Vāc parakstus par bezmaksas diennakts kopmītņu ierīkošanu 1

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par iniciatīvu "Par Latviju bez bezpajumtniekiem!", aicinot ierīkot bezmaksas diennakts kopmītnes.

Iniciatīvu iesniedzis Mihails Simvulidi, kurš skaidrojis, ka Rīgas un citu Latvijas pilsētu ielās var sastapt ļoti daudz bezpajumtnieku, turklāt bieži vien viņi ir alkohola atkarīgi, tāpēc netiek uzņemti patversmēs.

"Iznākumā bezpajumtnieki ir spiesti sildīties sabiedriskajā transportā un gulēt uz soliņiem un citviet. Tāpat viņi ir spiesti meklēt ēdienu atkritumu konteineros, viņiem nav iespējas ievērot personīgo higiēnu un tikt pie tīrām drēbēm. Iznākumā neērtības ir arī apkārtējiem iedzīvotājiem, un tas ir nepatīkami arī pilsētu viesiem," uzskata iniciatīvas autors.

Viņaprāt, Latvija ir pietiekami bagāta, lai nodrošinātu ikvienam jumtu virs galvas, tāpēc valstij būtu jāierīko bezmaksas diennakts kopmītnes, kurās tiktu uzņemts ikviens cilvēks, kuram nav pieejams mājoklis - arī tad, ja personai ir alkohola vai cita atkarība.

Viņa iniciatīva paredz, ka kopmītnēs ir jānodrošina ēdiens, duša un tīras drēbes, nosakot iemītniekiem pienākumu ievērot personīgo higiēnu. Pakalpojuma kvalitātei un efektivitātei vēlams apsvērt šādas funkcijas deleģēšanu nevalstiskajam un privātajam sektoram, piebildis Simvulidi.

Viņš skaidroja, ka iedzīvotājiem būs drošības sajūta par to, ka viņi nekādos apstākļos nenonāks burtiski uz ielas. Tāpat bezpajumtnieki vairs netraucēšot iedzīvotājus ar "sliktu smaku" un guļot publiskās vietās.

Simvulidi norādīja, ka ārvalstu pētījumi liecina, ka šādi samazinās arī kopējie valsts izdevumi, jo ievērojami samazināsies operatīvo dienestu izsaukumu skaits un ārstēšanās izdevumi. Turklāt daudzi no bezpajumtniekiem varēs resocializēties un atrast darbu, turpmāk maksājot nodokļus.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Resnais

Jebkurš pakritis bezpajumtnieks rada zaudējumus, tāpēc attiecībā uz viņu ir jāsastāda protokols, par satiksmes negadījuma izraisīšanu. Latvijai patreiz ir tik daudz naudas kā nekad, domāju, ka ierīkot šādas kopmītnes būtu tīrais sīkums... Skrundas pilsētiņa un Aivaram atņemtie īpašumi citādi aizies postā!

pirms mēneša, 2021.03.07 00:24

Vietējās ziņas