“Zemgale/LLU” neizmanto savas iespējas un piekāpjas “Angers Ducs” (FOTO)

Zemgale Jelgava vs Angers Ducs | Photo: James Assinder

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” piedzīvoja otro zaudējumu Starptautiskās hokeja federācijas Kontinentālā kausa izcīņas “E” grupas turnīrā pret Francijas vienību “Angers Ducs” ar rezultātu 0:2 (0:0; 0:1; 0:1). Jelgavniekiem pietrūka pieredzes, lai pārspētu krietni vecāku komandu, kura pagājušā sezonā izcīnīja Francijas kausu.

Jelgavas hokeja komandai pirmajā trešdaļā paveicās, ka “Angers Ducs” uzreiz nopelnīja divus noraidījumus, kas ļāva “Zemgale/LLU” iegūt iniciatīvu un mēģināt gūt vārtus, kas gan nepadevās.

Smagā situācijā jelgavnieki nonāca trešdaļas vidū, kad nopelnīja noraidījumu. Latviešu hokejistiem iespējams, iekrājies nogurums, kas neļāva aktīvi spēlēt bez ripas un francūžiem radās iespēja nomētāt Ērika Vītola sargātos vārtus. Par laimi, Ēriks bija vietā un pretinieki neprecīzi.

Trešdaļas izskaņā, iespējams, pateicoties skaļiem latviešu faniem, izdevās atjaunot ripas kontroli un aizvirzīt pretiniekus prom no saviem vārtiem. Diemžēl pirmajā trešdaļā spēles rezultātu atklāt neizdevās – 0:0.

Otrās trešdaļas sākumā abas komandas uzbruka viena otrai bez izteikta pārsvara, līdz trešdaļas devītajā minūtē jelgavnieki nepieļāva kļūdu un vārtu priekšā neatstāja vienu pašu kanādieti Zeku Torkvato, kurš atlēkušo no vārtsarga ripu ieraidīja vārtos un atklāja spēles rezultātu – 0:1.

Turpinājumā “Zemgale/LLU” nonāca mazākumā, kurā jelgavnieki no nezināma avota ieguva spēkus, spēja ne tikai aizsargāt savus vārtus, bet arī uzbrukt uz “Angers Ducs” vārtiem. Harijam Brantam, Kristapam Roķim un Ričardam Bernhardam izdevās iziet vieniem pret vārtsargu amerikāņu-kanādiešu izcelsmes vārtsargu Evanu Kauliju, bet nespēja to pārspēt.

Līdz trešdaļas beigām jelgavnieki saglabāja iniciatīvu, bet daudzi metieni tika atvairīti, un izlīdzināt spēles rezultātu otrajā trešdaļā neizdevās – 0:1.

Trešajā trešdaļā “Angers Ducs” hokejisti veiksmīgi pieturēja ripu, neļaujot jelgavniekiem iegūt iespējas atspēlēties. Ne Latvijā, ne Somijā šādu spēles stilu mēs sen neesam redzējuši. Trešdaļas vidū Ričards Bernhards neizmantoja savu iespēju izlīdzināt rezultātu, bet viņa partneris Artūrs Homjakovs nopelnīja noraidījumu.

Francūžiem nebija daudz jāgaida, lai to izmantotu savā labā. Ripa izšāvās caur Ērika Vītola kājsargiem un atsitās pret vārtu stabu aiz viņa muguras. Robins Gaborits pirmais pie tās piesteidzās un sagādāja savai komandai otro vārtu guvumu. “Zemgale/LLU” hokejisti mēģināja atspēlēties, bet pretinieks meistarīgi neļāva viņiem tikt pie ripas, un mūsu puiši piedzīvoja otro zaudējumu Kontinentāla kausa izcīņā ar rezultātu – 0:2.

Par labāko spēles hokejistu “Zemgale/LLU” rindās tika atzīts Ričards Bernhards.

Rīt komanda tiksies ar turnīra saimniekiem “Cardiff Devils” un centīsies izraut ļoti nepieciešamu uzvaru.

“Zemgale/LLU” – “Angers Ducs” 0:2  (0:0; 0:1; 0:1)

Vārtu guvēji: 28:34 Zack Torquato (Manavian); 53:46 Robin Gaborit (Giroux, Halley).

“Zemgale/LLU”: Vārtsargi: Ēriks Vītols (vārtos), Mariuss Bajaruns-Galejs; 1. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs, Artūrs Karaša, Renārs Džerods Alksnis, Edgars Dīķis; 2. maiņa – Rainers Rullers, Gatis Gricinskis, Roberts Petrovičs, Daniels Goršanovs, Gustavs Krūmiņš; 3. maiņa – Kaspars Ziemiņš, Kristaps Kristiņš, Gustavs Millers, Harijs Brants, Haralds Rauls Slišāns; 4. maiņa – Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Rihards Mertens, Iļja Grekovs; 5. maiņa – Kevins Strādnieks; Galvenais treneris – Artis Ābols.

“Angers Ducs”: Vārtsargi: Evan Cowley (vārtos), Julian Barrier-Heyligen; 1. maiņa – Jonathan Charbonneau, Phillipe Halley, Tommy Giroux, Matthew Prapavessis, Kevin Dusseau; 2. maiņa – Brendan Harms, Zack Torquato, Maurin Bouvet, Neil Manning, Antonin Manavian; 3. maiņa – Robin Gaborit, Nicolas Ritz, Cedric di Dio Balsamo, Vincent Llorca, Nicholas Ross; 4. maiņa – Teo Sarlieve-Fonfraid, Marius Serer, Kylian Fauvel; Galvenais treneris – Mario Richer.

Galvenie tiesneši: Andrii Kicha, Krzysztof Kozlowski.