“Zemgale/LLU” pārsteidz pati sevi (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” mājas spēlē Somijas “Mestis” līgas regulārā čempionāta ietvaros negaidīti ar rezultātu 5:1 (2:0; 2:1; 1:0) pieveica Joensū pilsētas komandu “Kiekko-Pojat”.

Jelgavnieku sastāvs šajā spēlē piedzīvoja nozīmīgas izmaiņas, jo daļa no komandas kopā ar galveno treneri Arti Ābolu piedalās Pasaules U-20 hokeja čempionātā Kanādā, bet vēl viena daļa no spēlētājiem sirgst ar veselības problēmām.

Šādos apstākļos spēlei tika pieteikti jauni spēlētāji no “Zemgale Juniors” sastāva. Debiju “Mestis” līgā piedzīvoja aizsargi Patriks Seilis, Vitālijs Čerkass un uzbrucējs Matīss Bīriņš.

Somi no “Kiekko-Pojat” turnīra tabulā cīnās par sesto vietu, un tās rindās spēlē divi rezultatīvākie līgas spēlētāji. Nomināli pretinieks krietni spēcīgāks par jelgavniekiem, bet spēles sākums negaidīti pārsteidza pat pašus “Zemgale/LLU” spēlētājus.

Viesu komanda, iespējams, pārsteigta ar laukuma nelieliem izmēriem, nespēja pārņemt ripas kontroli savās rokās un jau pirmajās piecās minūtēs ielaida divas ripas. “Zemgale/LLU” hokejisti, iegūstot priekšroku, ātri nonāca vārtsarga Kaspera Lehikoinena priekšā un nogādāja atlēkušas ripas vārtu tīklā. Pirmais ar panākumu izcēlās Daniels Andersons, bet otrais – Artūrs Homjakovs – 2:0.

Otrajā trešdaļā “Kiekko-Pojat” hokejisti atguvās un spēja labi izmantot tuvā soliņa faktoru, bet pārspēt vārtsargu Rihardu Cimermani nespēja. Trešdaļas vidū viesi gausi veica spēlētāju maiņu, ko savā labā izmantoja jelgavnieki.

Vienas minūtes laikā vārtus guva Kristers Brauns un Renars Džerods Alksnis. Vienīgos vārtus “Kiekko-Pojat” labā guva Viljami Kupiainens, kurš to pēc iemetiena nekavējoties raidīja vārtos – 4:1.

Trešajā trešdaļā viesiem piederēja spēles iniciatīva, un pat bija iespēja spēlēt lielā vairākumā. Vārtsargs Rihards Cimermanis savos vārtos veica neiedomājamas darbības, neļaujot somiem gūt vārtus un ieviešot pārliecību “Zemgale/LLU” spēlētājos.

Trešdaļas izskaņā viesi bija spiesti nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas ļāva Ričardam Bernhardam ieraidīt ripu tukšos vārtos – 5:1.

Rīt abas komandas tiksies otro reizi, un somi būs jau krietni labāk sagatavojušies cīņai.

“Zemgale/LLU” – “Kiekko-Pojat” 5:1 (2:0; 2:1; 1:0)

Vārtu guvēji: 01:31 Daniels Andersons (Roķis, Ziemiņš); 05:10 Artūrs Homjakovs (Brants, Karaša); 28:01 Kristers Brauns (Gricinskis, Slišāns); 29:04 Renārs Džerods Alksnis (D.Andersons, Ziemiņš); 30:18 Wiljami Kupiainen (Brygger); 55:25 Ričards Bernhards (Kristiņš) – tukšos vārtos.