“Zemgale/LLU” atspēlējās un gūst otro uzvaru finālā (FOTO, VIDEO)

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” no iedzinēju lomas spēja atspēlējās un papildlaikā guva uzvaru pār “Olimp/Venta 2002” ar rezultātu 3:2 (0:1; 1:1; 1:0; 1:0), izvirzoties “Optibet” hokeja līgas izslēgšanas kārtas fināla spēļu sērijas vadībā ar divām gūtām uzvarām – 2:0.

Spēles sākumā abas komandas diezgan vienlīdzīgi kontrolēja ripu, bet “Olimp/Venta 2002” tomēr bija vairāk jaudas, kas rezultējās ar ātri gūtajiem vārtiem. Trešajā minūtē Sandis Grīnbergs diezgan viegli ieraidīja ripu, kura atleca no jelgavnieku vārtsarga Ērika Vītola kājsarga un nebija, kam to novākt no vārtu priekšas – 0:1.

Otrajā trešdaļā abas komandas centās gūt priekšroku, izmantojot “tuvā soliņa” faktoru. Abām komandām bija iespējas veidot vārtu gūšanas momentus, bet tie netika realizēti. Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” hokejisti nonāca mazākumā, kurā pašaizliedzīgi stājās pretinieku ripu priekšā. Kad jau likās, ka jelgavnieki tiks galā ar šo spēles elementu, rīdzinieku uzbrucējs Reinis Mārtiņš Lejnieks pielaboja vārtsarga priekšā palēkušos ripu un panāca divus vārtu pārsvaru – 0:2.

Jelgavas komandas atbalstītāji pat pieklusa uz mirkli, jo negaidīja, ka viņu komanda spēles vidū var nonākt iedzinējos ar ievērojamu atpalikšanu. “Zemgale/LLU” hokejistiem tas arī nepatika un viņiem sāka vairāk sanākt “tuvā soliņa” faktora izmantošana. Trīs minūtes līdz spēles beigām aizsargs Renārs Kārkls no zilās līnijas uzmeta ripu uz rīdzinieku vārtiem. Vārtsargs ripu atsita ar kājsargu, bet vārtu priekšā atradās divu jelgavnieku uzbrucēji. Aleksandrs Novikovs atdeva piespēli Robertam Jekimovam un viņš jau to ieraidīja tukšā vārtu stūrī – 1:2.

Otrās trešdaļas vidū jau sāka iezīmēties tas, ka “Olimp/Venta 2002” spēlētāji netiek līdzi jelgavniekiem, un vēl vairāk tas izpaudās trešajā trešdaļā. Rīdzinieki to centās kompensēt ar spēka paņēmieniem un provokācijām, kuras noveda pie grūstīšanas un kautiņiem. Jelgavnieki gan vairāk koncentrējās uz vārtu gūšanu, un trešdaļas vidū izdevās izlīdzināt spēles rezultātu. Pēc Klāva Veinberga raidījuma ripa atleca pie Roberta Petroviča, kurš to nekavējoties ieraidīja vārtos – 2:2.

Līdz spēles beigām “Zemgale/LLU” izveidoja vairākas vārtu gūšanas iespējas, kuras gan neizdevās izmantot un nācās spēlēt papildlaiku. Atšķirībā no pusfināla spēlēm, fināla sērija papildlaiku komandas spēlē pieci pret pieci 20 minūtes, līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem.

Par laimi, jelgavniekiem nebija ilgi jāspēlē papildlaikā. Jau trešajā minūtē uzbrucējs Edgars Kulda fenomenāli apspēlēja trīs rīdziniekus un ieraidīja ripu vārtsarga Rūdolfa Gusta Lazdiņa sargātājos vārtos, sagādājot “Zemgale/LLU” otro uzvaru izslēgšanas kārtas fināla sērijās – 3:2.

“Optibet” hokeja līgas fināla sērija turpinās līdz kādas komandas četrām uzvarām. Jelgavnieki šobrīd sērijā ir vadībā ar rezultātu 2:0 un nākamās divas spēles pavadīs izbraukumā. Trešā spēle tiks aizvadīta jau šo piektdien 8. aprīlī “Volvo” sporta centra ledus hallē Rīgā, Jūrmalas gatvē 78d.

Vārtu guvēji

“Zemgale/LLU”: 36:29 Roberts Jekimovs (Novikovs, Kārkls); 51:53 Roberts Petrovičs (Veinbergs, Ozols); 62:15 Edgars Kulda. “Olimp/Venta 2002”: 02:34 Sandis Grīnbergs (Lejnieks); 32:08 Reinis Mārtiņš Lejnieks (Tambijevs, Pujacs).