“Zemgale/LLU” izrauj pirmo fināla uzvaru tikai 73. spēles minūtē

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” spēles papildlaikā ar rezultātu 4:3 (0:1; 1:0; 2:2; 1:0) pārspēja “Mogo/LSPA”, izcīnot pirmo uzvaru “Optibet” Baltijas līgas fināla spēļu sērijā.

“Zemgale/LLU” sastāvā uz finālu atgriezies aizsargi Daniels Goršanovs un Renarts Džerods Alksnis. Par rezerves uzbrucēju tika izvēlēts “Zemgale Juniors” spēlētājs Roberts Vītols, bet vārtu aizsardzība uzticēta Ērikam Vītolam.

Jelgavnieku galvenais treneris Artis Ābols pirms spēles bija pārliecināts par to, kādu taktiku izvēlēsies abas komandas, jo pārāk labi pazīst “Mogo/LSPA” galveno treneri Ģirtu Ankipānu: “Es domāju, ka mums ir grūti kaut ko noslēpt vienam no otra. Abu komandu spēles filozofija ir stipri līdzīga.”

Līdz pirmās trešdaļas vidum “Zemgale/LLU” izdevās saglabāt pārsvaru ripas kontrolē. Abas komandas rādīja ātru un disciplinētu spēli. Jelgavniekiem tikai pietrūka vairāk metienu uz vārtiem.

Pēc reklāmas pauzes aizsargs Haralds Rauls Slišāns negaidīti pārkāpa noteikumus un vairākumā vārtu priekšā “Mogo/LSPA” uzbrucējs Kārlis Ozoliņš veiksmīgi mainīja ripas lidojumu, kas izvirzīja rīdziniekus spēlēs vadībā – 0:1.

“Zemgale/LLU” kapteinis Gatis Gricinskis sekojoši komentēja spēles sākuma norises: “Viņi sēž aizsardzībā, mēs vairāk uzbrūkam, bet tāda spriedzīti ir. Domāju, ka vairāk ir jāiet uz vārtiem un jāstrādā ar atlēkušām ripām.”

Pirmās trešdaļas izskaņā laukuma saimnieku aizsargs Harijs Šmits nevajadzīgi pārkāpa spēles noteikumus, nopelnot septiņu minūšu noraidījumu, nepareizi uzbrūkot Ričardam Bernhardam.

Vairākums ļāva jelgavniekiem mierīgi iesākt otro spēles nogrieznī un uzbrucējs Ričards Bernhards, atmaksājot par pāridarījumu, izlīdzināja spēles rezultātu ar neērto nūjas lāpstiņas pusi raidot ripu starp vārtsarga Henrija Anča kājsargiem – 1:1.

Līdz trešdaļas beigām “Zemgale/LLU” mēģināja izmantot tuvā rezervistu soliņa priekšrocības, bet komanda padevās rīdzinieku uzspiestam spēles tempam un nespēja savākties, lai izvirzītos spēles vadībā.

Trešās trešdaļas sākumā galvenā trenera asistents Artūrs Āboliņš komentēja spēles gaitu: “Noskaņojums kaujiniecisks. Mēs zinājām, ka nebūs viegla spēle, jo pretinieks spēlēs no aizsardzības. Jāspēlē pacietīgi, jāpieturas pie plāna un jāizmanto savas iespējas.”

Jau trešās trešdaļas otrajā minūtē jelgavnieku kapteinis Gatis Gricinskis apslidoja pretinieka vārtus un raidīja ripu tuvā stūrī, kur tā atsitās pret vārtsarga Henrija Anča slidu, pārlidoja pāri kājsargam un nonāca vārtos – 2:1.

Turpinājumu jelgavnieki nopelnīja nevajadzīgu noraidījumu, kura laikā uzbrucējam Artūram Homjakovam izdevās aizskriet ātrā pretuzbrukumā un ieraidīt ripu vārtu augšējā, labajā stūrī – 3:1.

Diemžēl lielo pārsvaru “Zemgale/LLU” spēja saglabāt vien desmit sekundes, jo turpinot spēlēt mazākumā, nespēja laicīgi un pareizi izvietoties savā aizsardzības zonā, kas ļāva “Mogo/LSPA” uzbrucējam Rūdolfam Maslovskim (bijušajam “Jelgavas ledus sporta skolai”) atgūt vienus vārtus – 3:2.

Spēles pamatlaika noslēgumā jelgavniekiem nācās samaksāt par to, ka pakļāvās “Mogo/LSPA” uzspiestam zemam spēles tempam, jo rīdziniekiem izdevās ieslēgt “Zemgale/LLU” spēlētājus aizsardzības zonā un pēc vairākiem vārtu gūšanas mēģinājumiem, uzbrucējs Toms Opelts izlīdzināja spēles rezultātu – 3:3.

Spēles papildlaiks finālā tiek aizvadīts spēlējot pieci pret pieci 20 tīrā laika minūtes, līdz kāda komanda pirmā gūst vārtus. Diemžēl jau otrajā minūtē “Zemgale/LLU” nonāca mazākumā, jo aizsargs Daniels Goršanovs pret pretinieku pielietoja neatļautu spēka paņēmienu.

“Mogo/LSPA” uzbrucējam Kārlim Ozoliņam arī izdevās gūt vārtus, kas sabojāja noskaņojumu visiem jelgavnieku atbalstītājiem. Par laimi vārti netika ieskaitīti, jo laukuma saimnieku uzbrucējs mainīja ripa lidojumu ar augsti pacelto nūju.

Papildlaiks turpinājās diezgan nervozi, jo abām komandām bija iespējas, kuras tās neizmantoja. Spēles 73. minūtē uzbrucējs Rainers Rullers no zilās līnijas raidīja ripu uz “Mogo/LSPA” vārtiem un tā veiksmīgi nonāca tīkliņā, atnesot pirmo uzvaru fināla sērijā – 4:3.

Rainers Rullers: “Nedaudz saraustīta spēle, bet ir pacēlums uz nākamajām spēlēm. Varbūt sākumā sabijāmies, bet galvenais bija sagatavotiem iziet uz papildlaiku un tas arī sanāca. Nākamajā spēlē jāspēlē ātrāk, kā mēs to darījām “Mestis” līgā”.

Galvenais treneris Artis Ābols komentēja spēles iznākumu: “Vieglu es to neplānoju, jo neviens jau negrib zaudēt. “Mogo” izvēlējās pareizo taktiku un mums arī bija labāk jāspēlē mazākumā. Spēlētājiem pirms papildlaika es teicu, ka ja mēs baidīsimies, ja mēs nestrādāsim, ja mēs haltūrēsim, tad mēs nevinnēsim.”

Ceturtdien 30. martā komandas “Mogo” ledus hallē aizvadīs otro spēli, kurā mājinieki centīsies izmantot mājas sienas, lai izlīdzinātu sērijas rezultātu. “Zemgale/LLU” gan pieliks visas pūles, lai viņiem tas neizdotos.

“Mogo/LSPA” – “Zemgale/LLU” 3:4 (1:0; 0:1; 2:2; 0:1)

Sērijas rezultāts: 0:1

Vārtu guvēji: 14:45 Kārlis Ozoliņš (Porejs, A.Ozoliņš) – vairākums; 23:55 Ričards Bernhards – vairākums; 41:29 Gatis Gricinskis; 46:47 Artūrs Homjakovs (Bernhards) – mazākums; 46:57 Rūdolfs Maslovskis (Rēdlihs, A.Ozoliņš) – vairākums; 57:37 Toms Opelts (Kamergrauzis, Lipsbergs); 72:15 Rainers Rullers.

Komandu sastāvi

“Mogo/LSPA”:  vārtsargi – Henrijs Ančs (vārtos), Kārlis Beķeris-Brīvkalns; aizsargi – Renārs Kamergrauzis, Krišjānis Rēdlihs, Harijs Šmits, Dario Mackevics, Krišs Lipsbergs, Gustavs Bergs, Mārtiņš Porejs; uzbrucēji – Ņikita Ļaščenko, Artūrs Ozoliņš, Aleksandrs Biškins, Toms Opelts, Elviss Želubovskis, Zigmārs Reinis Zīle, Patriks Trasūns, Kārlis Ozoliņš, Ernests Krūms, Niks Zīle, Mārtiņš Šulcs, Reinis Mārtiņš Lejnieks, Rūdolfs Maslovskis; galvenais treneris – Ģirts Ankipāns.

“Zemgale/LLU”: vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; aizsargi – Harijs Brants, Patriks Seilis, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs, Mārtiņš Krišs Krūklītis, Haralds Rauls Slišāns, Renarts Džerods Alksnis; uzbrucēji – Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Kristaps Roķis, Roberts Vītols, Gustavs Millers, Artūrs Homjakovs, Kasparas Ziemiņš, Daniels Andersons, Pēteris Purmalis, Artūrs Karaša, Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis, Ričards Bernhards; galvenais treneris – Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Jevgenijs Griškevičs un Uldis Bušs.