“Zemgale/LLU” lauž pretinieka sākotnējo plānu, bet pie uzvaras netiek (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” izbraukuma spēlē Somijas pilsētā Vantā piekāpās “Kiekko-Vantaa” hokejistiem ar rezultātu 1:4 (0:0; 1:2; 0:2). Vienīgos vārtus šajā “Mestis” līgas spēlē guva Daniels Andersons.

Jelgavnieku rindās uz šo spēli atgriezās aizsargs Daniels Goršanovs un uzbrucējs Kevins Strādnieks. Tomēr komanda turpina spēlēt galvenā trenera palīga Igora Ļebedeva vadībā bez vairākiem vadošiem spēlētājiem. Vārtu sargāšana tika uzticēta Rihardam Cimermanim, kurš iepriekšējā reize parādīja lielisku sniegumu.

“Pretinieks spēlē ātru hokeju, tāpēc mēs strikti pieturēsimies pie sava spēles plāna un darīsim visu, kas ir mūsu spēkos,” – uzbrucējs Roberts Baranovskis komentēja komandas ieceres uz šo spēli.

“Kiekko-Vantaa” sāka spēli, kā izteikti līderi ar plānu ātri pārņemt spēles iniciatīvu. Jelgavnieki gan disciplinēti nospēlēja aizsardzībā un izjauca ledus saimnieku plānus. Cītīgi tīrot vārtu priekšu pie Riharda Cimermaņa vārtiem, “Zemgale/LLU” pakāpeniski izlīdzināja spēles gaitu un spēja veidot savus bīstamos uzbrukumus. Ņemot to vērā, ka abu komandu vārtu vīri pirmajā trešdaļā nospēlēja bez kļūdām, spēles rezultātus šajā nogrieznī netika atklāts – 0:0.

Saspīlēti norisinājās arī otrā trešdaļa, kurā jelgavnieki centās neļaut ledus saimniekiem pārņemt spēles iniciatīvu. Nepatīkamu momentu nācās piedzīvot piektajā minūtē, kad “Kiekko-Vantaa” uzbrucējs Emils Oksanens no labās malas borta uzmeta ripu uz vārtiem, tā izslīdēja caur vārtsarga kājsargiem, un to vārtos ieraidīja Tomi Purmola – 0:1.

“Zemgale/LLU” hokejisti mēģināja nekavējoties atspēlēties, bet nopelnīja divus noraidījumus, un otrā mazākuma gaitā vārtu priekšā ātrāks izrādījās Vantās pilsētas komandas uzbrucējs Emils Oksanens – 0:2.

Jelgavnieki turpināja savus mēģinājumus gūt vārtus, un tas arī ātri vien izdevās. Pēc aizsarga Harija Branta individuālā reida uz laukuma saimnieku vārtiem, no vārtsarga Samuli Tervo atlēkušo ripu vārtos ietrieca uzbrucējs Daniels Andersons – 1:2.

Trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” rūpīgi sāka cīņu par spēles rezultāta izlīdzināšanu, bet somi par pārsvara palielināšanu. Vārtsargs Rihards Cimermanis ar savu spēli ieviesa komandas biedros pārliecību, kuru viņi centās realizēt uz laukuma.

Diemžēl trešdaļas vidū aizsargs Harijs Brants veica spēka paņēmienu, kuru tiesneši uzskatīja par uzbrukumu galvas vai kakla rajonā. Neskatoties uz jelgavnieku protestiem, Harijs saņēma noraidījumu līdz spēles beigām, bet komanda tika sodīta ar piecu minūšu spēlēšanu mazākumā.

Šo vairākumu diezgan ātri izmantoja ledus saimnieku uzbrucējs Emils Oksanens – 1:3. Bet šī nebija vienīgā bēda, jo noraidījumu nopelnīja arī Ričards Bernhards, un “Zemgale/LLU” palika uz laukuma trijatā pret pieciem pretiniekiem. Lielo vairākumu ar precīzu metienu izmantoja Jāko Hārti – 1:4.

Trešdaļas beigās jelgavnieki turpināja ieguldīt visus spēkus vārtus gūšanā, bet, diemžēl, tas nav sanācis. Rīt komandas savā starpā tiksies vēlreiz. Pagaidām nav zināms uz cik spēlēm tiks diskvalificēts aizsargs Harijs Brants, jo to noteiks speciālā tiesnešu komisija.

“Kiekko-Vantaa” – “Zemgale/LLU” 4:1 (0:0; 2:1; 2:0)

Vārtu guvēji: 24:14 Tomi Purmola (Oksanen, Kettokangas); 32:02 Emil Oksanen (Fagerström, Kuusisto) – vairākums; 34:56 Daniels Andersons (Brants); 51:09 Emil Oksanen (Elimäki, Purmola) – vairākums; 55:19 Jaakko Haarti (Matilainen, Kuusisto) – lielais vairākums