“Zemgale/LLU” piedzīvo smagāko zaudējumu Somijā

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” izbraukumā piekāpās Rovaniemi vienībai “RoKi” ar rezultātu 0:9 (0:3; 0:4; 0:2), piedzīvojot smagāko šīs sezonas zaudējumu Somijas “Mestis” līgas regulārajā čempionātā.

Pēc vakardienas spēles abu komandu treneri nav veikuši būtiskas izmaiņas. “RoKi” galvenais treneris Maso Lehtonens trešajā uzbrucēju virknējumā nomainīja uzbrucēju Tomi Jervitalo pret Lauri Heino un vārtsargu Ētu Hīpie pret Romi Hūnonenu.

Savukārt “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols apmainīja vietām trešo un ceturto uzbrucēju virknējumu, bet vārtu aizsargāt uzticēja Mariusam Bajarunam-Galējam, ļaujot atpūsties vakardienas varonim Rihardam Cimermanim.

Pirmajā trešdaļā “RoKi” spēlētāji pārņēma ripas kontroli savās rokās, liekot jelgavniekiem daudz spēlēt aizsardzībā. Mariusam Bajarunam-Galējam bija daudz darba, īpaši kad “Zemgale/LLU” nopelnīja savu pirmo noraidījumu.

Mazākumu jelgavnieki izturēja, bet laukuma saimnieki saglabāja iniciatīvu un trešdaļas vidū no vārtsarga atsistā ripa atsitās pret Santeri Peltolas slidu, neveiksmīgi ielidojot vārtos – 0:1. Trīsdesmit sekundes vēlāk “RoKi” aizsargs Miska Merkiniemi, izmantojot spēlētāju burzmu, dubultoja savas komandas pārsvaru – 0:2.

Pēc pamatīga “RoKi” presinga jelgavnieki uzsāka savus uzbrukumus uz pretinieku vārtiem, mēģinot atspēlēties pēc iespējas ātrāk. Diemžēl pēc viena no tādiem uzbrukumiem, “Zemgale/LLU” hokejistiem neizdevās laicīgi izveidot aizsardzības valni un tas ļāva Saku Kivinenam gūt trešos vārtus – 0:3.

Otrā trešdaļā iesākusies ne tā, kā to plānoja “Zemgale/LLU” hokejisti. Pirmajā minūtē noraidījumu nopelnīja aizsargs Patriks Seilis, bet trīsdesmit minūtes vēlāk uzbrucējs Artūrs Homjakovs. Lielo vairākumu “RoKi” labā bez problēmām izmantoja Toms Grenbloms – 0:4.

Turpinoties jelgavnieku mazākumam, laukuma saimnieki izveidoja burzmu Mariusa Bajaruna-Galēja vārtu priekšā, kur veiksmīgi starp vārtsarga kājsargiem ripu vārtos ieraidīja Saku Kivinens – 0:5.

“Zemgale/LLU” hokejisti uzsāka intensīvu cīņu par iespēju gūt vārtos, bet trešdaļas vidū pārkāpa spēlētāju skaita noteikumus un šo vairākumu “RoKi” labā ar metienu no zilās līnijas izmantoja uzbrucējs Anti Erkinjunti – 0:6.

Pēc šī vārtu guvuma “Zemgale/LLU” spēlētājiem zuda spēja spēlei bez ripas, kas laukuma saimniekiem ļāva valdīt uzbrukumā un tas noslēdzās ar Tomi Alanko vārtu guvumu – 0:7.

Trešās trešdaļas sākumā “RoKi” hokejisti vairs tik daudz neskrēja uz priekšu, bet koncentrējās spēlei aizsardzībā. “Zemgale/LLU” hokejistiem tas deva iespējas radīt vārtu gūšanas iespējas, bet tās netika realizētas.

Vienā no pretuzbrukumiem laukuma saimniekiem izdevās atgūt ripu cīņā pie borta un pēc ātras piespēles Elias Kārela guva astotos vārtus – 0:8.

Turpinājumā “Zemgale/LLU” pirmo reizi bija iespēja spēlēt vairākumā, bet spēku realizēt šo iespēju neatlika. Savukārt “RoKi” hokejisti, atsākot spēlēt pilnā sastāvā, aizskrēja ātrā pretuzbrukumā un Tomi Alanko ar neērto nūjas lāpstiņas pusi guva vēl vienus vārtus – 0:9.

Diemžēl līdz spēles beigām jelgavniekiem neizdevās gūt vairs nevienus vārtus un nācās atzīt smagāko savu zaudējumu “Mestis” līgā. Šīs spēles rezultātu “Zemgale/LLU” spēlētājiem ir pēc iespējas ātrāk “jāaizmirst”, jo jau piektdien un sestdien ir jāaizvada divas spēles pret “Hokki”, kur jāizcīna divas uzvaras.

“RoKi” – “Zemgale/LLU” 9:0 (3:0; 4:0; 2:0)

Vārtu guvēji: 11:28 Santeri Peltola (Rämö, Tiihonen); 12:03 Miska Merkkiniemi (Kivinen, Erkinjuntti); 18:51 Saku Kivinen (Erkinjuntti, Tumanovs); 22:00 Tom Grönblom (Holopainen, Huttunen) – lielais vairākums; 23:07 Saku Kivinen (Tiihonen, Huttunen) – vairākums; 28:59 Antti Erkinjuntti (Grönblom, Holopainen) – vairākums; 33:37 Tomi Alanko (Kaarela, Siira); 43:31 Elias Kaarela (Järvelä, Siira); 52:30 Tomi Alanko (Tiihonen).

Komandu sastāvi

“RoKi”: 1.maiņa – Miika Tiihonen, Santeri Peltola, Arttu Rämö, Paavo Tyni, Miks Tumanovs; 2.maiņa – Saku Kivinen, Heikki Huttunen (zelta ķivere), Antti Erkinjuntti, Jaako Manninen, Tom Grönblom; 3.maiņa –  Lauri Heino, Anton Sikorski, Jaani Holopainen, Leevi Siira, Santeri Yli-Suutala; 4.maiņa – Antti Järvelä, Elias Kaarela, Tomi Alanko, Miska Merkkiniemi; vārtsargi –  Romi Huunonen (vārtos), Eetu Hyypiä; galvenais treneris – Maso Lehtonen.

“Zemgale/LLU”: 1.maiņa – Ernests Bērziņš, Kristaps Roķis, Daniels Andersons, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs; 2.maiņa – Artūrs Karaša, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Ričards Bernhards, Harijs Brants, Patriks Seilis; 3.maiņa – Kristers Brauns, Uldis Pūpols, Kaspars Ziemiņš, Haralds Rauls Slišāns, Edgars Adrians Kazaks; 4.maiņa – Gustavs Millers, Rainers Rullers, Roberts Baranovskis, Artūrs Krišs Avotiņš; vārtsargi – Marius Bajaruns-Galejs (vārtos), Rihards Cimermanis; galvenais treneris – Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Markus Alardt, Jari Niva.