“Zemgale Juniors” saglabā sesto pozīciju turnīra tabulā

“Zemgale Juniors” hokejisti sveic aizsargu Kristapu Glazeikinu pēc precīza metiena | Foto: Ruslans Antropovs

Hokeja komanda “Zemgale Juniors” svētdien savās mājās pēcspēles metienos spēja pārspēt pretiniekus no “Tukums/Venta 2002” ar rezultātu 5:4 (2:0; 0:2; 2:2; 0:0; 1:0), saglabājot sesto pozīciju Jaunatnes Attīstības hokeja līgas turnīra tabulā.

Jaunatnes Attīstības hokeja līgas (JAHL) gaitu janvārī pamatīgi ietekmēja pandēmijas izraisītas sekas, kuru rezultātā vairākas spēles tika pārnestas. Spēlētājus tas pamatīgi izsita no spēļu ritma, kurš tika panākts iepriekšēja gada beigās.

Spēle pret “Tukums/Venta 2002” tika gaidīta ar intrigu, jo pirmajā savstarpējā spēlē jelgavnieki bija piekāpušies un abu komandu pozīcijas turnīra tabulā ir stipri atkarīgas no cīņas iznākuma.

Spēle sākās ar pārliecinošu “Zemgale Juniors” ripas un spēles kontroli, kas lika visiem daudzas reizes pārkāpt noteikumus. Jelgavnieki vairākumus neizmantoja, bet pirmajā trešdaļā guva divus vārtus. Sākumā precīzs bija Helmuts Spriņģis, bet vēlāk Aleksis Ostaņkovičs – 2:0.

Otrās trešdaļas sākums noritēja pēc pirmās trešdaļas scenārija. Tomēr “Tukums/Venta 2002” hokejisti spēja izcelties ar ātriem pretuzbrukumiem un trešdaļas izskaņā pusotras minūtes laikā sagādāja jelgavniekiem “auksto dušu” izlīdzinot spēles rezultātu – 2:2.

Trešās trešdaļas sākumā “Zemgale Juniors” aizsargs Gustavs Krūmiņš ar metienu no zilās līnijas atkārtoti izvirzīja jelgavniekus vadībā – 3:2. Ripas kontrole bija ledus saimnieku rokās un varēja jau cerēt uz pozitīvu cīņas iznākumu.

“Tukums/Venta 2002” hokejisti spēja šo pārliecību iznīcināt divas minūtes līdz spēles beigām. Vienas minūtes laikā tukumnieks Elviss Kaimiņš ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet arī izvirzīja pretiniekus vadībā – 3:4. Šeit nu bija jau vieta noskumt jelgavniekiem.

Par lielu prieku “Zemgale Juniors” hokejisti spēja paši sevi motivēt uz nepieciešamību gūt vārtus un pagāja vien 14 sekundes kopš brīža, kad viesi sagrāva Jelgavas atbalstītāju cerības, uzbrucējam Raivo Beinarovičam izlīdzinot spēles rezultātu – 4:4.

Spēles papildlaikā neviena no komandām neizveidoja bīstamu vārtu gūšanas situāciju, kur vairāk būtu jāpārmet “Zemgale Juniors”, kuri kontrolēja ripu, bet netika pie vārtu gūšanas. Iespējams tas ir saistīts ar to, ka spēlētāji ilgu laiku aizvadīja bez spēlēm.

Pēcspēles metienos “Zemgale Juniors” rindās ar vārtu guvumiem atzīmējās uzbrucējs Kevins Strādnieks un aizsargs Renārs Džerods Alksnis, bet vārtsargs Mariuss Bajaruns-Galejs atraidīja abus pretinieku metienus – 5:4.

Uzvara ļāva komandai saglabāt sesto vietu JAHL turnīra tabulā, bet mēneša sākumā piedzīvotais zaudējums pret “Pirāti/Ogre Juniors” ar rezultātu 2:3 (1:0; 0:2; 1:1), neļāva nobīdīt ogrēniešus no piektās pozīcijas.

Šomēnes vēl ir paredzēta viena spēle pret “Daugava”, bet katru dienu ir jāseko spēļu grafikiem, jo pandēmijas radītās problēmas var to mainīt.