“Zemgale/LLU” pārliecinoši uzvar “Dinamo Rīga” pusfināla pirmajā spēlē (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savā pirmajā “Optibet” Baltijas līgas izslēgšanas kārtas pusfināla spēle ar rezultātu 7:0 (1:0; 3:0; 3:0) pieveica “Dinamo Rīga” vienību. Vārtus jelgavnieku labā guva Haralds Rauls Slišāns, Artūrs Karaša, Rihards Ričards Fomins, Rainers Rullers, Pēteris Purmalis, Kristers Brauns un Daniels Andersons.

“Zemgale/LLU” treneri ilgi turēja noslēpumā komandas sastāvu pirmajai pusfināla spēlei un tikai stundu pirms cīņas atklāja, ka spēlēs “A” sastāvs, kurš Baltijas līgā pēdējo reizi spēlēja gandrīz trīs mēnešus atpakaļ.

“Dinamo Rīga” sastāvā gan iztrūka vairāki aizsargi, kuri guva traumas ceturtdaļfinālā, bet tie vēl var atgriezties nākošajās sērijas spēlēs.

Pirmā trešdaļa sākās ar ātru hokeju, kurā ripas kontrole piederēja “Zemgale/LLU” hokejistiem. Rīdzinieki labi un aktīvi aizstāvējās, kas ietekmēja laukuma saimnieku spējas gūt vārtus. Trešdaļā tika gūti tikai vieni vārti un tos guva jelgavnieku aizsargs Haralds Rauls Slišāns – 1:0.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” izmantoja savu pārsvaru ātrumā un tuvo rezervistu soliņu, kas ļāva viesus praktiski visas trešdaļas garumā turēt aizsardzības zonā. Trešdaļas sestajā minūtē Artūrs Karaša pārsteidz rīdzinieku vārtsargu Rūdolfu Gustu Lazdiņu ar negaidīto metienu – 2:0.

Mazāk nekā pēc divām minūtēm jelgavnieku uzbrucējs Rihards Ričards Fomins pirmais piesteidzās pie vārtsarga atsistās ripas un raidīja to vārtos – 3:0. Pēc piecām minūtēm “Zemgale/LLU” spēlētāji noķēra rīdziniekus uz spēlētāju maiņas, Gustavs Millers ar ātru piespēli ātrā uzbrukumā aizsūtīja Kristapa Kristiņu, kurš vārtu priekšā atdeva piespēli Raineram Rulleram un jaunais hokejists guva ceturtos vārtus – 4:0.

Trešajā trešdaļā spēles ātrums samazinājās un tās gaita kļuva raustīta, ka arī pilna ar tehnisko brāķi un noraidījumiem. “Zemgale/LLU” hokejistiem tas tomēr netraucēja gūt vārtus.

Vairākumā Pētera Purmaļa piespēlēja ripu Kristeram Braunam, bet ripa trāpīja pa “Dinamo Rīga” spēlētāju nūju un ielidoja vārtos – 5:0.

Spēles pamatlaika noslēdzošā daļā laukuma saimnieku uzbrucējs Pēteris Purmalis otro reizi ar negaidīto metienu pārsteidza viesu vārtsargu – 6:0. Pēdējā minūtē, spēlējot mazākumā, “Zemgale/LLU” kapteinis Gatis Gricinskis savā aizsardzības zonā pārtvēra pretinieku piespēli un kopā ar Danielu Andersonu aizskrēja pretuzbrukumā. Vārtu priekšā kapteinis atdeva piespēli Danielam, kurš to noslēdz ar vārtu guvumu – 7:0.

Otrā pusfināla spēle notiks 15. martā Jelgavas ledus hallē un tā sāksies plkst.19:30. Kāds sastāvs būs uz šo spēli vēl nav zināms.

“Zemgale/LLU” – “Dinamo Rīga” 7:0 (1:0; 3:0; 3:0).

Sērijas rezultāts – 1:0

Vārtu guvēji: 05:46 Haralds Rauls Slišāns (Ziemiņš, Andersons); 25:47 Artūrs Karaša (Homjakovs, Brants); 27:27 Rihards Ričards Fomins (Purmalis, Gricinskis); 32:33 Rainers Rullers (Kristiņš, Millers); 48:01 Pēteris Purmalis (Slišāns) – vairākums; 56:46 Pēteris Purmalis (Gricinskis, Slišāns); 59:14 Daniels Andersons (Gricinskis) – mazākums.

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; aizsargi – Harijs Brants, Patriks Seilis, Gustavs Krūmiņš, Mārtiņš Krišs Krūklītis, Haralds Rauls Slišāns, Renarts Džerods Alksnis; uzbrucēji – Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Kristaps Roķis, Gustavs Millers, Artūrs Homjakovs, Kaspars Ziemiņš, Roberts Baranovskis, Daniels Andersons, Pēteris Purmalis, Artūrs Karaša, Rihards Ričards Fomins, Kristers Brauns, Gatis Gricinskis, Ričards Bernhards; galvenais treneris – Artis Ābols.

“Dinamo Rīga”: vārtsargi – Rūdolfs Gusts Lazdiņš (vārtos), Ralfs Pilsētnieks; aizsargi – Reinis Virsnītis, Georgijs Pujacs, Nathan Vladson, Iļja Grekovs; uzbrucēji – Juris Ziemiņš, Ņikita Priede, Miķelis Rēdlihs, Kristiāns Zelts, Gusts Jegorovs, Martins Lavrovs, Miks Komuls, Ēriks Novickis, Roberts Potapenko, Dominik Matonak, Kirils Tambijevs, Renārs Cipruss, Kristofers Petriņš; galvenais treneris – Mareks Jass.

Galvenie tiesneši: Andrejs Kudrjašovs un Vytautas Lukoševičius.