“Zemgale/LLU” neizmanto savas iespējas pret “Hokki” (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās Somijas “Mestis” līgas regulārā čempionāta spēlē ar rezultātu 2:4 (0:3; 2:1; 0:0) piekāpās Kajāni pilsētas vienībai “Hokki”. Vārtus jelgavnieku rindās guva Rainers Rullers un Ričards Bernhards.

Salīdzinājuma ar iepriekšējās dienas spēli pret “Dinamo Rīga” laukuma saimnieku sastāvs nepiedzīvoja lielas pārmaiņas, bet tas nozīmē, ka “Zemgale/LLU” hokejistu fiziskā slodze šonedēļ ir lielāka nekā viesiem, kuri atbrauca vienu dienu iepriekš un paspēja atpūsties pirms spēles.

“Hokki” sastāvs kopš pēdējās savstarpējas tikšanās nepiedzīvoja būtiskas izmaiņas, nomainot tika vienu spēlētāju. Tomēr viesu galvenais treneris Pasi Resenens pārveidoja pirmo un ceturto uzbrucēju virknējumu, kuri arī guva visus vārtus šajā spēlē.

Spēli tika iesākta ar simbolisko iemetienu, kuru veica Somijas vēstniece Latvijā Anne Solorante un Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Pirmā trešdaļa iesākās ar atklātu hokeju, kuru komandas raiti veidoja uzbrukumus un bīstamas situācijas pie vārtiem. “Zemgale/LLU” spēlētāji pēc vakardienas spēles izskatījās labi un veidoja bīstamas, kuras diemžēl nenoslēdzās ar vārtu guvumiem.

Savukārt “Hokki” veicās krietni labāk. Septītajā minūtē, spēlējot vairākumā, aizsargs Risto Matila ar metienu no zilās līnijas spēja pārspēt vārtsargu Ēriku Vītolu. Divas minūtes vēlāk viesu aizsargs Danila Trošin atkārtoja tālo metienu, dubultojot savas komandas pārsvaru.

“Zemgale/LLU” atbildēja ar labiem uzbrukumiem, bet nespēja pārspēt viesu vārtsargu Aleksu Mekele. Savukārt viesu uzbrucējam Kristoferam Sepelinam ātrajā pretuzbrukumā izdevās ieslidināt ripu starp vārtsarga kājsargiem – 0:3.

Jelgavnieku galvenais treneris Artis Ābols pārtraukumā pieņēma lēmumu nomainīt vārtsargu Ēriku Vītolu pret Rihardu Cimermani, dodot signālu spēlētājiem, ka ir jāmaina spēles gaita. Puiši saprata gan treneri, gan paši sevi motivēja uz cīņu un otrās trešdaļas otrajā minūtē Rainers Rullers atguva vienus vārtus – 1:3.

Trešdaļas turpinājumu ietekmēja noraidījumi abās komandās un viena no vairākumiem “Zemgale/LLU” uzbrucējs Ričards Bernhards veiksmīgi mainīja ripas slidojumu un tā starp viesu vārtsarga kājsargiem ieslīdēja vārtos – 2:3.

Jelgavnieki turpināja savu spiedienu uz “Hokki” vārtiem, bet nespēja dabūt ripu iekšā vārtos. Diemžēl trešdaļas noslēgumā viesiem izdevās ātrs pretuzbrukumus, kurā “ripu uz ģērbtuvi” izdevās gūt uzbrucējam Samu Pīkenenam – 2:4.

Trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” turpināja mēģinājumus atspēlēties, bet to ietekmēja gan noraidījumi, gan viesu prasmīgā ripas pieturēšana. Jelgavnieki labi spēlēja mazākumā, neļaujot pretiniekam gūt vārtus, bet arī paši vairs tos nespēja gūt.

Piektdien, 17. martā aizvadīs vēl vienu savstarpējo spēli, kura būs šīs debijas sezonas pēdējā spēle “Mestis” līgā. Paralēli komandas otrais sastāvs Piņķos aizvadīs trešos “Optibet” Baltijas hokeja līgas izslēgšanas spēli pret “Dinamo Rīga”.

“Zemgale/LLU” – “Hokki” 2:4 (0:2; 2:1; 0:0)

Vārtu guvēji: 06:31 Risto Mattila (Paakkola, Seppelin) – vairākums; 09:14 Daniil Troshin; 19:54 Christoffer Seppelin; 21:19 Rainers Rullers; 34:24 Ričards Bernhards (Brants, Karaša) – vairākums; 38:53 Samu Pyykkönen (Jokinen, Troshin).

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: 1.maiņa – Kaspars Ziemiņš, Kristaps Roķis, Daniels Andersons, Harijs Brants, Patriks Seilis; 2.maiņa –  Artūrs Karaša, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Ričards Bernhards, Gustavs Krūmiņš, Renarts Džerods Alksnis; 3.maiņa – Rihards Ričards Fomins, Gatis Gricinskis, Pēteris Purmalis, Haralds Rauls Slišāns, Kristers Brauns; 4.maiņa – Gustavs Millers, Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Mārtiņš Krišs Krūklītis; vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos līdz 20 min.), Rihards Cimermanis (vārtos no 20 min.); galvenais treneris – Artis Ābols.

“Hokki”: 1.maiņa – Christoffer Seppelin, Eetu-Santeri Koivunen, Mikko-Matti Paakkola, Daniil Troshin, Risto Mattila; 2.maiņa – Julius Korjus, Joonas Savolainen, Oskari Siiki, Aapo Holtinkoski, Patrik Forsberg; 3.maiņa – Kasperi Heinänen, Ville-Valtteri Mustonen, Arttu Nevasaari, Joonas Virtanen, Anton Troshin; 4.maiņa – Tuomas Komulainen (zelta ķivere), Samu Pyykkönen, Janne Jokinen, Henri Kyllönen*; vārtsargi –  Alex Mäkelä (vārtos), Patrik Koivisto; galvenais treneris – Pasi Räsänen.

Galvenie tiesneši: Emīls Druseiks un Māris Locāns.