“Zemgale/LLU” bullīšos uzvar daugavpiliešus

ilya olonov
Krievu leģionārs Iļja Olonovs (Ilya Olonov) | Foto: Ruslans Antropovs

Izbraukuma spēlē “Zemgale/LLU” tikai pēcspēles metienos ar rezultātu 5:4 (1:3; 2:1; 1:0; 0:0; 1:0) spēja pārspēt hokejistus no “Dinaburga” kārtējā “Optibet” hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē.

Noskaņoties spēlēm pret “Dinaburgu” nekad nebijis viegli un, ja no pirmām spēles minūtēm nepārņemt vadību savās rokās, tad daugavpilieši to vienmēr izmanto savā labā. Tieši šoreiz garā diena un tālais brauciens nospēlēja savu lomu.

Pirmā trešdaļa

Spēle sākās ļoti zemā tempā, un tas deva priekšrocību “Dinaburgas” hokejistiem veidot ātros pretuzbrukumus. Jau ceturtajā minūtē Krievijas leģionārs Vladislavs Ļeščenko (Vladislav Leshchenko) spēja pārspēt jelgavnieku vārtsargu Mariusu Bajarunu-Galēju – 0:1.

Piecas minūtes vēlāk “Dinaburga” uzbrucējs Artjoms Tertjakovs, izmantojot vairākumu, panāca divu vārtu pārsvaru – 0:2. Neskatoties, ka jelgavnieki bija tehniskāki un vieglāk kontrolēja ripu, pirmos vārtus izdevās gūt tikai trešdaļas sešpadsmitajā minūtē, kad ripu vārtos ieraidīja Aleksandrs Novikovs – 1:2.

“Zemgale/LLU” spēlētāji tomēr vēl nebija līdz galam atguvuši pārliecību, un krievu leģionārs Vladislavs Ļeščenko (spēlējis Krievijas jaunatnes hokeja līgā (MHL)) ieraidīja trešo ripu Mariusa sargātos vārtos – 1:3.

Otrā trešdaļa

Treneris Igoram Ļebedevam otrajā trešdaļā nācās vārtos ielikt Rihardu Cimermani, lai dotu zīmi spēlētājiem, ka ir jālauž spēles gaita. Tā tas arī notika, jo piektajā minūtē vairākumā vārtus guva Roberts Jekimovs – 2:3.  Vēl pēc astoņām minūtēm uzbrucējs Kristaps Roķis izlīdzināja spēles rezultātu – 3:3.

Pēdējā trešdaļas minūtē, kad jau likās, ka vadība pāriet jelgavnieku pusē, krievu leģionārs Vladislavs Ļeščenko saņēma tālu piespēli un izgāja viens pret vienu ar Rihardu Cimermanis un atjauno ledus saimnieku pārsvaru – 3:4.

Trešā trešdaļa

Trešajā trešdaļā, kad “Dinaburgas” spēlētāji mēģināja kavēt jelgavniekus ar spēka spēli, bet viņiem reti kad tas izdevās noteikumu robežās, un arī šoreiz nebija izņēmums. Divi rupji spēka paņēmieni, un smagi ievainotais “Zemgale/LLU” uzbrucējs uzvilka līdz kritiskai robežai, kura beidzās ar Daniela Andersona un Vadima Vabiščeviča dūru cīņai, pēc kuras abi tika spiesti pamest laukumu.

Jelgavnieku iegūtu vairākumu divpadsmit sekundēs izmantoja krievu leģionārs Iļja Olonovs (Ilya Olonov), panākot spēles rezultāta izlīdzinājumu – 4:4. Spēles papildlaikā iespējas gūt vārtus bija abām komandām, bet spēles rezultāts izšķīrās tikai pēcspēles metienos.

“Zemgale/LLU” rindās precīzi bija Roberts Jekimovs un Iļja Olonovs, bet daugavpiliešiem atkal Vladislavs Ļeščenko – 5:4. Par spēles labāko jelgavnieku rindās tika atzīts Kristaps Roķis, kurš spēlē guva vienus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles.

Vārtu guvēji

“Zemgale/LLU”: 15:06 Aleksandrs Novikovs (Olonov); 24:31 Roberts Jekimovs (Kulda, Roķis) – vairākums; 32:05 Kristaps Roķis (Olonov); 47:42 Ilya Olonov (Roķis, Kulda); PSM – Ilya Olonov.

“Dinaburga”: 03:10 Vladislav Leshchenko (Pugolovkin, Tretjakovs); 08:13 Artjoms Tretjakovs (Pugolovkin, Filippov) – vairākums; 16:50 Vladislav Leshchenko (Tretjakovs, Pugolovkin); 39:17 Vladislav Leshchenko (Petrovs).