Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Viltus draudu e-pasta dēļ evakuē skolu Jelgavā; policija uzsver, ka bažām nav pamata

Vairākās Latvijas skolās šodien saņemti e-pasti ar drošības draudiem, un skolās evakuēti audzēkņi. Tā noticis arī Jelgavā, liecina “Zemgales Ziņu” rīcībā esošā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija vērš uzmanību, ka bažām nav pamata. Vairākās mācību iestādēs visā Latvijā šodien saņemts identisks e-pasts par iespējamiem drošības riskiem.

Šāda veida e-pasti Valsts policijas redzes lokā nonākuši arī iepriekš, un dažādām iestādēm, pat simtiem adrešu, ticis sūtīts identisks teksts, līdzīgi kā šoreiz. Valsts policijā šādos gadījumos ir izstrādāti precīzs rīcības plāns.

“Policijas rīcībā esošā informācija saistībā ar šo gadījumu liecina, ka e-pasti apzināti izsūtīti no viena adresāta un, izvērtējot visus apstākļus, šie ir vērtējami kā zema riska līmeņa draudi un iedzīvotājiem nav pamata satraukumam. Kā ierasts Valsts policija veic ierastās drošības pārbaudes mācību iestādēs un ir saziņā ar skolu personālu par nepieciešamo rīcību,” situāciju skaidro Valsts policija.

Valsts policija šos gadījumus vērtēs kriminālprocesa ietvaros. Atgādinām, ka par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu paredzēta kriminālatbildība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.