VARAM aicina valsts iestādes darbu organizēt attālināti

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nosūtījusi vēstuli visām ministrijām, aicinot valsts iestādes darbu organizēt attālināti, informēja ministrijā.

Saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu VARAM ir atbildīga par droša un attālināta darba nodrošināšanu valsts pārvaldē.

Tādēļ, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, lai samazinātu infekcijas slimības Covid-19 izplatību, ministrijas ieskatā, ir jāsamazina iedzīvotāju, tai skaitā valsts pārvaldes darbinieku, savstarpējo kontaktu skaits.

Savstarpējo kontaktu skaita samazināšanas nolūkā VARAM lūdz valsts iestādes organizēt darbu attālināti, bet tiem darbiniekiem, kuru darba specifika nepieļauj darba pienākumus veikt pilnībā attālināti, nodrošināt iespēju strādāt attālināti tik lielā mērā, cik tas ir iespējams.

Gadījumā, ja iestāde saskaras ar būtiskām problēmām, kas neļauj nodrošināt attālinātu darbu un kuru risināšanā ir nepieciešams VARAM atbalsts, ministrija lūdz informēt pa e-pastu "pasts@varam.gov.lv".

VARAM atgādina, ka attālināta darba nodrošināšanai ir jāizvērtē iespēja izmantot ne tikai iestāžu portatīvos datorus, bet arī, iespējams, nogādāt darbiniekiem uz dzīvesvietu darba stacionāros datorus, nodrošinot tos ar drošu interneta pieslēgumu, kā arī ir izvērtējama iespēja darbiniekiem attālinātam darbam ļaut izmantot personīgos datorus, nodrošinot tajos drošu darba vidi.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas