“Zemgale/LLU” izrauj tiesības spēlēt finālā

Aizsargs Patriks Ozols | Foto: Ruslans Antropovs

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” izbraukuma spēles papildlaikā ar rezultātu 4:3 (2:1; 1:0; 0:2; 1:0) izcīnīja uzvaru sestajā izslēgšanas kārtas pusfināla spēlē pret “Liepājas” hokejistiem un otro gadu pēc kārtas iekļūst “Optibet” hokeja līgas finālā, kur spēlēs pret pašreizējiem Latvijas čempioniem “Olimp/Venta 2002”.

“Zemgale/LLU” no pirmām spēles minūtēm pārņēma ripas kontroli savās rokās, kas deva iespēju noteikt spēles gaitu un veidot daudzus vārtu gūšanas momentus. Pirmās trešdaļas vidū aizsargs Iļja Grekovs pieslēdzās uzbrukumam un metot ar neērto nūjas pusi atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Turpinājumā jelgavnieku aizsargs Daniels Goršānovs nopelnīja noraidījumu, un to ar metienu no zilās līnijas realizēja “Liepājas” aizsargs Ralfs Grinbergs – 1:1. Neizšķirts rezultāts gan saglabājās tikai trīs minūtes, jo pēc precīzas saspēles ledus saimnieku aizsardzības zonā uzbrucējs Klāvs Veinbergs atkārtoti izvirzīja “Zemgale/LLU” spēles vadībā – 2:1.

Otrajā trešdaļā “Liepājas” hokejisti sāka spēlēt agresīvāk, līdz ar ko sāka pārņemt ripas kontroli un veidot bīstamas situācijas pie vārtsarga Ērika Vītola sargātiem vārtiem. Kad “Zemgale/LLU” hokejisti sāka atgriezt sev spēles kontroli, liepājnieki divreiz pārkāpa noteikumus pēc kārtas un otrajā vairākumā uzbrucējs Kristers Brauns panāca divu vārtu pārsvaru – 3:1.

Trešajā trešdaļā laukuma saimnieki nopietni noskaņojās, jo zaudēt viņiem vairs nebija ko. “Zemgale/LLU” hokejisti ļāva pārāk viegli spēlēt pretiniekiem savā aizsardzības zonā un jau pirmajā minūtē ielaida uzbrucēja Riharda Ričards Fomina raidīto ripu – 3:2.

Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” hokejistiem nācās spēlēt mazākumā, un tas deva iespēju “Liepājas” spēlētājiem pārņemt spēles kontroli, kas varēja slikti beigties. Jelgavnieku galvenajam treneris Artim Ābolam pat bija jāpieprasa trīsdesmit sekunžu pārtraukumu, lai mudinātu savus padotos uzmanīgi spēlēt aizsardzībā.

Sākumā jelgavniekiem viss sanāca aizstāvēties ļoti labi, bet pamatlaika pēdējā minūtē “Liepāja” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un sešas sekundes līdz spēles beigām Ralfs Grīnbergs ar augsti paceltu nūju spēja pārsist ripu pāri vārtsargam Ērikam Vītolam, izlīdzinot spēles rezultātu – 3:3.

Spēles papildlaikā “Zemgale/LLU” spēlētājiem labāk padevās ripas kontrole, un līdz ar to viņi vairāk veidoja bīstamas situācijas pie Patrika Bērziņa sargātiem vārtiem. Devītajā papildlaika minūtē liepājnieki uz pussolīti aizkavējās ar spēlētāju maiņu, kas ļāva Aleksandram Novikovam izdarīt metienu uz vārtiem. Vārtsargs ripu atvairīja, bet pirmais pie tās bija aizsargs Patriks Ozols, kurš arī guva uzvaras vārtus – 4:3.

Otro gadu pēc kārtas “Zemgale/LLU” spēlēs “Optibet” hokeja līgas finālā pret “Olimp/Venta 2002”, kurā cīņa arī turpināsies līdz četrām uzvarām. Pirmā spēle notiks Jelgavas ledus hallē plkst.19:40.

Vārtu guvēji

“Liepāja”: 12:05 Ralfs Grīnbergs (Miezis) – vairākums; 40:41 Rihards Ričards Fomins (Plānics, Miezis); 59:54 Ralfs Grīnbergs (Bērziņš).

“Zemgale/LLU”: 09:43 Iļja Grekovs (Roķis, Andersons); 15:33 Klāvs Veinbergs (Brauns, Grekovs); 29:49 Kristers Brauns (Veinbergs, Ozoliņš) – vairākums; 68:18 Patriks Ozols (Novikovs, Kulda).