“Zemgale/LLU” guva otro panākumu “Mestis” līgā (FOTO/VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” sestdien ar rezultātu 4:2 (1:1; 1:0; 2:1) pieveica hokejistus no Heinolas pilsētas komandas “Peliitat”, gūstot dubulto panākumu “Mestis” līgas iesākumā.

Pirms otrās spēles “Peliitat” galvenais treneris Hanness Hivenena veica spēlētāju maiņas virknējumos un vārtus aizsargāt uzticējās Ētu Uotinenam, tādā veido rādot, ka viesi cer uz revanšu.

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols atstāja komandas sastāvu nemainīgu, uzticoties saviem padotajiem, kuri pirmajā spēlē izcīnīja uzvaru ar rezultātu 4:3.

“Peliitat” hokejisti pirmās trešdaļās sākumā uzrādīja ļoti lielu ātrumu un brīžiem iespieda “Zemgale/LLU” aizsardzības zonā. Astotajā minūtē aizsargs Matias Lentamaki ar precīzu metienu no zilās līnijas atklāja spēles rezultātu.

Jelgavnieki arī spēja palielināt ātrumu un izlīdzināja spēles gaitu, veidojot bīstamas situācijas pie pretinieku vārtiem. Trešdaļas izskaņā pēc Rainera Rullera spēcīga metiena, ripa izslīdēja zem vārtsarga Uotienena kājsargiem un to vārtos nogādāja Roberts Petrovičs, tādā veidā noslēdzot trešdaļu ar neizšķirtu rezultātu – 1:1.

Otrajā trešdaļā “Peliitat” komanda neļāva jelgavniekiem izmantot tuvā soliņa priekšrocības, līdz ar to vārtsargam Ērikam Vītolam nācās daudz strādāt vārtos. Trešdaļas vidū uzbrucējs Gatis Gricinskis savā aizsardzības zonā atņēma pretiniekam ripu, apspēlēja aizsargu un izgāja viens pret vienu ar vārtsargu. Savu solo gājienu viņš noslēdza ar precīzu metienu vārtu tālajā augšējā stūri, izvirzot “Zemgale/LLU” spēles vadībā – 2:1.

Trešo trešdaļu komanda iesāka spēlējot četri pret četri. Somi ātri ieslidoja jelgavnieku aizsardzības zonā, kur metienu uz vārtiem izpildīja lietuvietis Martinas Grinius. Vārtsargs Ēriks Vītols ripa atsita tālu laukumā, bet pirmais pie tās nonāca jau pirmajā trešdaļā izcēlies aizsargs Matias Lentamaki un ieraidīja ripu starp vārtsarga kājsargiem, panākot kārtējo rezultāta izlīdzinājumu – 2:2.

Trešdaļas vidū Ričards Bernhards izprovocēja viesus uz noteikumu pārkāpumu un šo vairākumu ar precīzu raidījumu vārtos izmantoja Artūrs Homjakovs – 3:2. Trešdaļas izskaņā “Peliitat” hokejisti mēģināja šturmēt jelgavnieku vārtus un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

“Zemgale/LLU” hokejisti pašaizliedzīgi aizsedza savus vārtus, neļaujot nonākt līdz Ērika Vītola sargātiem vārtiem. Četrpadsmit sekundes līdz spēles beigām, pretinieks atdeva neprecīzu piespēli un  uzbrucējs Daniels Andersons ieraidīja ripu tukšos vārtos – 4:2. Pēc pirmām divām uzvarām “Mestis” līgā jelgavnieki turnīra tabulā pakāpās uz sesto vietu. Nākošnedēļ komandu sagaida izbraukuma spēles Somijā ar “Koovee” vienību.