“Zemgale/LLU” jaunieši pārspēj Lietuvas čempionus (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” ar savu otro sastāvu Jelgavas ledus hallē “Optibet” hokeja līgas regulārā čempionātā ar rezultātu 3:2 (0:0; 2:0; 1:2) pieveica Viļņas vienību “7BET-Hockey punks”. Divus vārtus guva Ernests Bērziņš, bet vienus – Kristers Vītoliņš.

“Zemgale/LLU” pirmais sastāvs šovakar aizvadīja spēli Somijas pilsētā Imatrā, un Latvijas čempionātā komandas godu bija uzticēts aizstāvēt otram sastāvam. Pieciem hokejisti šī kļuva par debijas spēli Latvijas pieaugušo čempionātā. Lielo hokeju šovakar izbaudīja aizsargs Artis Ķergalvis un uzbrucēji Ričards Grubinskis, Helmuts Spiņģis, Kārlis Gustavs Mendziņš un Daniels Šeršņovs.

Jaunie hokejisti ar baudu devās cīņā ar krietni vecākiem pretiniekiem un ne par matu no viņiem neatpalika. Jaunieši gan pielaida kļūdas aizsardzībā, bet tas pārliecinoši likvidēja vārtsargs Deivs Dāvis Rolovs, kurš šovakar spēlēja vārtos.

Pirmo trešdaļu komandas aizvadīja bez gūtiem vārtiem, bet otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” spēlētājiem izdevās pārņemt iniciatīvu, liekot vecākiem pretiniekiem no “7BET-Hockey Punks” aizstāvēties savā zonā.

Ātrais jelgavnieku uzbrucējs Ernests Bērziņš pārsteidza viesu vārtsargu Artūru Pavliukovu, apslidojot vārtu un no aizvārtes ieraidot ripu vārtos. Mazāk nekā pēc divām minūtēm uzbrucējs Kristers Vītoliņš dubultoja jelgavnieku pārsvaru – 2:0.

Trešās trešdaļas sākumā “7BET-Hockey punks” izdevās iespiest laukuma saimniekus aizsardzības zonā un bijušais “Zemgale/LLU” uzbrucējs Iļja Četvertaks atguva vienus vārtus – 2:1. Jelgavnieku uzbrucējs Ernests Bērziņš nekavējoties atbildēja ar vārtu guvumu, kuru viņš veica līdzīgā stilā, kā otrajā trešdaļā – 3:1.

Astoņas minūtes līdz spēles beigām Viļņas komandā vairākumu izmantoja viesu uzbrucējs Toms Tiļļa – 3:2. Lietuvieši sajuta iespēju atspēlēties un palielināja spiedienu uz laukuma saimnieku vārtiem. Vārtsarga Deiva Devida Rolova un “Zemgale/LLU” hokejistu pašaizliedzīgā cīņa aizsardzības zonā, neļāva viesiem panākt iecerēto.

“Zemgale/LLU” – “7BET-Hockey Punks” 3:2 (0:0; 2:0; 1:2)

Vārtu guvēji: 21:46 Ernests Bērziņš; 23:03 Kristers Vītoliņš (Vutkevičs); 43:02 Ilja Četvertak (Kudrevičius, Kumeliauskas); 45:15 Ernests Bērziņš (K.Mendziņš); 52:40 Toms Tiļļa (Četvertak,  Kudrevičius) – vairākums.