“Zemgale/LLU” no Somijas atgriežas ar uzvaru (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” izbraukumā Somijas pilsētā Kajāni “Mestis” ligas regulārajā čempionātā ar rezultātu 3:1 (0:0; 2:1; 1:0) pieveica vietējo “Hokki”. Visus trīs vārtus jelgavnieku labā guva uzbrucējs Artūrs Homjakovs, bet vārtsargs Rihards Cimermanis glāba komandu grūtākos brīžos.

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols neveica izmaiņas komandas sastāvā, jo izbraukuma spēle viņam nav lielas manevra iespējas. Savukārt “Hokki” galvenais treneris Pasi Resenens nomainīja Henri Killenenu un Ēmilu  Heikura pret Antonu Toršinu un Ētu Santanenu – trešā pāra un septīto aizsargu.

Jelgavnieki pirmo trešdaļu iesāka ar atšķirīgu taktiku, salīdzinot ar vakardienu. Aizsargi vairāk palika nopakaļ, lai novērstu pretinieku pretuzbrukumus. Savukārt uzbrucēji bija ļoti aktīvi spēlē bez ripas, kas viņiem atmaksājās ar lielāku ripas kontroles laiku.

Piesardzīga spēlēšana aizsardzībā bija attaisnota, jo “Hokki” vienu reizi izdevās izveidot ātru pretuzbrukumu, kuru spēja apturēt tikai vārtsargs Rihards Cimermanis. Pirmajā trešdaļā komandas uzbruka no vārtiem uz vārtiem, kas bija skatāmi priekš skatītājiem, bet vārtus šajā spēles nogrieznī vienības neguva.

Otrās trešdaļas sākumā “Hokki” hokejistiem izdevās izmantot tuvā rezerves soliņa priekšrocības, kas lika jelgavniekiem vairāk spēlēt aizsardzībā. Laukuma saimnieku pārsvars aptrūkās ar noraidījumu trešdaļas septītajā minūtē un šo iespēju izmantoja “Zemgale/LLU” uzbrucējs Artūrs Homjakovs, atklājot spēles rezultātu – 1:0.

Divas minūtes vēlāk jelgavnieki vēlreiz izmantoja “Hokki” nelielu aizķeršanos spēlētāju maiņā un pēc lieliskas izspēles Artūrs Homjakovs dubultoja “Zemgale/LLU” pārsvaru – 2:0.

“Hokki” spēlētāji negrasījās plinti mest krūmos un otrās trešdaļas otrajā pusē viss uzbrucēju virknējums vienā līnijā dziļi ieslidoja jelgavnieku aizsardzības zonā un Ville-Valteri Mustonens raidīja ripu spēlētāja aizsegā un atguva vienus vārtus – 2:1.

Trešā trešdaļa “Zemgale/LLU iesākās veiksmīgi, jo laukuma saimnieki nopelnīja noraidījumu un arī šoreiz ar vārtu guvumu atzīmējās zelta ķiveres īpašnieks Artūrs Homjakovs – 3:1. Jāatzīmē, ka visos vārtu guvumos jāuzteic Artūra partneri, kuri veiksmīgi izspēlēja ripu viņam pareizā vietā un laikā.

Spēles noslēgumā “Hokki” pielika titāniskas pūles, lai atspēlētos, bet pārspēt talantīgo vārtsargu Rihardu Cimermani viņi nespēja. Rihards vairākas reizes glāba komandu ļoti smagos brīžos un bija viena no svarīgām uzvaras sastāvdaļām.

Nākošnedēļ “Zemgale/LLU” aizvadīs četras “Mestis” līgas spēles, kas visas notiks Jelgavas ledus hallē un apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt labas klases hokeju.

“Hokki” – “Zemgale/LLU” 1:3 (0:0; 1:2; 0:1)

Vārtu guvēji: 27:01 Artūrs Homjakovs (Slišāns, Bernhards) – vairākums; 29:08 Artūrs Homjakovs (Andersons, Bernhards); 34:38 Ville-Valtteri Mustonen (Paakkola, D.Troshin); 41:28 Artūrs Homjakovs (Karaša, Slišāns) – vairākums.

Komandu sastāvi

“Hokki”: 1.maiņa – Julius Korjus, Eetu-Santeri Koivunen, Mikko-Matti Paakkola, Daniil Troshin, Risto Mattila; 2.maiņa – Tuomas Komulainen (zelta ķivere), Joonas Savolainen, Oskari Siiki, Aapo Holtinkoski, Patrik Forsberg; 3.maiņa –  Kasperi Heinänen, Ville-Valtteri Mustonen, Arttu Nevasaari, Joonas Virtanen, Anton Troshin; 4.maiņa –  Janne Jokinen, Samu Pyykkönen, Christoffer Seppelin, Eetu Santanen; vārtsargi –  Patrik Koivisto (vārtos), Alex Mäkelä; galvenais treneris – Pasi Räsänen.

“Zemgale/LLU”: 1.maiņa – Ernests Bērziņš, Kristaps Roķis, Daniels Andersons, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 2.maiņa –  Artūrs Karaša, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Ričards Bernhards, Gustavs Krūmiņš, Haralds Rauls Slišāns; 3.maiņa – Gustavs Millers, Rainers Rullers, Roberts Baranovskis, Kristers Brauns, Patriks Seilis; 4.maiņa – Artūrs Krišs Avotiņš, Uldis Pupols, Kaspars Ziemiņš; vārtsargi – Rihards Cimermanis (vārtos), Mariuss Bajaruns-Galejs; galvenais treneris – Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Jussi Kaarisalo, Niilo-Kustaa Määttä.