Virslīgas debijas spēlē “FS Jelgava” piekāpjas kompensācijas laika pēdējā minūtē (VIDEO)

Futbola komanda “FS Jelgava” savā debijas “Optibet” Virslīgas spēlē kompensācijas laika pēdējā minūtē piekāpās “Riga FC” ar rezultātu 1:2 (0:0; 1:2). Pirmos sezonas vārtus jelgavnieku labā guva jaunpienācējs Oskars Rubenis.

Futbola komanda “FS Jelgava” savu debijas spēli Virslīgā uzsāka ar to pašu sastāvu ar kuru uzvarēja Nākotnes līgā un ar tiem futbolistiem, kuri atgriezās vienībā, aizvadot sezonu citās komandās – Danila Patijčuks, Daniels Grauds, ka arī ar jaunpienācēju Rūdolfu Zenģi.

“Riga FC” no pirmajām spēles sekundēm pārņēma bumbas kontroli savās rokās un mēģināja ātri gūt vārtus. Daudzi futbola eksperti pirms spēles izteica šaubas, ka jelgavnieki augstākajā futbola līgā spēs pienācīgi nospēlēt aizsardzībā.

Tāpēc gan ekspertiem, gan pašai “Riga FC” bija liels pārsteigums, ka “FS Jelgava” pirmajā puslaikā aizsardzībā spēja nospēlēt ārkārtīgi precīzi. Jelgavas komandas aizsardzībā lieliski sevi parādīja aizsarga Daniels Grauds un Dāvis Vējkrīgers, kuri sevi pierādīja arī visas iepriekšējās sezonās.

“FS Jelgava” vārtsargam Raivo Stūriņam pirmajā puslaikā bija tikai divas reizes jātver bumbu, kuru rīdzinieki raidīja uz viņa sargātiem vārtiem. Visos pārējos gadījumos “Riga FC” spēlētāju raidītā bumba iestrēga aizsardzībā vai lidoja garām vārtiem.

Neskatoties uz to, ka jelgavnieki pārsvarā spēlēja aizsardzībā, viņiem divas reizes izdevās nopietni apdraudēt “Riga FC” vārtsarga Nila Toma Puriņa mieru. 17. minūtē lielisku reidu uz vārtiem veica Ralfs Maslovs un kura sitienu rīdzinieku vārtsargs ar zināmām grūtībām atvairīja. 37. minūtē kapteinis Andris Deklavs ar galvu sita bumbu uz vārtiem, bet sitiens nesanāca pārāk ass un bumba nonāca vārtsarga Puriņa rokās.

Pārtraukumā “Riga FC” no komandas galvenā trenera Tomislava Stipiča saņēma norādījumu palielināt spiedienu un vairāk sists uz jelgavnieku vārtiem. Rīdzinieki otrā puslaika sākumā sāka bombardēt “FS Jelgava” vārtu un 52. minūtē spēja atklāt spēles rezultātu.

No soda laukuma centrā uz vārtiem bumbu sita Raivis Andris Jurkovskis. “FS Jelgava” vārtsargs Raivo Stūriņš bumbu skāra un tā trāpīja vārtu pārliktni. Atlecot atpakaļ soda laukumā, bumba nonāca pie horvāta Hrvoje Babeca, kurš to ieraidīja vārtu tīklā – 0:1.

Salīdzinot ar pirmo puslaiku, spēle kļuva atklātāka, bet “Riga FC” joprojām piederēja pārsvars sitienos uz vārtiem. “FS Jelgava” futbolisti centās veidot ātrus pretuzbrukumus un 68. spēles minūtēm viņiem izdevās izcīnīt iespēju izpildīt stūra sitienu.

Aizsargs Daniels Grauds iecēla bumbu soda laukumā, kur to rīdzinieku aizsargs izsita tālāk prom no vārtiem. Ārpus soda laukuma tā nonāca pie uz maiņu iznākušā “FS Jelgava” jaunpienācēja Oskara Rubeņa. Ilgi nevilcinoties viņš bumbu raidīja vārtu virzienā. Liela futbolistu skaita dēļ, vārtsargs Puriņš nokavēti to ieraudzīja un tā ielidoja vārtu tīklā – 1:1.

“Riga FC” futbolisti izskatījās šokēti, bet jelgavnieki ieguva pamatīgu motivācijas devu, kas padarīja turpmāku cīņu emocionālāku un atklātāku. Rīdzinieki mēģināja reabilitēties, bet visi viņu mēģinājumi noslēdzās pie vārtsarga Raivo Stūriņa precīzas spēles vārtos.

Spēles pamatlaika beigās arī jelgavniekiem izdevās izveidot vārtu gūšanas iespējas, bet viņi raidīja bumbu garām vārtiem. Papildlaikā spēle kļuva vēl vairāk emocionālāka. “Riga FC” ķērās pie katras iespējas, lai nopelnītu tiesības uz brīvsitienu, jo nevarēja pieļaut neizšķirtu rezultātu pret Virslīgas jaunpienācējiem.

Tiesnešu noteiktas trīs kompensācijas laika minūtes jau bija iztecējušas, kad “Riga FC” beidzot izmantoja savu pieredzi. Rīdzinieki izveidoja ātro pretuzbrukumu par laukuma labo malu. Raivis Jurkovskis iecentrēja bumbu soda laukuma centrā, kur to uz vārtiem ar galvu raidīja Marko Regža. Vārtsargs Raivo Stūriņš bumbu atsita, bet tā atleca atpakaļ pie Regžas, kur to atkāroti raidīja vārtu tīklā – 1:2.

“FS Jelgava” spēlētāji stipri pārdzīvoja par zaudēto iespēju iegūt pirmo Virslīgas punktu, bet ne pārāk ilgi, jo komandai jau sāk gatavoties jaunai spēlei, kuru viņi aizvadīs Jelgavā. 17. martā Kārklu ielā 8 jelgavnieki uz mākslīgā laukuma tiksies ar “BFC Daugavpils” un centīsies gūt savus pirmos punktus.

Jelgavniekiem ir iespēja finansiāli atbalstīt savas pilsētas komandu “FS Jelgava” pierakstoties ziedošanas platformā “Pateron”. Dažāda līmeņa ikmēneša atbalsts ļaus piekļūt īpašai informācijai par komandu, ka arī citus labumus, iekļaujot arī VIP ieeju uz komandas spēlēm.

“Riga FC” – “FS Jelgava” 2:1 (0:0; 2:1)

Vārtu guvēji: 52′ Hrvoje Babec; 68′ Oskars Rubenis; 90+4′ Marko Regža.

Komandu sastāvi

“Riga FC”: Nils Toms Puriņš (C) (vārtsargs), Mor Talla Gaye, Reginaldo Ramires de Oliveira Albertino (46′ Marko Regža), Ousseynou Niang, Miloš Jojič (77′ Marko Dabro), Hrvoje Babec, Mouhamed El Bachir Ngom, Douglas Aurelio, Raivis Andris Jurkovskis, Mikael Antero Soisalo (74′ Kemehlo Pierre Kevin Nguena), Antonijs Černomordijs; rezervisti – Kristaps Zommers (vārtsargs), Petar Bosančič, Aboubakar Karamoko, Olabanjo Alexander Ogunji, Eduards Daškevičs, Baba Musah; galvenais treneris – Tomislav Stipič.

“FS Jelgava”: Raivo Stūriņš (vārtsargs), Danila Patijčuks, Rūdolfs Zeņģis, Daniels Grauds, Ralfs Maslovs (74′ Jean Armel Mbassi Zambgala), Kevins Cēsnieks, Andris Deklavs (C), Dāvis Vejkrīgers, Rihards Bečers (63′ Victor Uchechukwu Osuagwu), Mārcis Peilāns (63′ Oskars Rubenis), Agris Glaudāns (74′ Ralfs Šitjakovs); rezervisti – Edgars Andrejevs (vārtsargs), Valters Purs, Roberts Čevers, Rodrigo Ivans, Ādams Dreimanis; galvenais treneris – Ervīns Pērkons.