“Zemgale/LLU” cīnījās līdz pēdējai sekundei (FOTO, VIDEO)

“Mestis” līgas regulārā čempionāta ietvaros savās mājās hokeja komanda “Zemgale/LLU” ar rezultātu 2:3 (0:0; 0:2; 2:1) piekāpās Somijas pilsētas Espo komandai “Kiekko-Espoo”. Abus vārtus jelgavnieku labā guva uzbrucējs Pēteris Purmalis.

Daļa “Zemgale/LLU” vadošo spēlētāju joprojām turpina savu dalību Pasaules ziemas universiādē ASV, tāpēc jelgavnieku komanda arī uz šo spēli tika papildināta ar “Zemgale Juniors” hokejistiem.

Sastāvs kopumā nepiedzīvoja izmaiņas, izņemot ceturto uzbrucēju virknējumu. Sastāvā atgriezās uzbrucējs Kristaps Kristiņš, ka arī tika papildināts ar “Zemgale Junioru” kapteini Reinardu Dāvi Pēteronu un Robertu Vītolu. Abi spēlētāji labi sevi parādīja “Optibet” hokeja līgas spēlē pret Elektrēnu “Airwell Energija”. Uzbrucējam Rihardam Mertenam dota atpūta.

Pirmajā trešdaļā abas komandas centās ātri pārņemt spēles iniciatīvu, bet abas bija labi sagatavojušās un tāpēc skatītājiem radās iespēja vērot ātru un saturīgu hokejus. “Zemgale/LLU” divas reizes bija spiesta spēlēt mazākumā, un abas reizes spēja veiksmīgi saglabāt savus vārtus neskartus. Arī “Kiekko-Espoo” vārti palika neskarti, lai arī ripa pārbaudīja vārtu konstrukciju.

Otrās trešdaļas sākumā jelgavniekiem izdevās pārņemt iniciatīvu un izveidot vairākus vārtu gūšanas momentus, bet ripa nodevīgi aizslīdēja garām vārtiem. Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” nopelnīja noraidījumu, un viesi ar Janne Hemeleinena vārtu guvumu izvirzījās spēles vadībā – 0:1.

Arī pēc gūtiem vārtiem “Kiekko-Espoo” hokejisti saglabāja pārsvaru ripas kontrolē, iespiežot jelgavniekus aizsardzības zonā. Trešdaļas izskaņā uzbrucējs Juho Koivusāri ieraidīja vārtos ripu, kuru pirms tam spēja atvairīt vārtsargs Ēriks Vītols un tā neveiksmīgi atleca pie somu spēlētāja – 0:2.

Trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” hokejisti spēja savākties un devās atspēlēties. Viesi ātri nopelnīja noraidījumu, kuru lieliskā solo gājienā izmantoja uzbrucējs Pēteris Purmalis – 1:2.

Septiņas minūtes vēlāk jau paši jelgavnieki nepaspēja pakaļ “Kiekko-Espoo” uzbrucējam Joni Pīponenam, kurš atjaunoja viesu divu vārtu pārsvaru – 1:3.

Neskatoties uz sarežģītiem apstākļiem, “Zemgale/LLU” hokejisti neapstājās, bet turpināja savus mēģinājumus atspēlēties. Ripa atkal pārbaudīja viesu vārtu staba izturību, bet spītīgi nelidoja iekšā vārtos.

Vienus vārtus izdevās atgūt, kad vārtsargu Ēriku Vītolu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju un jelgavnieki divas minūtes “bombardēja” “Kiekko-Espoo” vārtus. Gata Gricinska precīza piespēle ļāva Pēterim Purmalim gūt otros vārtus šajā spēlē – 2:3.

Atlikušajās 30 spēles sekundēs “Zemgale/LLU” hokejistiem vairs neizdevās radīt vārtu gūšanas momentus. Rīt komandas aizvadīs vēl vienu savstarpējo spēli un jelgavnieki ir pārliecības pilni, ka spēs paņemt punktus pret šo Somijas komandu.

“Zemgale/LLU” – “Kiekko-Espoo” 2:3 (0:0; 0:2; 2:1)

Vārtu guvēji: 29:54 Janne Hämäläinen (Leppänen, Koivusaari) – vairākums; 36:50 Juho Koivusaari (Matinmikko, Niemeläinen); 42:16 Pēteris Purmalis (Rullers, Brants) – vairākums; 49:53 Joni Piipponen (Leppänen, Niemeläinen); 59:30 Peteris Purmalis (Gricinskis, Rullers) – seši laukuma spēlētāji.

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa: Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Kristers Brauns, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 2. maiņa: Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Artūrs Karaša, Edgars Dīķis, Haralds Rauls Slišāns; 3. maiņa: Pēteris Purmalis, Gatis Gricinskis, Roberts Baranovskis, Dario Mackevics, Renarts Džerods Alksnis; 4. maiņa: Reinards Dāvis Pētersons, Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Roberts Vītols; vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis. Galvenais treneris: Artis Ābols.

“Kiekko-Espoo”: 1.maiņa: Janne Hämäläinen, Oula Kuure, Juho Koivusaari, Miro Keskitalo, Aleksi Matinmikko; 2.maiņa: Tommi Huhtala, Jaakko Heikkinen, Joni Piipponen, Atro Leppänen (zelta ķivere), Eetu Pylkkänen; 3.maiņa: Anton Ollikainen, Arttu Tuomaala, Tommi Takaveräjä, Erno Hopponen, Jesse Vuorela; 4.maiņa: Perttu Iso-Kuortti, Oskari Lemetyinen, Morten Jurgens, Anton Niemeläinen; vārtsargi: Jani Lampinen (vārtos), Waltteri Ignatjew.

Galvenie tiesneši: Emīls Druseiks, Andrejs Kudrjašovs.