“Zemgale/LLU” atrada iespēju uzvarēt bez līdera

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” otrajā izbraukuma spēlē pret “FPS” gūst uzvaru “Mestis” līgā ar rezultātu 4:2 (0:0; 2:2; 2:0), neskatoties uz to, ka lielāko daļu spēlēja bez vārtu gūšanas līdera Artūra Homjakova, kurš tika noraidīts līdz spēles beigām.

Pēc iepriekšējā spēlē gūtās traumas, Kristers Brauns bija spiests pavadīt laiku ārpus laukuma, bet viņa vietu ieņēma uzbrucējs Kristaps Kristiņš. Lielā diena pienāca arī vārtsargam Mariusam Bajarūnam-Galējam, kuram tika uzticēta vārtu aizstāvēšana.

“FPS” sastāvā “Liiga” komandas “HPK” “izīrēto” uzbrucēju Mīkaelu Tapio otrajā virknējumā nomainīja vienības pamatsastāva uzbrucējs Ēmeli Meki. Laukuma saimnieku galvenais treneris Asko Rantanens nomainīja savā starpā trešā un ceturtā virknējuma spēlētājus, cenšoties mainīt spēku samēru un gatavojoties revanšēties.

Pirmajā trešdaļā komandas ārkārtīgi centās nepielaist kļūdas, lai nepaliktu iedzinējos. Tomēr tas nenozīmēja, ka netika veidotas vārtu gūšanas iespējas, kuras nācās neitralizēt vārtsargiem. “Zemgale/LLU” divas reizes bija iespēja spēlēt vairākumā, bet abas reizes netika izmantotas spēles rezultāta atklāšanai.

Otrajā trešdaļā notikumi sāka attīstīties straujiem tempiem. Jau 14 sekundē aizsargs Daniels Goršānovs no zilās līnijas raidīja ripu uz vārtiem un ceļā tās lidojumu izmainīja Ričards Bernhards, atklājot spēles rezultātu – 1:0.

Jelgavnieku prieki ilga tikai 31 sekundi, jo ripu no zilās līnijas raidīja aizsargs Severi Savijoki, bet vārtu priekšā tās lidojumu mainīja, sastāvā iekļautais uzbrucējs Ēmeli Meki – 1:1.

“Zemgale/LLU” tūlīt pat radās iespējas spēlēt vairākumā, bet arī šī iespēja netika izmantota. Trešdaļas vidū ceturtā virknējuma uzbrucējs Erki Laiho mēģināja pielietot spēka paņēmienu pret “Zemgale/LLU” vārtu gūšanas līderi Artūru Homjakovu, kurš stāvēja ar muguru pret viņu.

Pēdējā mirklī Artūrs pamanīja briesmas un instinktīvi pietupās, bet pretinieks pārlidoja viņam pāri un ietriecās laukuma bortā. Tiesneši saskatīja Jelgavas hokejista rīcībā apzinātu darbību un noraidīja viņu līdz spēles beigām. Spēlētāja galīgo sodu izskatīs atbildīgā komisija un vēlāk sniegs savu vērtējumu un iespējams soda bargumu.

“Zemgale/LLU” šī atgadījuma rezultātā uz piecām minūtēm nonāca mazākumā. Izturot vairāk nekā pusi no soda, noraidījumu nopelnīja aizsargs Daniels Goršanovs, un jelgavniekiem uz laukuma palika trīs hokejisti pret pieciem pretiniekiem.

Brīdī, kad viens no spēlētājiem atgriezās laukumā no noraidīto soliņa, “FPS” uzbrucējs Samuli Āltonens izvirzīja savu komandu vadībā – 1:2. Bet ar to trešdaļa nemaz nav bijusi galā. Minūti vēlāk “Zemgale/LLU” uzbrucējs Gustavs Millers ar precīzu raidījumu panāca izlīdzinājumu spēles rezultātā – 2:2.

Otrā trešdaļa bija gana smaga un bagāta ar asumiem, bet ļoti labi sevi parādīja jelgavnieku vārtsargs Mariuss Bajarūns-Galējs, kurš glāba komandu no vārtu zaudējumiem ļoti grūtos brīžos.

Trešā trešdaļa neveiksmīgi iesākās priekš “Zemgale/LLU” spēlētājiem, jo pašā sākumā tika nopelnīti divi noraidījumu. Jelgavnieki, spēlējot mazākumā, uzrādīja lielu pašaizliedzību un neļāva mājiniekiem izvirzīties vadībā.

Trešdaļas vidū pārkāpumus pieļāva “FPS” spēlētāji un otrajā no tiem uzbrucējs Roberts Petrovičs izvirzīja “Zemgale/LLU” spēles vadībā – 3:2. Ar to vēl nepietika. Kevins Strādnieks nonāca uz sodīto laukuma, bet viņa komandas biedri divas minūtes aizstāvēja savus vārtus, neļaujot Forssas pilsētas hokejistiem rezultātu izlīdzināt.

Spēles izskaņā varēja just, ka pretiniekus pamet pārliecības savos spēkos un cīņas galotnē uzbrucējs Roberts Petrovičs guva vēl vienus vārtus, garantējot otro uzvaru savstarpējās spēlēs ar “FPS” – 4:2.

“Priekš mums neviena no spēlēm “Mestis” līgā nav viegla. Hokejistiem bija grūti, bet viņi atrada iespēju uzvarēt. “FPS” spēlētāji ir zem spiediena dēļ zaudējumiem, un ir saprotamas viņu emocijas spēlē. Tas ir hokejs,” – komandas galvenais treneris Artis Ābols.

“Zemgale/LLU” atgriežas mājas ar septīto pozīciju “Mestis” turnīra tabulā, lai jau sestdien, 15. oktobrī dotos uz Viļņu, kur “Optibet” hokeja līgas ietvaros aizvadītu Baltijas čempionāta spēli ar “Hockey Punks”, kuras tiešraidi varēs vērot Lietuvas Hokeja federācijas “YouTube” kanālā.

“FPS” – “Zemgale/LLU” – 4:2 (0:0; 2:2; 0:2)

Vārtu guvēji: 20:14 Ričards Bernhards (Homjakovs, Goršanovs); 20:45 Eemeli Mäki (Varjamo, Savijoki); 31:23 Samuli Aaltonen (Malik, Varjamo) – vairākums; 32:31 Gustavs Millers (Brants); 53:58 Roberts Petrovičs (Millers, Brants) – vairākums; 58:23 Roberts Petrovičs (Rullers, Millers).

“FPS”: 1. maiņa – Samuli Aaltonen, Michal Kvasnica, Miku Ronkainen (zelta ķivere), Niko Ervasti, Zack Malik; 2. maiņa – Eppu Varjamo (A), Veikka Kärjä, Eemeli Mäki, Severi Savijoki, Joona Tala; 3. maiņa – Aapo Alapuranen, Konsta Keteli, Mika Huhtasalo, Jere Ohtonen, Joni Kuoppala; 4. maiņa – Topi Hägg (A), Eetu Moberg (C), Erkki Laiho, Jakub Ruzek; Vārtsargi – Petrus Lintonen (V), Eetu Nieminen. Galvenais treneris: Asko Rantanen.

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Artūrs Karaša, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Kevins Strādnieks, Rainers Rullers, Roberts Petrovičs, Renārs Džerods Alksnis, Renārs Kārkls; 3. maiņa – Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Ričards Rihards Fomins, Iļja Grekovs (A), Edgars Dīķis (C); 4. maiņa – Kristaps Kristiņš, Gatis Gricinskis, Gustavs Millers, Gustavs Krūmiņš; Vārtsargi: Mariuss Bajaruns-Galejs (vārtos), Ēriks Vītols. Galvenais treneris: Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Jonne Mäkisalo, Janne Wuorenheimo.