“Zemgale/LLU” – Latvijas čempioni! (FOTO, VIDEO)

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” ar rezultātu 3:1 (2:1; 0:0; 1:0) ceturtajā “Optibet” hokeja līgas izslēgšanas kārtas fināla spēlē uzvarēja pagājušā gada čempionus “Olimp/Venta 2002” un pirmo reizi kluba pastāvēšanas laikā izcīna Latvijas čempionu titulu.

Spēle iesākās ļoti piesardzīgā tempā, jo abas komandas centās izvairīties no noraidījumiem. “Olimp/Venta 2002” nepaveicās ar spēlētāju maiņu un viņi nonāca mazākumā, kuru jelgavnieku labā izmantoja uzbrucējs Aleksandrs Novikovs – 1:0.

Vairākumā gūto pārsvaru izmantoja vēl pēc divām minūtēm, kad Aleksandrs Novikovs dubultoja pārsvaru – 2:0. Diemžēl tikpat ātri “Zemgale/LLU” paši nonāca mazākumā un “Olimp/Venta 2002” uzbrucējs Kirils Tambijevs atguva vienus vārtus – 2:1.

Otrajā trešdaļā abas komandas centās izmantot “tuvā soliņa” faktoru, kurā veiksmīgāki bija rīdzinieki. Neskatoties uz to, jelgavnieki pašaizliedzīgi aizstāvēja savus vārtus, kas neļāva mainīt spēles rezultātu šajā spēles nogrieznī.

Trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” hokejisti spēja atrast spēkus un uzspiest savu spēles tempu, kuru trešdaļas vidū ar vārtu guvumu atzīmēja aizsargs Iļja Grekovs – 3:1. “Olimp/Venta 2002” spēles pēdējās trīs minūtēs nomainīja vārtsargu pret sesto laukumu un bombardēja vārtsarga Ērika Vītola sargātos vārtus, bet jelgavnieki izdarīja visu, lai nosargātu savu uzvaru.

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” pirmo reizi savas pastāvēšanas vēsturē izcīnīja Latvijas čempionu titulu. Līdz šim komanda divas reizes izcīnīja sudraba medaļas un trīs reizes – bronzas.