“Zemgale/LLU” pēcspēles metienos piekāpjas turnīra līderiem

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” pēcspēles metienos otro reizi “Optibet” hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē piekāpās turnīra līderiem “Mogo/LSPA” ar rezultātu 1:2 (0:0; 0:0; 1:1; 0:0; 0:1). Vienīgos vārtus jelgavnieku labā guva uzbrucējs Kristaps Roķis.

“Mogo/LSPA” šobrīd ir spēcīgākā komanda “Optibet” hokeja līgā, un līdz ar to uz šo spēli “Zemgale/LLU” sastāvs netika veidots no jauniešiem, bet gan pārsvarā ar pamatsastāva spēlētājiem, izņemot Ričardu Bernhardu, Artūru Homjakovu, Robertu Petroviču, Renāru Kārklu. Vārtu aizstāvēšana tika uzticēta komandas veterānam Rihardam Cimermanim.

Pirmo puslaiku komandas aizvadīja diezgan piesardzīgā hokejā, koncentrējoties uz kļūdu nepieļaušanu aizsardzībā. “Mogo/LSPA” labi spēlēja laukuma vidus zonā, neļaujot jelgavniekiem ātri ieiet aizsardzības zonā. Bija divi labi izgājieni pret rīdzinieku vārtsargu Henriju Anču, bet tie netika izmantoti. “Mogo/LSPA” nespēja izmantot vairākumu trešdaļas izskaņā.

Otrās trešdaļas sākumā “Zemgale/LLU” iedzīvojās vēl divos noraidījumos, kas neļāva izmantot tuvā soliņa priekšrocības, bet vārtsargs Rihards Cimermanis veiksmīgi nospēlēja vārtos. Uzbrucējs Gatis Gricinskis bija izgājis uzbrukumā pret vārtsargu, bet viņa raidītā ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Trešdaļas otrajā pusē jelgavnieki neizmantoja savu vairākumu. Kopumā spēle kļuva atraisītāka un dinamiskāka.

Trešajā trešdaļā cīkstēšanās sasniedza tādu tempu, kādu visi gaidīja jau no paša sākuma. Jau otrajā minūtē aizsargs Harijs Brants aizskrēja ātrā pretuzbrukumā un atdeva piespēli Kristapam Roķim, kurš ar precīzu metienu izvirzīja “Zemgale/LLU” vadībā – 0:1.

Būdami spēles vadībā, jelgavnieki daudz kļūdījās ar ripas piespēlēm savā aizsardzības zonā, un tas maksāja ar zaudētiem vārtiem, kurus guva “Mogo/LSPA” uzbrucējs Elviss Želubovskis – 1:1. Līdz trešdaļas beigām komandas nespēja realizēt savus vārtu gūšanas momentus un spēle turpinājās papildlaikā.

Papildlaika sākumā “Zemgale/LLU” kontrolēja ripu, un līdz ar to veidoja vārtu gūšanas momentus. Apmēram papildlaika pusē kontroli pār ripu pārņēma “Mogo/LSPA” un vārtos nācās pasvīst Rihardam Cimermanim.

Ņemot vērā, ka papildlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, spēle turpinājās ar pēcspēles metienos, kuros divreiz precīzi bija “Mogo/LSPA” hokejisti, bet jelgavnieki nespēja pārspēt Henriju Anču. “Zemgale/LLU” otro reizi sezonā nācās atzīt līderu pārākumu, bet kā mierinājumu gūstot vienu punktu.

Piektdien un sestdien “Zemgale/LLU” savās mājās Somijas “Mestis” līgas ietvaros uzņems Imatras pilsētas komandu “Ketterä”, kura turnīra tabulā ieņem ceturto pozīciju. Spēles ar līgas līderkomandu būs labs pārbaudījums, kurā būs jācenšas izmantot mājas laukuma priekšrocības.

Mogo/LSPA” – “Zemgale/LLU” 2:1 (0:0; 0:0; 1:1; 0:0; 1:0)

Vārtu guvēji: 42:17 Kristaps Roķis (Brants); 44:58 Elviss Želubovskis (Lejnieks, Ozoliņš); pēcspēles metieni – Kārlis Ozoliņš.

“Mogo/LSPA”: Vārtsargi: Henrijs Ančs (vārtos), Kārlis Beķeris-Brīvkalns; Aizsargi: Renarts Bērziņš, Dario Mackevics, Gustavs Bergs, Krišjānis Rēdlihs, Harijs Šmits, Krišs Lipsbergs, Rolands Strautiņš; Uzbrucēji: Artūrs Ozoliņš, Aleksandrs Biškins, Toms Opelts, Elviss Želubovskis, Zigmārs Reinis Zīle, Patriks Trasūns, Kārlis Ozoliņš, Ernests Krūms, Niks Zīle, Mārtiņš Šulcs, Rodrigo Strautiņš, Reinis Mārtiņš Lejnieks, Rūdolfs Maslovskis. Galvenais treneris: Ģirts Ankipāns.

“Zemgale/LLU”: Vārtsargi: Rihards Cimermanis (vārtos), Mariuss Bajaruns-Galejs; Aizsargi: Harijs Brants, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs, Haralds Rauls Slišāns, Renārs Džerods Alksnis, Edgars Dīķis, Iļja Grekovs; Uzbrucēji: Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Deniss Vilmans, Kristaps Roķis, Roberts Vītols, Gustavs Millers, Kaspars Ziemiņš, Dāniels Andersons, Artūrs Karaša, Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis. Galvenais treneris: Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Juris Balodis un Gints Zviedrītis.