“Zemgale/LLU” neizdodas pārspēt “FPS” (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās “Mestis” līgas spēlē ar rezultātu 2:3 (1:0; 1:3; 0:0) piekāpās Somijas pilsētas Forsas vienībai “FPS”. Vārtus jelgavnieku labā guva Harijs Brants un Kristers Brauns.

“Zemgale/LLU” galvenajam treneris Artim Ābolam uz šo spēli bija pieejams lielāks spēlētāju skaits, bet starp tiem nebija Kristaps Roķis, kurš nevarēs palīdzēt komandai tuvākā laikā. Treneris pamatīgi izmainīja uzbrucēju virknējumus piesaistot Ričardu Rihardu Fominu, Pēteri Purmali un Kristapu Kristiņu. Vārtus aizstāvēt tika uzticēts Rihardam Cimermanim, rezervē atstājot Ēriku Vītolu, kura gaitām hallē visu laiku seko mazo fanu pulks.

Jelgavnieki ļoti aktīvi iesāka spēli, pirmajā minūtēs iespiežot viesus aizsardzības zonā. Iegūtais pārsvars realizējās pirms trešdaļas vidus, kad aizsargs Harijs Brants no zilās līnijas raidīja ripu vārtu tālajā stūrī – 1:0.

Trešdaļas turpinājumā “FPS” hokejistiem izdevās izlīdzināt ripas kontroli un spēles gaitu. Komandas aizvadīja sīvu pozicionālu cīņu ar mazām iespējām ripu raidīt uz vārtiem, kā rezultātā šajā spēles nogrieznī vārti vairs netika gūti.

Otrajā trešdaļā abas komandas cerēja izmantot tuvā soliņa priekšrocības. “FPS” par labu nāca arī tas, ka jelgavniekiem bija jāsāk spēlēt mazākumā. Izmantojot šos divus faktorus somi iespiedza “Zemgale/LLU” aizsardzības zonā un bombardēja Rihardu Cimermani ar mērķi izlīdzināt spēles rezultātu.

Tas viņiem izdevās, kad jelgavnieki jau spēlēja pilnā sastāvā. Vārtsargs atsita ripu un atleca zem Gustava Krūmiņa slidas. Viņš zaudēja līdzsvaru un sāka krist, bet šajā brīdi melno apaļu lodi vārtos raidīja Veika Kerje – 1:1.

Trešdaļas turpinājuma “Zemgale/LLU” hokejisti izlīdzināja ripas kontroli un sāka savus uzbrukumus uz Pētrus Lintonena vārtiem. “FPS” nopelnīja noraidījumu, kura laikā aizskrēja ātrā pretuzbrukumā. Vārtsargs Rihards Cimermanis atsita ripu, bet tā trāpīja Jona Tala viduklī un ielidoja vārtos – 1:2.

“Zemgale/LLU” hokejisti atsāka uzbrukt viesu vārtiem vēl intensīvāk un jau nākamajā minūtē cīņā vārtu priekšā izrādījās Kristers Brauns – 2:2.

Jelgavnieki pēc vārtu guvuma steidzās uz priekšu, bet pie pretinieku aizsardzības zonas pazaudēja ripu, kas ļāva “FPS” hokejistiem aizskriet vēl vienā ātrā uzbrukumā. Un atkal ripas metienu Cimermanis atsita, bet ripa uzleca gaisā, kur pa to ar nūju uzsita Konsta Keteli un izvirzīja savu komandu spēles vadībā.

Trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” ieguldīja maksimumu no saviem spēkiem, lai iekļūtu pretinieku aizsardzības zonā, bet “FPS” hokejisti ieguldīja tik pat daudz spēku aizsardzība un ripas pieturēšanā, kas līdz spēles beigām neļāva vairs mainīt spēles rezultātu.

Rīt komandas tiksies savā starpā vēl vienu reizi un cīņa solās būt aizraujoša. Abas komandas, ka arī “Peliitat” cīnās par to, lai nepaliktu pēdējā vietā. Tikšanās būs emocionāla un abu komandu treneriem būs jāpadomā, kā labāk panākt vēlamo uzvaru.

“Zemgale/LLU” – “FPS” 2:3 (1:0; 1:3; 0:0)

Vārtu guvēji: 08:48 Harijs Brants (Homjakovs, Bernhards); 22:38 Veikka Kärjä (Huhtasalo); 34:14 Joona Tala (Kvasnica, Vainio) – mazākums; 35:02 Kristers Brauns (Gricinskis, Ziemiņš) ­– vairākums; 35:36 Konsta Keteli (Ervasti, Kvasnica).

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: 1.maiņa – Artūrs Karaša, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Ričards Bernhards, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 2.maiņa – Gustavs Millers, Rainers Rullers, Daniels Andersons, Gustavs Krūmiņš, Haralds Rauls Slišāns; 3.maiņa – Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis, Pēteris Purmalis, Patriks Seilis, Renarts Džerods Alksnins; 4.maiņa – Ernests Bērziņš, Kristers Brauns, Kaspars Ziemiņš, Kristaps Kristiņš; vārtsargi – Rihards Cimermanis (vārtos), Ēriks Vītols; galvenais treneris – Artis Ābols.

“FPS”: 1.maiņa –  Konsta Keteli, Michal Kvasnica, Miku Ronkainen (zelta ķivere), Niko Ervasti, Joona Vainio; 2.maiņa – Aapo Alapuranen, Emil Ström, Philip Pallin, Samuli Virtanen, Joni Kuoppala; 3.maiņa – Topi Hägg, Veikka Kärjä, Mika Huhtasalo, Severi Savijoki, Joona Tala; 4.maiņa – Jere Ohtonen, Eetu Moberg, Erkki Laiho, Eemeli Mäki; vārtsargi – Petrus Lintonen (vārtos), Eetu Nieminen; galvenais treneris – Asko Rantanen.

Galvenie tiesneši: Andrejs Kudrjašovs un Gints Zviedrītis.