Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde sniegs atbalstu vakcinācijas punktiem Liepājā un Jelgavā 5

No 3. aprīļa Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljoni sāks sniegt atbalstu vakcinācijas punktiem pret Covid-19 Liepājā un Jelgavā.

Liepājā, vakcinācijas punktā Liepājas Olimpiskajā centrā, atbalstu sniegs Zemessardzes 44. kājnieku bataljons, bet Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā ierīkotajā vakcinācijas punktā, atbalstu sniegts Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargi, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Informācijas daļas galvenā speciāliste Guna Pričina.

Atbalstu vakcinācijas punktos sniegs  līdz 4 zemessargiem katru dienu, organizējot iedzīvotāju plūsmu pie ieejas durvīm, vakcinācijas zālē un pie izejas.

“Sadarbojoties ar Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu un, sniedzot atbalstu pirmajam  vakcinācijas punktam Ventspilī 30. martā, guvām pozitīvu pieredzi un atzinīgu novērtējumu no  organizatoru puses par kopīgo komandas darbu  veiksmīgā un raitā procesa norisē.

Tas deva pārliecība, ka saskaņota rīcība un mērķtiecīga pieņemto lēmumu ieviešana, dod rezultātu, lai  turpinātu veiksmīgi sadarboties ar valsts iestādēm un iedzīvotājiem Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumu īstenošanā un mēs varētu  sniegt atbalstu veselības nozarei vakcinācijas procesā, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijas pilsētās Liepājā un Jelgavā, kurās vakcinācija tiks uzsākta 3. aprīlī,” saka Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

Nacionālie bruņotie spēki līdz 30. augustam visos Latvijas reģionos pēc Nacionālā veselības dienesta pieprasījuma ir gatavi nodrošināt Vakcinācijas centru atbalstu ar personālu un izvēršamo infrastruktūru – teltīm. 

24. martā Ministru kabinets pieņēma lēmumu, ka  Nacionālie bruņotie spēki vakcinācijas loģistikas procesu pilnībā nepārņems, bet realizēs plānu “A”, kas paredz atbalsta sniegšanu trīs iespējamos virzienos – iesaistoties ātrās reaģēšanas vienību izveidē lieltirgotavu atbalstam ar Nacionālo bruņoto spēku transportlīdzekļiem un personālu, sniedzot atbalstu veselības nozarei vakcinācijas centru izveidē, nodrošinot gan ar personālu, gan ar izvēršamo infrastruktūru – teltīm, kā arī sadarbībā ar Nacionālo Veselības dienestu un civilajām ārstniecības iestādēm nodrošinot atbalstu mobilo vakcinācijas punktu izveidē.

Kopš Covid-19 vīrusa izplatības pagājušā gada pavasarī, aizsardzības nozare ir aktīvi iesaistījusies tā ierobežošanā un krīzes pārvarēšanā visā Latvijā. Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs pārņēma individuālo aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļu centralizēto iepirkumu veikšanu, kamēr Nacionālie bruņotie spēki tika iesaistīti nepieciešamā loģistikas atbalsta nodrošināšanā. Vienlaikus Nacionālie bruņotie spēki, tajā skaitā Zemessardze, sniedza atbalstu Valsts robežsardzei Eiropas Savienības kopējās ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā, pašvaldību policijām sabiedriskās kārtības uzraudzībā, kā arī tika sniegts atbalsts Valsts policijai mājsēdes nodrošināšanā. Tāpat svarīgs atbalsts sniegts pašvaldībām un sociālās aprūpes centriem, cenšoties ierobežot Covid-19 izplatību, nodrošinot tos gan ar nepieciešamiem materiāli tehniskajiem līdzekļiem, gan apsardzi un pat medicīniskā personāla iesaisti. 


Foto: Zemessardze


Pievieno komentāru

Komentāri 5

nezinītis saules pilsētā

Kas pakalpojumu apmaksās? Man māte iemācīja, ka par velti tikai vergs strādā, un tas ir grozs uz riteņiem lielveikalā.

pirms 16 dienām, 2021.04.02 18:55

Jā,jā

Tikai nepārcensties ar kontrolēšanu.Neviens iekšā vai ārā nelauzīsies.Tauta nav tāda,kādu to vēlas uztaisīt.Formas tērpiem nav jādemonstrē varas pārākums.Labāk būtu kontrolējuši vietas,kur notiek neatļauta pulcēšanās.

pirms 16 dienām, 2021.04.02 19:09

Rudolfs

Vakar centra Maximā vecene staigā pa veikalu ar masku zem zoda, kad aizrādīju, mani aprēja. Mūsu tauta ir laikam īpaša tauta, vai ir izkūpējušas smadzenes. To jau nu apsargiem būtu jāaizrāda!

pirms 16 dienām, 2021.04.03 09:02

Centīgajam rūdolfam

Būtu ļoti labi, ja jūs visiem, kurus redzat spļaujam zemē publiskās vietās, aizrādītu un vēl iesaistītu policiju! Jums vajadzētu pie vadošajiem infektologiem pajautāt, kāpēc uz ielu stūriem nav izlikti "bieži maināmo" sejas masku utilizācijai paredzētas tvertnes? Kāpēc maskas redzam mētājamies uz ielas? Tas jūs neuztrauc? Jūs apsaucat cilvēku par veceni, kuram zem deguna noslīdējusi maska? Kā jums ar smadzenēm?

pirms 15 dienām, 2021.04.03 09:55

Rudolfam

Jūs pareizi komentējāt,un nosaucāt lietas īstajos vārdos.Ir daudzī,kuri nesaprot,ka jāievēro arī distance.Tāda cilvēku attieksme pret sabiedrību.

pirms 15 dienām, 2021.04.03 10:46

Vietējās ziņas