kuriem prasīt finansējumu, bet, lai uzrakstītu veiksmīgu projektu un novadītu iecerētos darbus līdz galam, atbilstoši visām prasībām, jābūt zinošam un entuziastiskam projekta vadītājam. Zaļā draudze ir pateicīga visiem, kas iesaistījās projektu izstrādē. Atlicis vien nedaudz, lai jau drīz varētu raudzīties uz baznīcu un priecāties par kopīgi paveikto darbu,” teic  Zaļās draudzes rakstvede Arita Liepiņa.  

Pēdējos gados arvien vairāk Zaļenieku baznīcu apmeklē ne tikai dievlūdzēji, bet arī tūristi un citi interesenti, tādēļ vasarā baznīca sestdienās un svētdienās atvērta ikvienam, kas vēlas tur iegriezties. Tur tiek organizēti ne vien sakrālie pasākumi - dievkalpojumi, kristības, iesvētības, laulības, Bībeles stundas, bet arī kultūras norises – koncerti, patriotiskā audzināšana 11.novembrī ar lāpu gājienu uz Lāčplēšu atdusas vietām un svētbrīdi baznīcā.

Tā kā Zaļenieku Komerciālā un amatniecības vidusskola vasaras periodā savās telpās uzņem dažādas nometnes, tad baznīca ir tas kultūras piemineklis, kuru pagasta viesi labprāt apmeklē un ar dažādu tematisku prezentāciju palīdzību iepazīst gan draudzes, gan pagasta vēsturi. 

Krīzes laikā baznīcas bija slēgtas, tomēr netika aizmirsts par cilvēkiem apkārt un tika organizēti tiešsaistes dievkalpojumi. Draudzei tā bija brīnišķīga iespēja uzrunāt visus draudzes locekļus un sabiedrību kopumā, stiprinot cilvēkus ticībā, sniedzot viņiem garīgu atbalstu. Draudze darbojas un cer, ka drīzumā varēs darboties vēl aktīvāk plānot un īstenot visdažādākās aktivitātes jaunā veidolā, estētiski skaistajā Valsts kultūras piemineklī, kurā gaidīts ikviens interesents.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība un Andra Ozola

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas