Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zebrenieks apsūdzēts staltbriežu malumedībās

17. oktobrī Ekonomisko lietu tiesas tiesnese Dagnija Muceniece sāka skatīt krimināllietu, kurā Zebrenes pagasta iedzīvotājs Atis Š. apsūdzēts ne tikai par malumedībām, bet arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā un šaujamieroču munīcijas glabāšanā bez attiecīgas atļaujas.

Šis kriminālprocess uzsākts 2019. gadā par malumedībām, kas saskaņā ar apsūdzību notikušas jau 2018. gadā. Pirmstiesas izmeklēšana turpinājusies gandrīz četrus gadus, jo Ekonomisko lietu tiesā šī lieta saņemta tikai pagājušajā vasarā – 3. jūlijā. Pirmajā tiesas sēdē prokurore Zanda Riekstiņa īsi izklāstīja apsūdzību, bet apsūdzētais izteica savu attieksmi pret to.

Atis Š. apsūdzēts par to, ka viņš nelikumīgi medīja. Noziedzīgā nodarījuma būtība ir tāda, ka Atis, būdams mednieku un makšķernieku kolektīva “Zebrene” biedrs, 2018. gada rudenī līdz 13. novembrim izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotās teritorijās devās nelikumīgās limitētā medījamā dzīvnieka staltbrieža medībās. Nelikumīgi bija tas, ka viņš medīja bez Valsts meža dienesta izsniegtas atļaujas, bet nomedītajiem dzīvniekiem izmantoja medību atļauju marķierus ar identifikācijas numuriem, kas jau iepriekš bija lietoti, marķējot citus – likumīgi nomedītus staltbriežus. Tādā veidā apsūdzētais nelikumīgi nomedījis četrus staltbriežus, bet to kautķermeņus, ko bija marķējis ar jau lietotām krotālijām, ar 2018. gada 13. novembra aktu nodeva pārstrādei Igaunijas uzņēmumam “Hunt-Fish Group”.

Tā paša gada rudenī, tikai nu jau laikā līdz 23. novembrim, malumednieks tādā pašā veidā nomedīja vēl divus staltbriežus, kuru kautķermeņus atkal nodeva pārstrādei tam pašam igauņu uzņēmumam. Kā norādīts apsūdzībā, Atis Š. ar savām nelikumīgajām medībām nodarījis valstij kaitējumu, kas naudas izteiksmē ir 23 220 eiro jeb 3870 eiro par katru nošauto staltbriedi.

Zebrenieks apsūdzēts arī par to, ka viņš legalizēja noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus. Proti, 2018. gada 13. un 23. novembrī, kad Atis Š. nodeva Igaunijas uzņēmumam pārstrādei nomedītos staltbriežus, lai slēptu iegūto līdzekļu izcelsmi, viņš norādīja savas dzīvesbiedres bankas konta numuru, uz kuru pārskaitīt samaksu par gaļu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.