“Zemgale/LLU” nepaspēj atspēlēties pret “Peliitat”

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” trešo reizi tikās ar Heinolas pilsētas komandu “Peliitat” un piedzīvoja trešo zaudējumu izbraukuma spēļu sērijā “Mestis” līgā, piekāpjoties ar rezultātu – 1:3 (0:2; 1:0; 0:1). Vienīgos vārtus jelgavnieku labā guva aizsargs Harijs Brants.

Uz šo spēli no “Zemgale Juniors” tika izsaukts centra uzbrucējs Deniss Vilmanis, jo traumā iedzīvojās viens no komandas līderiem Kristaps Roķis. Aizsardzībā joprojām iztrūkst komandas kapteinis Edgars Dīķis.

Savukārt “Peliitat” komandā visi iepriekšējo spēļu dalībnieki palikuši nemainīgi, izņemot vietām apmainītos atsevišķus aizsargus.

Laukuma saimnieki, līdzīgi kā pirmajās savstarpējās spēlēs, ļoti labi uzsāka pirmo trešdaļu, kas jau pirmajā minūtē ļāva Konstam Jākolam ieraidīt no Ērika Vītola atlēkušo ripu vārtu tīklā, atklājot spēles rezultātu – 0:1.

Turpinājumā “Zemgale/LLU” nonāca mazākumā, un šo iespēju izmantoja Jūso Arola ar metienu no vārtus priekšas – 0:2. Trešdaļas otrajā pusē jelgavnieki spēja izlīdzināt spēku samēru un pat piespieda “Peliitat” pelnīt noraidījumus.

Pirmās trešdaļas noslēgumā jelgavniekiem tika dota iespēja spēlēt lielā vairākumā, kura laikā ripa trāpīja vārtu stabiņā un gūt vārtus neizdevās.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” mēģinājumus pārņemt spēles iniciatīvu kavēja disciplīnas trūkums un nopelnītie noraidījumi. Neskatoties uz to, pēc veiksmīgi uzvarēta iemetiena pretinieka zonā aizsargs Harijs Brants pietuvojās vārtiem un ieraidīja ripu vārtu tālajā stūrī, gūstot pirmos vārtus izbraukumu spēļu sērijā – 1:2.

Trešdaļas izskaņā uzbrucējs Ričards Bernhards tika noraidīts līdz spēles beigām par pretinieka klupināšanu. Šis tiesnešu lēmums izraisīja lielu neizpratni, jo kad Kevinu Strādnieku iegrūda ar galvu bortā, tik strikti mēri pret pretinieku netika pieņemts.

Trešajā trešdaļā komandas uzrādīja līdzīgu sniegumu. “Zemgale/LLU” uzbrucējiem bija lieliskas iespējas izlīdzināt rezultātu, bet to raidītās ripas tvēra “Peliitat” vārtsargs Ētu Uotinens.

Spēles izskaņā galvenais treneris Artis Ābols nomainīja vārtsargu Ēriku Vītolu pret sesto laukuma spēlētāju, lai mēģinātu izlīdzināt spēles rezultātu. Diemžēl pēc metiena uz vārtiem, ripa nonāca pie aizsarga Matiasa Lentamaki un viņš to pāri visam laukuma raidīja tukšos vārtos – 1:3.

“Šī bija līdzīga spēle, kā Latvijā. Otrajā un trešajā trešdaļā mēs nospēlējām labi. Pirmās trešdaļas visās spēlēs mums ir neveiksmīgas un noteikti centīsimies to labot,” – “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols komentēja spēles iznākumu.

8. oktobrī komandas pulksten 17.00 tiksies savā starpā vēl vienu reizi.

“Peliitat” – “Zemgale/LLU” – 3:1 (2:0; 0:1; 1:0)

Vārtu guvēji: 00:29 Konsta Jaakola (Lampi, Virtanen); 08:28 Juuso Arola (Virtanen, Jaakola) – vairākumā; 23:45 Harijs Brants (Homjakovs); 58:49 Matias Lentämäki (Uotinen) – tukšos vārtos.

“Peliitat”: 1. maiņa –  Niklas Virtanen,  Martynas Grinius, Konsta Jaakola, Juuso Arola, Elias Lampi; 2. maiņa – Leevi Kannisto, Kasper Tarvainen, Taneli Lappalainen, Matias Lentämäki, Luukas Kallioinen; 3. maiņa – Oscar Lemström, Joona Lehtinen, Risto Saarinen, Mikkel Persson, Sergei Lisov; 4. maiņa – Jesse Pesonen, Niko Somppi, Markus Lahtinen, Vertti Vuoksiala; Vārtsargi – Eetu Uotinen (vārtos), Riku Räihä.

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Gustavs Millers, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Kevins Strādnieks, Rainers Rullers, Roberts Petrovičs, Iļja Grekovs, Renārs Džerods Alksnis; 3. maiņa – Daniels Andersons, Gatis Gricinskis, Ričards Rihards Fomins, Silvestrs Lazarenoks, Renārs Kārkls; 4. maiņa – Kristers Brauns, Deniss Vilmans, Kristaps Kristiņš, Roberts Andersons; Vārtsargi: Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis.

Galvenie tiesneši: Jari Suorsa, Ville-Veikko Väkeväinen.