“Zemgale/LLU” izrauj uzvaru pēdējā minūtē. Šovakar trilleris turpināsies (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās trešajā “Optibet” Baltijas līgas fināla spēlē ar rezultātu 3:1 (0:0; 1:1; 2:0) pārspēja “Mogo/LSPA” un sērijā izvirzās vadībā ar rezultātu 2:1.

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols šajā spēlē nomainīja uzbrucēju Kristapu Kristiņu pret Kevinu Strādnieku. Pārējai jelgavnieku sastāvs nepiedzīvoja izmaiņas. “Mogo/LSPA” sastāvā atgriezās daži spēlētāji, kuri izlaida iepriekšējo cīņu, bet globāli tas nemainīja rīdzinieku spēlētāju ierindas.

Principā arī šajā spēlē komanda stratēģijas nebija mainījušās. “Zemgale/LLU” pārsvarā kontrolēja ripu un uzbruka, bet “Mogo/LSPA” spēlēja no aizsardzības. Varbūt tas izklausās ļoti vienkārši, bet tikt pie vārtu guvuma šādā cīņā ir diezgan grūti, jo rīdzinieki ļoti labi spēlē aizsardzībā un arī bez ripas.

“Zemgale/LLU” spēlētāji salīdzinājumā ar iepriekšējām divām spēlēm uzlaboja savu disciplīnu, nedodot viesiem spēlēt vairākumā un kuru viņi izmantoja vārtu gūšanai iepriekšējās divās spēlēs.

Pirmā trešdaļa tika aizvadīta bez vārtu guvumiem, lai arī jelgavniekiem bija viena iespēja spēlēt vairākumā, bet tā netika izmantota. Otrajā trešdaļā abas komandas apmainījās ar vieniem vārtu guvumiem.

Trešdaļas sākumā laukuma vidū jelgavnieki atņēma ripu rīdziniekiem un izveidoja ātru pretuzbrukumu. Uzbrukuma smailē nonācis aizsargs Renarts Džerods Alksnis izdarīja uzmetienu uz vārtsarga Henrija Anča kājsargiem, ripa izslīdēja zem uz vēdera krītoša vārtu vīra un to vārtos ieraidīja Gatis Gricinskis – 1:0.

Tomēr “Zemgale/LLU” nebija pārāk ilgi, jo jau mazāk nekā pēc 1.5 minūtes “Mogo/LSPA” spēja atspēlēties. Uz neilgu brīdi viņi ieguva ripas kontroli un aizsargs Krišjānis Rēdlihs no laukuma labās malas precīzi starp spēlētājiem un to nūjām atdeva piespēli uz vārtu priekšu, kur ripu vārtos ieraidīja Toms Opelts – 1:1.

Trešās trešdaļas sākumā jelgavnieku disciplīna negaidīti salūza vai, kā teica galvenais treneris Artis Ābols: “Sakām darīt muļķības.” Sākumā uzbrucējs Ričards Bernhards saņēma noraidījumu uz 5 minūtēm, bet izturot šo garo laiku, vēl divu minušo noraidījumu saņēma Kristaps Roķis.

Jāuzteic “Zemgale/LLU” hokejisti, kuri šajās septiņās mazākuma minūtēs pašaizliedzīgi aizstāvēja savu vārtus, neļaujot “Mogo/LSPA” izmantot savu spēcīgo pusi – vairākumu realizāciju. Jelgavniekiem šī pacietība atmaksājās ar uzvaru spēles pēdējās minūtēs.

Vienu minūti un 13 sekundes līdz spēles beigām no vārtu priekšas ripu tīklā raidīja komandas kapteinis Gatis Gricinskis. Jelgavnieki rīdzinieku zonā zaudēja iemetienu, bet uzbrucējs Pēteris Purmalis agresīvi uzgāja virsū pretiniekam, atņēma viņam ripu un atdeva precīzu piespēli kapteinim, kurš to noslēdza ar raidījumu vārtu augšējā, labajā stūrī – 2:1.

Protams, ka “Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un cerēja, ka viņa komanda spēs atspēlēties. Taču “Zemgale/LLU” kapteinim Gatim Gricinskim bija citi plāni. Savā aizsardzības zonā viņš atņēma ripu pretiniekam un devās ātrā pretuzbrukumā, no labās malas asā leņķi raidīja melno ripuli uz vārtiem, kur tas atsitās pret vārtu stabu, atlecot uz laukuma vidu, kur to tukšos vārtos raidīja Ričards Bernhards – 3:1.

“Emocijas ir labas, teiksim tā. Tikai šodien mēģinājām spēlēt pacietīgi un mēģinājām tās emocijas nelaist uz āru, lai daudz nekļūdītos. Zinājām, ka momenti atnāks un minūti līdz spēles beigām viņi arī atnāca,” – “Zemgale/LLU” kapteinis Gatis Gricinskis komentēja spēles iznākumu.

Jelgavnieki “Optibet” Baltijas hokeja līgas fināla sērijā izvirzījās vadībā ar rezultātu 2:1 un jau šodien 3. aprīli Jelgavas ledus hallē aizvadīs ceturto spēli. Atgādinām, ka sērija turpināsies līdz kādas komandas četrām uzvarām.

“Zemgale/LLU” – “Mogo/LSPA” 3:1 (0:0; 1:1; 2:0)

Sērijas rezultāts: 2:1

Vārtu guvēji: 24:21 Gatis Gricinskis (Alksnis), 25:52 Toms Opelts (Mackevics, K. Rēdlihs); 58:47 Gatis Gricinskis (Purmalis); 59:57 Ričards Bernhards (Gricinskis).

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; aizsargi – Harijs Brants, Patriks Seilis, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs, Haralds Rauls Slišāns, Renarts Džerods Alksnis, Edgars Dīķis; uzbrucēji – Rainers Rullers, Kristaps Roķis, Kristers Brauns, Gustavs Millers, Artūrs Homjakovs, Kasparas Ziemiņš, Daniels Andersons, Pēteris Purmalis, Artūrs Karaša, Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis, Ričards Bernhards, Kevins Strādnieks*; galvenais treneris – Artis Ābols.

“Mogo/LSPA”:  vārtsargi – Henrijs Ančs (vārtos), Kārlis Beķeris-Brīvkalns; aizsargi – Renārs Kamergrauzis, Krišjānis Rēdlihs, Renarts Bērziņš, Dario Mackevics, Krišs Lipsbergs, Gustavs Bergs, Mārtiņš Porejs; uzbrucēji – Artūrs Ozoliņš, Aleksandrs Biškins, Toms Opelts, Elviss Želubovskis, Zigmārs Reinis Zīle, Patriks Trasūns, Kārlis Ozoliņš, Ernests Krūms, Niks Zīle, Mārtiņš Šulcs, Reinis Mārtiņš Lejnieks, Rolands Strautiņš, Rūdolfs Maslovskis; galvenais treneris – Ģirts Ankipāns.