Zemessardzes 4.Kurzemes brigādē atzīmē Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanu

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības  atjaunošanas 31.gadadienu  Kurzemē notiek svinīgas jauno zemessargu zvēresta došanas ceremonijas, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Informācijas daļas galvenā speciāliste Guna Pričina.

“Tā bija  diena, kas mainīja mūsu tēvzemes likteni. Latvija atkal kļuva par  neatkarīgu valsti. 4. maija notikumi apliecināja Latvijas tautas vienotību un drosmi cīņā par visdārgāko - savu valsti un brīvību,“ saka Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

Zemessargu zvēresta došanas ceremoniju laikā no 24..aprīļa līdz 4.maijam, Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes bataljonos zvērestu plāno dot 22 jaunie Zemessardzes kandidāti Ventspilī, Dobelē un Jelgavā.

Zemessardzes 30. gadadienas svinību gadu iesākot un sagaidot 4. maiju, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, Zemessardzes vienības sakopa teritorijas un piemiņas vietas visā Latvijā, savus labos darbus veltot kā dāvanu Latvijai Zemessardzes 30. gadadienā.

“Pierādīts, ka cilvēks gūst pozitīvas emocijas, palīdzot un sniedzot atbalstu citiem. Zemessardze veiks sakopšanas darbus, lai padarītu mūsu Latviju skaistāku un iepriecinātu iedzīvotājus. Šie labie darbi būs Zemessardzes dāvana sabiedrībai, sagaidot Latvijas Neatkarības atjaunošanas svētkus,” pauž Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.

No 21. līdz 29. aprīlim karavīri un zemessargi iepriecināja un dāvāja svētku sajūtu līdzcilvēkiem, palīdzot  teritoriju labiekārtošanā, piedaloties sociālās aprūpes iestāžu malkas sagatavošanā, sakopjot karavīru piemiņas vietas, izcērtot krūmus un savācot pērnās lapas, gan arī labiekārtojot militāro mācību vietas, stādot jaunus kociņus u.c. Aktivitātes norisinājās ārpus telpām, ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra noteiktos preventīvos un epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Šogad 23. augustā apritēs 30 gadi kopš Zemessardzes dibināšanas. Svinību centrālais pasākums plānots 21. augustā Jelgavā ar visu Zemessardzes vienību un tehnikas vienību parādi, ja epidemioloģiskās drošības situācija to atļaus.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Šodien vairāk nekā 8300 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus, novērš plūdu radītās sekas.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas