“Zemgale/LLU” pārsteidz ar rezultatīvu spēli pret “RoKi” (VIDEO)

Rezultatīvā Somijas “Mestis” līgas regulārā čempionāta spēlē “Zemgale/LLU” izbraukumā piedzīvoja zaudējumu pret Rovaniemi vienību “RoKi” ar rezultātu 3:4 (1:0; 1:1; 1:3). Vārtus jelgavnieku labā guva Kristaps Roķis, Ričards Bernhards un Kristers Brauns.

“Zemgale/LLU” uz šo spēli nepieteica uzbrucējus Gatis Gricinski un Pēteri Purmali, ka arī aizsargu Renartu Džerodu Alksni. Savukārt sastāvā atgriezās aizsargs Harijs Brants, bet no “Zemgale Juniors” sastāva pievienojās Uldis Pūpols un Artūrs Krišs Avotiņš.

Pēc pirmajām divām spēlēm Jelgavā varēja prognozēt, ka “RoKi” piederēs iniciatīva un ripas kontrole. Ne velti tā ir trešā komanda līgā. Bet arī “Zemgale/LLU” spēlētāji to zināja un ļoti labi sagatavojās pašaizliedzīgajai cīņai aizsardzībā.

Jelgavnieki spēja nosargāt savus vārtus, spēlējot vienādos sastāvos un arī mazākumā. Vārtsargs Rihards Cimermanis vārtos izrādīja visas savas lokanības iespējas un nepieļāva ripas nonākšanu vārtu tīklā.

“RoKi” hokejistus šie apstākļi piespieda pārkāpt noteikumus un nonākt mazākumā. “Zemgale/LLU” hokejisti diezgan ātri nostājās pretinieku aizsardzības zonā un sāka izspēlēt dažādas vārtu kombinācijas.

Vienā no momentiem Rovaniemi hokejistiem izlīkās, ka ripa pametīs aizsardzības zonu un viņi zaudēja koncentrāciju. Gutstavs Millers to paspēja apturēt un piespēlēt uz zilās līnijas vidu, kur to uzņēma Harijs Brants. Harijs pats nemeta, bet atdeva piespēli Kristapam Roķim, kuru pretinieks atstāja sev aiz muguras vienu pašu. Kristaps izslidoja vārtu priekšā un atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Trešdaļas noslēgumā jelgavnieki nopelnīja vēl vienu noraidījumu, un tajā visi spēlētāji darīja visu, lai ripa nenonāktu viņu vārtos. Situācijas bija draudoša, bet “Zemgale/LLU” izdevos uzvarēt pirmo trešdaļu.

Otrās trešdaļās sākumā “Zemgale/LLU” centās pārņemt iniciatīvu, bet šo mēģinājumu apturēja noteikumu pārkāpums. Laukuma saimnieki to izmantoja nedaudz citā veidā. Rovaniemi rezultatīvākais uzbrucējs Heiki Hutunens lielā ātrumā ieslidoja zonā, apslidoja aizsargu un ieraidīja ripu starp vārtsarga kājsargiem – 1:1.

Pēc zaudētiem vārtiem jelgavnieki nonāca mazākumā, un tas lika ar rūpēm skatīties uz spēles turpinājumu. Bet mūsējie spēja izturēt un sagaidīja, kad mazākumā bija spiesti jau “RoKi” hokejisti un pēc izveicīgas darbības vārtu priekšā uzbrucējs Ričards Bernhards atkārtoti izvirzīja “Zemgale/LLU” spēles vadībā – 2:1.

Trešās trešdaļas pirmajā daļā komandas bez apstājas cīnījās par iespēju gūt vārtus. Jelgavnieku vārtsargam Rihardam Cimermanim ilgi izdevās nosargāt vārtus līdz viens pats atstāts Santeri Peltola neieraidīja ripu vārtu augšējā kreisajā stūrī – 2:2.

Minūti vēlāk aizsargs Toms Grenbloms no labās malas ripu raidīja uz jelgavnieku vārtiem, bet vārtu priekšā tās lidojuma trajektoriju izmainīja Heiki Hutunens, izvirzot savu komandu spēles vadībā – 2:3.

Trīs minūtes vēlāk “Zemgale/LLU” uzbrucējs Kristers Brauns devās ātrā pretuzbrukumā un spēja pārspēt laukuma saimnieku vārtu sargu Ētu Hīpie, izlīdzinot rezultātu – 3:3.

Divas minūtes vēlāk “RoKi” hokejistiem paveicās bez lielām grūtībām ieslidot jelgavnieku aizsardzības zonā un aizsarga aizsegā Mīka Tīhonens raidīja ripu vārtos, kad vārtsargs kustējās uz citu vārtu stūri – 3:4.

Trešdaļas izskaņā “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols nomainīja vārtsargu Rihardu Cimermani pret Mariusu Bajarunu-Galēju, kamēr pārējie komandas biedri izmantoja šo momentu, lai savāktos pēdējām mēģinājumam izlīdzināt spēles rezultātu.

Pārņemot ripas kontroli, vārtsargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju un “Zemgale/LLU” devās atspēlēties. Viņiem izdevās izveidot labu momentu, bet atbildīgā momentā ripa neuzgūlās uz nūjas lāpstiņas un nācās piedzīvot zaudējumu.

Rīt abas komandas tiksies vēlrei, un tas vienmēr ir papildus iespējas paņemt punktus pret pretinieku. Šovakar “Zemgale/LLU” var cīnīties ar turnīra vadošām komandām vienādā līmenī.

“RoKi” – “Zemgale/LLU” 3:4 (0:1; 1:1; 3:1)

Vārtu guvēji: 12:20 Kristaps Roķis (Brants, Millers) – vairākums; 23:59 Heikki Huttunen (Sikorski, Tyni) – vairākums; 32:13 Ričards Bernhards (Roķis, Homjakovs) – vairākums; 47:04 Santeri Peltola (Tiihonen, Siira); 48:23 Heiki Huttunen (Erkinjuntti, Grönblom); 51:45 Kristers Brauns (Goršanovs); 53:28 Miika Tiihonen (Peltola, Yli-Suutala).

Komandu sastāvi

“RoKi”: 1.maiņa – Miika Tiihonen, Santeri Peltola, Arttu Rämö, Paavo Tyni, Miks Tumanovs; 2.maiņa – Saku Kivinen, Heikki Huttunen (zelta ķivere), Antti Erkinjuntti, Jaako Manninen, Tom Grönblom; 3.maiņa –  Tommi Järvitalo, Anton Sikorski, Jaani Holopainen, Leevi Siira, Santeri Yli-Suutala; 4.maiņa – Antti Järvelä, Elias Kaarela, Tomi Alanko, Miska Merkkiniemi; vārtsargi –  Eetu Hyypiä (vārtos), Romi Huunonen; galvenais treneris – Maso Lehtonen.

“Zemgale/LLU”: 1.maiņa – Ernests Bērziņš, Kristaps Roķis, Daniels Andersons, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs; 2.maiņa – Artūrs Karaša, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Ričards Bernhards, Harijs Brants, Patriks Seilis; 3.maiņa – Gustavs Millers, Rainers Rullers, Roberts Baranovskis, Haralds Rauls Slišāns, Edgars Adrians Kazaks; 4.maiņa – Kristers Brauns, Uldis Pūpols, Kaspars Ziemiņš, Artūrs Krišs Avotiņš; vārtsargi – Rihards Cimermanis (vārtos), Marius Bajaruns-Galejs; galvenais treneris – Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Jari Niva, Karri Parkkila.