“Zemgale Juniors” pirmo reizi cīnīsies par čempionu titulu

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale Juniors” šovakar Jaunatnes Attīstības hokeja līgas (JAHL) pusfināla izslēgšanas kārtas trešajā spēlē ar rezultātu 9:1 (1:0; 5:0; 3:1) uzvarēja pretiniekus no HS “Rīga” un pirmo reizi savā vēsturē cīnīsies par čempionu titulu.

JAHL izslēgšanas spēļu kārtā komandas cīnās līdz kādas komandas divām uzvarām. Pirmajā spēlē jelgavnieki pārliecinoši pieveica rīdziniekus ar rezultātu 4:0. Otrajā spēlē, kura notika nākošajā dienā, “Zemgale Juniors” piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar rezultātu 3:8.

Pēc vienas atpūtas dienas Jelgavas jauniešu hokeja komanda devās izbraukumā un jau pirmajā trešdaļā izvirzījās vadība ar uzbrucēja Alekša Ostaņkoviča gūtiem vārtiem – 1:0.

Pusfinālā spēles raksturojās ar disciplīnas trūkumu abās komandās un daudziem noraidījumiem. Otrajā trešdaļā jelgavnieki izmantoja savus skaitlisko pārsvaru un guva psiholoģisko pārsvaru.

Visi vārti otrajā trešdaļā tika gūti “Zemgale Juniors” spēlējot vairākumā. Trīs – spēlējot pieci pret trīs. Divus vārtus šajā trešdaļā guva uzbrucējs Kevins Strādnieks un aizsargs Daniels Goršanovs un vienu reizi aizsargs Renārs Džerods Alksnis – 6:0.

Trešajā trešdaļā divreiz ar vārtu guvumiem atzīmējās uzbrucējs Uldis Pūpols un vienu reizi Artūrs Karaša. HS “Rīga” rindās vienīgos vārtus guva Ēriks Mateiko – 9:1.

JAHL fināla “Zemgale Juniors” tiksies ar HK “Tukums/Venta 2002” – ātru un kvalitatīvu komandu. Tukumnieki izslēgšanas spēļu kārtā no cīņas spēja “izsist” “Liepājas SSS” (5. vieta regulārā čempionātā) un HS “Kurbads” (2. vieta regulārajā čempionātā).

Fināla spēļu grafiks būs noteikts vēlāk.