“Zemgale/LLU” pārsteidzoši zaudē pirmo trešdaļu “IPK” (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” izbraukumā ar rezultātu 2:5 (0:4; 2:0; 0:1) Somijas “Mestis” līgas regulārā čempionāta spēlē piekāpās Īsalmi pilsētas vienībai “IPK”. Vārtus jelgavnieku labā guva Artūrs Karaša un Gatis Gricinskis.

Abas komandas pirmās savstarpējās spēles bija aizvadījušas 2. un 3. decembrī Jelgavas ledus hallē. Abās spēlēs “Zemgale/LLU” piekāpās ar rezultātu 2:4. “IPK” hokejistiem izdevās izvirzīties spēles vadībā pirmajās divās trešdaļās un jelgavniekiem nekādi neizdevās atspēlēties. Mūsu hokejistiem šoreiz būs svarīga disciplīna un pacietīga spēlēšana savā aizsardzības zonā, līdzīgi kā tas bija divās iepriekšējās spēlēs pret “Kiekko-Pojat”.

Galvenais treneris Artis Ābols pēc pēdējās spēles nav mainījis sastāvu, un tradicionāli pirmajā spēlē vārtu aizsardzību uzticēja Ērikam Vītolam. Savukārt “IPK” sastāvs pēdējā mēnešos piedzīvojis izmaiņas un janvāri deviņās spēlēs izcīnīja sešas uzvaras.

Spēle sākās labā tempā. Abas komandas uzbruka no vārtiem uz vārtiem, bet trešajā minūtē uz Ērika Vītola vārtiem tika izdarīts metiens, kuru viņš atvairīja, bet pirmais pie ripas bija Henri Knūtinens, kurš ripu arī ieraidīja vārtos – 0:1. Starp citu, tieši Knūtinens bija tas, kas pirmais guva vārtus arī pašā pirmajā savstarpējā spēlē Jelgavā decembrī.

Spēle turpinājās. Somiem izdevās nedaudz ātrāk izrīkoties ar ripu, kas deva viņiem nelielu priekšrocību. Trešdaļas vidū jelgavnieki nonāca mazākumā, kuru viņi pārliecinoši izturēja, kas deva papildus pārliecību. Ar šo pārliecību “Zemgale/LLU” izdevās nospēlēt tikai vienu minūti, jo atkal tika pārkāpti noteikumi. Mazākumā vārtu priekšā izveicīgs bijis Ate Karpinens – 0:2.

“IPK” hokejisti turpināja izmantot savu ātrumu lēmumu pieņemšanā, un jau pēc 30 sekundēm ātrā pretuzbrukumā, neviena nepiesegts Oskari Lammi no kreisās malas ieraidīja ripu vārtu tālajā stūrī – 0:3.

Pirmās trešdaļas pēdējā minūte “Zemgale/LLU” atkal nepaspēja noreaģēt uz ātro laukuma saimnieku uzbrukumu, kurā vārtsargs Ēriks Vītols atsita pirmo pretinieka metienu, bet pie atsistās ripas pirmais pieslidoja Santeri Suomalainens, kurš to trieca vārtos pāri guļošajam vārtsargam – 0:4.

Otrajā trešdaļā jelgavnieki manāmi pielika vairāk ātruma un spēle kļuva krietni atraisītāka. Vārtos Ēriku Vītolu nomainīja Rihards Cimermanis, kuram jau no pirmajām sekundēm nācās atvairīt bīstamus pretinieka metienus.

Lielāks ātrums un ātrāki lēmumu jau otrajā trešdaļas minūtē ļāva Ričardam Bernhardam aizskriet ātrā pretuzbrukumā, kurā viņš laukuma centrā pamanīja brīvu Artūru Karašu. Ātra piespēle un Artūrs nekavējoties ieraidīja ripu vārtos – 1:4.

“Zemgale/LLU” spiediena rezultātā laukuma saimnieki bija spiesti pārkāpt noteikumus un pat nopelnīja soda metienu, kuru uzbrucējam Gatim Gricinskim neizdevās realizēt. Vēl Gatim neizdevās realizēt izgājienu vienam pret vienu ar vārtsargu Ētu Randelinu. Labu sniegumu šajā nogrieznī parādīja arī Pēteris Purmalis, veidojot labus momentus pie pretinieka vārtiem.

Vārtsargs Rihards Cimermanis turpināja radīt brīnumus savos vārtos. Somu tiesneši pēc video caurlūkošanas neieskaitīja viņa vārtos nonākošo ripu un “IPK” spēlētāja kājas. Jelgavnieki turpināja “kapāt,” un trešdaļas pēdējā minūtē Gatim Gricinskim vēl reiz izdevās aizskriet vienam pret vienu ar vārtsargu, ieraidot otro ripu vārtos – 2:4.

Trešajā trešdaļā “IPK” negrasījās padoties jelgavniekiem un šī nogriežņa sākumā saglabāja iniciatīvu savās rokās. “Zemgale/LLU” izdevās pamainīt spēles gaitu trešdaļas vidū, bet ļoti iztrūka metieni uz vārtiem, tāpēc spēles izskaņā nācās mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Diemžēl šo priekšrocību izmantoja laukuma saimnieki un ripu tukšos vārtos ieraidīja Konsta Kapanens – 2:5.

“Pirmais periods vienkārši briesmīgs. Vienkārši briesmīgs. Sliktākais periods, kuru mēs esam nospēlējuši “Mestis”. Kāpēc? Piedodiet, bet man nav izskaidrojuma. Mēs esam jaunākā komanda līgā. Mums nav pieredzes un, lai būtu konkurētspējīgi, mums sevi jāpierāda katra periodā un katrā spēlē uz visiem 100%. Es zinu, ka tas ir grūti. Grūti arī mentāli. Bet tieši tāpēc mēs spēlējam šajā līgā, lai to gūtu. Esmu ļoti vīlies par pirmo trešdaļu, kā mēs to nospēlējam. Ļoti vīlies. Tomēr rīt ir vēl viena spēle. Tā ir hokeja burvība, ka tev ir vēl viena iespēja. Īpaši ja mums ir divas spēles pēc kārtas. Rīt mums būs vēl viena iespēja,” – tā šī vakara spēli komentēja “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols.

“IPK” – “Zemgale/LLU” 5:2 (4:0; 0:2; 1:0)

Vārtu guvēji: 02:06 Henri Knutinen (Lammi, Kapanen); 15:52 Atte Karppinen (Kapanen, Matikainen) – vairākums; 16:21 Oskari Lammi (Kapanen, Lahtinen); 19:35 Santeri Suomalainen (Huttunen); 21:32 Artūrs Karaša (Bernhards, Kazaks); 39:43 Gatis Gricinskis (Pētersons) ­– videotiesnesis; 58:29 Konsta Kapanen (Halonen) – tukšos vārtos.

“IPK”: 1.maiņa – Ville Sippala, Nicolas Werbik, Atte Karppinen, Noel Pietilä, Mikko Lahtinen; 2.maiņa – Kalle Matikainen, Samuel Timonen, Veikka Halonen, Oskari Mikkonen, Otto Huttunen; 3.maiņa – Konsta Kapanen, Severi Immonen, Henri Knutinen, Roberts Kalkis, Alexander Cotton (zelta ķivere); 4.maiņa – Elias Koponen, Aleksi Soijärvi, Santeri Suomalainen, Oskari Lammi; vārtsargi – Eetu Randelin, Leevi Nikkinen; galvenais treneris – Niko Härkönen.

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa – Ernests Bērziņš, Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Artūrs Karaša, Harijs Brants, Patriks Seilis; 3. maiņa – Reinards Dāvis Pētersons, Gatis Gricinskis, Pēteris Purmalis, Haralds Rauls Slišāns, Edgars Adrians Kazaks; 4. maiņa – Kaspars Ziemiņš, Rainers Rullers, Kristers Brauns, Kristaps Kristiņš; vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; galvenais treneris – Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Toni Hyvärinen, Karri Parkkila.