“Zemgale/LLU” neizmanto iespējas atspēlēties pret “Hermes” (FOTO/VIDEO)

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājā spēja atspēlēt pirmajā trešdaļā zaudētos vārtos, bet spēles izskaņā neizmantoja savas iespējas un piekāpās “Mestis” līgas regulārā čempionāta “Hermes” komandai no Kokola pilsētas ar rezultātu 1:3 (0:1; 1:0; 0:2). Vienīgos vārtus jelgavnieku rindās guva uzbrucējs Kristaps Roķis.

Šajā spēlē “Zemgale/LLU” komandai nevarēja palīdzēt rezultatīvākais uzbrucējs Artūrs Homjakovs, kurš iepriekšējā spēlē saņēma trīs spēļu diskvalifikāciju. Sastāvā netika iekļauti arī uzbrucēj Roberts Petrovičs un Renārs Kārkls. Savukārt debiju piemeklēja uzbrucējs Kaspars Ziemiņš.

“Mēs sagaidām ātru un agresīvu spēli ar pašaizliedzīgu pretinieku. Centīsimies iegūt pārsvaru no pirmām spēles minūtēm, jo esam labi atpūtušies,” – pirms spēles komentēja jelgavnieku komandas kapteinis Edgars Dīķis.

Spēle gan iesākās ar raustītu ritmu, jo to kavēja dažādi tehniski jautājumi. Kad spēle iegāja normālā ritmā “Hermes” spēlētāji izskatījās nedaudz labāki, un vārtsargam Ērikam Vītolam nācās daudz spēlēt savos vārtos.

Trešdaļas izskaņā viesu uzbrucējam Mīkam Herralam izdevās atbrīvoties no aizsarga un no vārtsarga atlēkušo ripu ieraidīt vārtos, atklājot spēles rezultātu – 0:1.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” hokejisti uzlaboja ripas kontroli un kopā ar “tuvā soliņa” faktoru, pārņēma spēles iniciatīvu. Somiem tas lika pārkāp noteikumus, un vienā no vairākumiem Kristaps Roķis izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1.

Trešajā trešdaļā abas komandas pielika maksimālas pūles, lai izcīnītu uzvaru. “Zemgale/LLU” hokejistiem bija vairākas iespējas gūt vārtus, liekot straujāk sisties skatītāju sirdīm. Diemžēl neviena no tām netika izmantota.

Puslaika otrā pusē “Hermes” spēlētāji ielauzās jelgavnieku aizsardzības zonā un aizsargs Samu Koskenkorva no zilās līnijas raidīja ripu uz vārtiem. Vārtsargs Ēriks Vītols jau bija nosēdies uz ceļiem un neredzēja ripas lidojumu – 1:2.

“Zemgale/LLU” devās atspēlēties un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Viesiem izdevās vienā mirklī izrauties no savas aizsardzības zonas un uzbrucējs Henri Limma ieraidīja ripu tukšos vārtos – 1:3.

Jelgavnieki noslēdza spēli ar lielu vēlmi atspēlēties otrajā spēlē, kura tiks aizvadīta 22. oktobrī Jelgavas ledus hallē pulksten 17.00.

“Zemgale/LLU” – “Hermes” – 1:3 (0:1; 1:0; 0:2)

Vārtu guvēji: 18:19 Mikka Herrala (Riihimäki, Antti-Roiko); 34:27 Kristaps Roķis (Gricinskis, Brants) – vairākums; 53:46 Samu Koskenkorva (Kalajanniska, Rautiainen); 59:44 Henri Limma – tukšie vārti.

“Zemgale/LLU” – Vārtsargi: Ēriks Vītols (vārtos), Mariuss Bajaruns-Galejs; 1. maiņa – Ričards Bernhards, Gatis Gricinskis, Artūrs Karaša, Harijs Brants (zelta ķivere), Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Kevins Strādnieks, Rainers Rullers, Gustavs Millers, Renārs Džerods Alksnis, Edgars Dīķis (C); 3. maiņa – Daniels Andersons, Kristaps Roķis (A), Ričards Rihards Fomins; Iļja Grekovs  (A), Roberts Andersons; 4. maiņa – Kaspars Ziemiņš, Deniss Vilmans, Kristaps Kristiņš, Gustavs Krūmiņš; Galvenais treneris – Artis Ābols.

“Hermes” – Vārtsargi: Kristian Tamminen (vārtos), Jesse Haukka; 1. maiņa – Sampo Paulaharju, Topias Liljamo (A), Henri Limma (C), Aapo Ahola, Jerkko Rämö; 2. maiņa – Aleksi Antti-Roiko (zelta ķivere), Eppu Karuvaara, Miika Herrala, Samu Koskenkorva, Jonatan Pajala; 3. maiņa – Oskari Kalajanniska, Juha Rautiainen, Juuso Nykänen, Akseli Karjalainen, Tony Tuupanen; 4. maiņa – Jonas Peterek, Janne Riihimäki, Wiljami Myllylä, Miki Jurmu; Galvenais treneris – Tuukka Poikonen.

Galvenie tiesneši:  Uldis Bušs, Gints Zviedrītis.