“Zemgale/LLU” izcīna pirmo “sauso” uzvaru Somijā (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” šovakar izbraukumā Vantā pilsētā izcīnīja savu pirmos “sauso” spēli Somijas “Mestis” līgā pieveicot laukuma saimniekus “Kiekko-Vantaa” ar rezultātu 1:0 (1:0; 0:0; 0:0). Vienīgos vārtus spēlē guva uzbrucējs Ričards Bernhards.

“Zemgale/LLU” aizsardzības balsts Harijs Brants vakardienas spēlē saņēma noraidījumu līdz spēles beigām un nevarēs piedalīties turpmākās spēlēs līdz disciplināras komitejas lēmumam, kurā tiks noteikts diskvalifikācijas apmērs. Trenerim Igoram Ļebedevam un viņa asistentam Dmitrijam Žabotinskim šī bija tikai viena no galvas sāpēm pirms šīs spēles.

Treneri veica pamatīgas izmaiņas komandas sastāvā, lai panāktu labāko rezultātu. Rezervē tika atstāti uzbrucēji Kevins Strādnieks un Uldis Pūpols. Savukārt sastāvā debiju piedzīvoja uzbrucējs Artūrs Krists Avotiņš un aizsargs Jānis Ķergalvis. Uzbrucējs Kristers Brauns tika nostādīts aizsarga pozīcijā. Otrais uzbrucēju virknējums nomainīja pirmo, bet pārējos virknējumos tika izmainīts sastāvs.

“Vakar bijām noguruši pēc gara pārbrauciena, bet esam labi atpūtušies un rādīsim visu uz ko spējam. Mums ir ļoti saspīlēts spēļu grafiks, bet mēs esam par to priecīgi, jo mēs dzīvojam, lai spēlētu,” – uzbrucējs Kaspars Ziemiņš sniedza šādu komentāru pirms spēles sākuma.

Pirmajā trešdaļā “Kiekko-Vantaa” hokejisti, līdzīgi kā iepriekšējā spēlē, mēģināja pārņemt spēles iniciatīvu, bet jelgavnieki teicami spēlēja savā aizsardzības zonā, piespiežot laukuma saimniekus pie bortiem un atbrīvojot no ripas.

Vārtsargs Ēriks Vītols atvairīja vairākus bīstamus pretinieku metienus un deva papildus iedvesmu komandas biedriem doties uzbrukumos. “Zemgale/LLU” hokejistiem tīri labi padevās atrasts brīvas vietas starp “Kiekko-Vantaa” spēlētājiem un nonākt metienu pozīcijās.

Jelgavnieki pirmajā trešdaļā pārliecinoši izturēja divus mazākumus, kas acīmredzami uzlaboja viņu ticību savos spēkos. Šī spēles nogriežņa noslēgumā pēc aizsarga Daniela Goršanova piespēles uzbrucējs Ričards Bernhards nonāca vārtu priekšā un izdarīja neērtu metienu priekš pieredzējušā vārtsarga Samuli Tervo.

Vārtsargs ripu atsita ar plecu un tā pārlidoja viņam pāri uz kreiso vārtus malu. Ričards būdams ātrā slidojumā, apslidoja no aizmugures vārtus un pirmais nonāca pie ripas, kamēr Tervo un laukuma saimnieku aizsargi aizķērās otrajā vārtu pusē, kas ļāva Jelgavas uzbrucēja gūt vienīgos vārtus šajā spēlē – 1:0.

Otrajā un trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” hokejisti turpināja ieturēt iesākto spēles stilu, neļaujot “Kiekko-Vantaa” kaut vienā mirklī gūt iniciatīvu ripas kontrolē. Somiem protams bija bīstami metieni uz vārtiem, bet pārspēt motivēto vārtsargu Ēriku Vītolu viņi nespēja.

Var uzteikt jelgavnieku pārdomāto spēli bez ripas ar nūjām traucējot pretinieku uzbrukumus un iegūstot ripu saviem uzbrukumiem. Pēdējā trešdaļā “Zemgale/LLU” hokejisti ļoti daudz un labi spēlēja vidus zonā, apturot laukuma saimnieku mēģinājumus ienākt uzbrukuma zonā.

Pēdējās spēlēs minūtēs “Kiekko-Vantaa” galvenais treneris nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet šo pārsvaru viņi nespēja realizēt, pateicoties “Zemgale/LLU” hokejistu pārdomātai rīcībai.

Piektdien un sestdien jelgavnieki aizvadīs divas spēles pret Espo pilsētas komandu “Kiekko-Espoo”. Mūsu hokejistiem pirms atbildīgām spēlēm būs svarīgi atjaunot spēkus, bet treneriem būs par ko padomāt saistībā ar komandas sastāvu.

“Kiekko-Vantaa” – “Zemgale/LLU” 0:1 (0:1; 0:0; 0:0)

Vārtu guvēji: 16:42 Ričards Bernhards (Goršanovs).