Sākas talkošanas vietu pieteikšana Lielajai talkai

No šodienas sākas talkošanas vietu pieteikšana Lielajai talkai, kas norisināsies 24.aprīlī,  informēja Lielās talkas pārstāve Nikola Matjušenko.

Talkotāji aicināti ņemt vērā visus drošības priekšnosacījumus, kas būs aktuāli Lielās talkas norises brīdī, kā arī aktīvi reģistrēt savas talkošanas vietas tiešsaistes kartēs, lai koordinētā un drošā veidā vienotos Latvijas sakopšanā.

Tīmekļvietnē "talkas.lv" talkotāji var gan apskatīties "Piesārņoto vietu karti", plānojot savus Lielās talkas darbus, gan arī pieteikt savas talkas. Ņemot vērā paaugstinātās drošības apstākļus un pašreiz noteikto sociālās distancēšanās aicinājumu, talkotāji aicināti lielāku uzsvaru likt uz individuālo talkošanu, tāpēc ir pieejama arī īpašā solo talkas karte, kur savu atkritumu savākšanas vietu var atzīmēt tie, kuri dosies talkot vienatnē. Tīmekļvietnē atrodamas trīs interaktīvās Lielās talkas kartes, kurās var pieteikt savu labiekārtošanas vai atkritumu savākšanas talku.

Šogad Lielās talkas vadmotīvs ir "Par zaļu Latviju - katrs atsevišķi, bet visi kopā". Savukārt jau šonedēļ vairākas pašvaldības ir sākušas aicināt savus iedzīvotājus aktīvi pieteikt talkas Lielās talkas tīmekļvietnē. Šogad pirmie, kas pieteica savu talku bija Mārupes novada sporta entuziastu biedrības "Jaunmārupe skrien!" pārstāvji.

Lielā talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008.gada ne tikai katru gadu organizē talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019.gada augustā patronāžu pārņēma jaunais Valsts prezidents Egils Levits.

Ikviens var pieteikt savu talkas vietu arī Jelgavā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

"Arī šogad jelgavniekus aicinām iesaistīties Lielajā talkā, piesakot talkošanas vietas Lielās talkas akcijas kartē www.talkas.lv vai pa e-pastu eko@eko.jelgava.lv. Kā ierasts, dalībniekiem nodrošināsim cimdus un maisus, iepriekš vienojoties par to saņemšanu," informē Lielās talkas koordinators Jelgavā Aleksejs Jankovskis. 

Turpinot pērn iesākto drošas talkošanas iniciatīvu, talcinieki aicināti piedalīties akcijā individuāli vai vienas mājsaimniecības lokā. Palīgs talkošanas vietas izvēlei ir karte mājaslapā www.talkas.lv, kurā redzamas jau pieteiktās vietas, tādējādi iespējams izvēlēties teritoriju, kurā nepulcēsies citi talkotāji. 

A.Jankovskis piebilst, ka līdztekus Lielās talkas akcijai Jelgavā no 15. aprīļa līdz 15. maijam tiks īstenota vēl viena zaļākas vides veidošanas iniciatīva, proti, ikviens, kurš dalīto atkritumu savākšanas laukumā Salnas ielā 20, Paula Lejiņa ielā 6 vai Ganību ielā 84 nodos nolietotas un nevajadzīgas elektropreces, piedalīsies izlozē, kurā varēs laimēt balvas no akcijas atbalstītāja uzņēmuma "Eco Baltia vide".

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas