Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vītiņu pagasta medus lieta izskatīta Rīgas apgabaltiesā

Pagājušajā mēnesī Rīgas apgabaltiesa apelācijas kārtībā izskatīja krimināllietu, kurā par divu medus spaiņu pieņemšanu kukulī apsūdzēti ceļu policisti Aigars Galējs un Uldis Rīdzinieks. Daigas Kalniņas vadītā trīs tiesnešu kolēģija lēma atstāt negrozītu Ekonomisko lietu tiesas spriedumu, ar kuru abi apsūdzētie atzīti par vainīgiem viņiem inkriminētajā noziedzīgajā nodarījumā un sodīti ar brīvības atņemšanu uz trim gadiem nosacīti. Spriedums vēl nav stājies spēkā.

Skandalozā lieta par to, ka ceļu policisti kā kukuli saņēma divus lielus spaiņus ar medu, izskanējusi visā Latvijā. Mazāk zināms palicis fakts, ka saldais kukulis nāca no Dobeles novada.

Kopš divi policijas darbinieki tika piekukuļoti ar medu, būs pagājuši jau trīs gadi. Galvenie notikumi risinājās 2020. gada 26. jūlijā Vītiņu pagastā, kur savā zemnieku saimniecībā saimnieko Artūrs G. Tajā dienā zemnieks sāka ziemas rapša kulšanu. Līdz vakaram traktora piekabi bija piepildījusi jaunā raža. Artūrs lika savam strādniekam Jānim J. kāpt traktorā, lai kūlumu aizvestu uz šķūni. Jānis tā arī darīja, bet, tuvojoties šosejai, viņš pamanīja, ka tieši tajā krustojumā stāv policijas automašīna. Tur dežurēja ceļu policijas ekipāža Aigars Galējs un Uldis Rīdzinieks.

Jānim nebija atbilstošas kategorijas vadītāja apliecības. Nezinādams, ko īsti darīt, viņš traktoru apturēja metrus 50 pirms policijas mašīnas un ieslēdza avārijas gaismas. Klusajā lauku nostūrī tieši tas pievērsa kārtības sargu uzmanību. Policisti ar ieslēgtām bākugunīm piebrauca pie traktora un uzsāka pārbaudi. Kā izrādījās, vadītāja apliecības trūkums nebija vienīgā nelaime. Jānis nevarēja uzrādīt arī traktora tehnisko pasi, jo saimnieks viņam to vienkārši nebija iedevis, baidīdamies no dokumenta nozaudēšanas. Piekabe vispār nebija reģistrēta, traktoram nebija obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas, kā arī tehniskās apskates talona.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.