“Zemgale/LLU” otrais sastāvs papildlaikā piekāpjas “HS Rīga”

Jelgavas hokeja komandas “Zemgale/LLU” otrais sastāvs pēcspēles metienos “Optibet” Baltijas līgas regulārajā čempionātā piekāpjas “HS Rīga” vienībai ar rezultātu 3:4 (0:1; 1:0; 2:2; 0:0; 0:1). Divus vārtus jelgavnieku rindās guva Deniss Vilmans, vienus – Rinalds Vutkevičs.

Šajā spēlē “Zemgale/LLU” startēja ar to pašu “B” sastāvu ar kuru spēlēja pret “Prizma” otrdien un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:3. Par iemeslu zaudējumam varētu būt tas, ka vairāki hokejisti atgriezušies pēc traumu sadziedēšanas un vēl nav atguvuši savu sportisko formu pilnā apmērā.

Kā jau varēja gaidīt no Latvijas U-18 izlases bāzes komandas, “HS Rīga” no pirmām spēles minūtēm centās uzņemties iniciatīvu un spēja izveidot vārtu gūšanas momentus ar kuriem gan vārtsargs Deivs Deivids Rolovs tika galā.

“Zemgale/LLU” ne pārāk labi veicās ieiešana zonā, kura noslēgtos ar metienu uz vārtiem. Epizodiski tas izdevās, bet laukuma saimniekiem tas vienalga padevās labāk. Pirmajā trešdaļā viņi izdarīja 12 metienus, kamēr jelgavnieki vien 3.

Pirmās trešdaļas izskaņā “Zemgale/LLU” pazaudēja ripu uz savas aizsardzības zonas zilās līnijas, un rīdzinieku uzbrucējs Rodions Boltramovičs spēja aizskriet viens pret vienu ar vārtsargu un atklāja spēles rezultātu – 0:1.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” nedaudz palielināja savu spēlēšanas stilu un tādā veidā mazināja ledus saimnieku iespējas apdraudēt savus vārtu, lai arī šajā trešdaļā bija momenti, kad vārtsargam Deivam Deividam Rolovam bija nepieciešams glābt savu komandu.

Trešdaļas vidū “HS Rīga” pirmo reizi spēlē pārkāpa noteikumus, kas uzbrucējam Denisam Vilmanim ļāva izlīdzināt spēles rezultātu – 1:1.

Dramatiska izvērtās pēdējā spēles trešdaļa, kuras vidū jelgavnieku uzbrucējs Rinalds Vutkevičs izvirzīja “Zemgale/LLU” spēles vadībā – 2:1. Diemžēl jau pēc pusotra minūtēs “HS Rīga” uzbrucējs Rauls Ozollapa ar pārliecinātu vārtsarga bakstīšanu, piespieda ripai ieslīdēt vārtos, izlīdzinot rezultātu – 2:2.

“Zemgale/LLU” pieprasīja šī momenta video apskatīšanu, lai pārbaudītu vai vārtu guvums notika atbilstoši noteikumiem. Tiesneši apstiprināja to, un komanda tika sodīta ar divu minūšu noraidījumu par spēles laika vilcināšanu. Bet tā bija tikai mazākā bēda, jo uzreiz Vitālijs Čerkass nopelnīja nākamo noraidījumu, atstājot komandu lielā mazākumā.

Drīz vien “HS Rīga” uzbrucējs Kristers Ansons ar precīzu un spēcīgu metienu atkārtoti izvirzīja savu komandu spēles vadībā – 2:3. “Zemgale/LLU” hokejisti metās atspēlēties.

Samērā disciplinētie rīdzinieki ātri nopelnīja savu otro noraidījumu, un šo vairākumu jelgavnieku labā izmantoja Deniss Vilmans – 3:3.

Pamatlaikā vairs vārti netika gūti un komandas turpināja cīņu papildlaikā, kurā vārtsargi neļāva gūt vārtus. Uzvarētāja noteikšana turpinājās pēcspēles metienos, kuros “Zemgale/LLU” nebija veiksmīgi, bet uzvaras vārtus “HS Rīga” labā guva Antons Macijievskis.

“HS Rīga” – “Zemgale/LLU” 4:3 PSM (1:0; 0:1; 2:2; 0:0; 1:0)

Vārtu guvēji: 18:50 Rodions Boltramovičs; 32:06 Deniss Vilmans (Vutkevičs) – vairākums; 49:27 Rinalds Vutkevičs (Čerkass); 51:03 Rauls Ozollapa; 51:50 Kristers Ansons (Simanovičs, Strazdiņš) – lielais vairākums; 54:08 Deniss Vilmans (Mertens) – vairākums.

Komandu sastāvi

“HS Rīga”: vārtsargi – Jānis Fecers (vārtos), Aksels Ozols; aizsargi – Viktors Kurbaka, Rauls Ladusāns, Aleksandrs Apinis, Markuss Diške, Krists Retenais, Aleks Elians Ļeonovs, Alekss Simanovičs, Dmitrijs Ļeins; uzbrucēji – Roberts Šķute, Raivis Strazdiņš, Rauls Ozollapa, Antons Macijevskis, Toms Mots, Kārlis Nauris Česlis, Gints Šņepsts, Rodions Boltramovičs, Valters Niedrājs, Kārlis Andersons, Kristers Bukšs, Kristers Ansons; galvenais treneris – Oļegs Sorokins.

“Zemgale/LLU”: vārtsargi – Mariuss Bajaruns-Galejs, Deivs Deivids Rolovs (vārtos); aizsargi – Vitālijs Čerkass, Mārtiņš Vītols, Mārtiņš Krišs Krūklītis, Renarts Džerods Alksnis, Jānis Ķergalvis; uzbrucēji – Deniss Vilmans, Kristers Vītoliņš, Roberts Vītols, Rinalds Vutkevičs, Daniels Bunkus, Uldis Pūpols, Kevins Strādnieks, Rūdolfs Muraško, Rihards Mertens, Gustavs Millers; treneris – Igors Ļebedevs.

Galvenie tiesneši: Māris Locāns, Gints Zviedrītis.