Vīru un dāmu basketbola komandām sāpīgi zaudējumi mājas spēlēs

PRODUKTĪVĀKAIS BK “Jelgava” rindās – Kristaps Pļavnieks.

Vīriešu basketbola komanda BK “Jelgava” “Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā piedzīvoja pirmo zaudējumu sezonā, ar 84:85 piekāpjoties “Ķekavai”. Savukārt “Pullman” Sieviešu basketbola līgā neveiksme ar vienu punktu starpību mājas spēlē arī pilsētas sieviešu komandai BK “Jelgava-BJSS”, kas atzina “BJBS Rīga/Jugla” pārākumu.

Jelgavas Sporta hallē trešajā BK “Jelgavas” mājas spēlē komandai pēc viena aizvadītā mača atkal nebija pieejami divi olimpiskie čempioni, proti, Nauris Miezis un Edgars Krūmiņš, kuri aizņemti ar kvartetu “Rīga” 3×3 turnīrā Saūda Arābijā.

Mača rezultātu ar efektīvu “alleyoop” kombināciju un bumbas triecienu grozā no augšas atklāja ķekavieši, bet pirmo ceturtdaļu kopumā veiksmīgāk aizvadīja jelgavnieki – 20:16. Spēles otrais ceturksnis ritēja punkts punktā, noslēdzoties ar rezultātu 42:41 mājinieku labā.

Pēc puslaika pārtraukuma jaudīgāk uzbrukumā darbojās “Ķekava”, kas jelgavniekam biežāk lika pārkāpt noteikumus. Līdz ar to viesi tika pie vairākām iespējām no soda metiena līnijas, kuras visai labi prata pārvērst punktu guvumos. Pirms noslēdzošā spēles nogriežņa “Jelgava” atradās iedzinējos ar 62:69.

Pēdējās desmit minūtēs, lielisko atmosfēru un troksni radījušo fanu dzīti, mājinieki ar lielu motivāciju cīnījās par katru laukuma centimetru, cenšoties izlīdzināt rezultātu. Tas pamatlaika beigu nogrieznī jelgavniekiem izdevās, un pēdējā uzbrukumā bija iespēja izraut arī uzvaru, taču Kristaps Pļavnieks un Armands Ginters netrāpīja grozā bumbu no tuvas distances. Tādējādi Jelgavas basketbolisti pēc sezonas sākumā izcīnītām trim uzvarām pēc kārtas piedzīvoja sāpīgu pirmo neveiksmi – 84:85.

Zaudētājiem rezultatīvākais ar 19 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un astoņām piespēlēm bija Kristaps Pļavnieks. Nākamais mačs “Jelgavai” 11. novembrī viesos pret “Grobiņu”.

Tikmēr Zemgales Olimpiskajā centrā pirmo uzvaru savā laukumā centās izcīnīt BK “Jelgava-BJSS”. Diemžēl Jelgavas dāmām iecerēto saspringtā duelī sasniegt neizdevās – pievīla vājā precizitāte tālmetienos un arī soda metienos. Mājinieces pirmajā puslaikā netrāpīja nevienu no 15 tālmetieniem, bet visā spēlē realizēja tikai vienu no 24 mēģinājumiem. Iespējams, vēl dārgāk maksāja pieticīgās sekmes no sodu metiena līnijas – precīzi bija vien deviņi no 23.

BK “JELGAVA-BJSS” piedzīvoja otro zaudējumu trijās spēlēs.

Lai arī teju visu otro spēles pusi jelgavnieces atradās vadībā (pēdējo minūti iesāka ar plus divi), pusminūti līdz pamatlaika beigām ar precīzu trīspunktu metienu rīdzinieces izrāva uzvaru.

No mājiniecēm rezultatīvu sniegumu demonstrēja Ivanda Hudjakova. Jelgavas garā spēlētāja guva 19 punktus, izcīnīja 19 bumbas zem groziem, kā arī izprovocēja 12 piezīmes.

Autors: Tomass Neuss-Lucs