“Zemgale/LLU” pieveic arī trešo Lietuvas komandu (FOTO/VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās “Optibet” hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē izcīnīja uzvaru par Lietuvas vienību “Airwell Energija” ar rezultātu 10:1 (3:0; 3:0; 4:1). Trīs vārtus jelgavnieku labā guva uzbrucējs Artūrs Homjakovs. Pa diviem vārtu guvumiem Raineram Rulleram un Ričardam Rihardam Fominam.

“Airwell Energija” ir viens no senāk dibinātajiem hokeja klubiem Lietuvā (1977. gads), kurš jau iepriekš ir piedalījies Latvijas čempionātā un divpadsmit reizes bija savas valsts čempions. “Zemgale/JLSS” pēdējo reizi pret šo klubu spēlēja 2012. gadā, un spēku samērs bija ļoti līdzīgs. Šosezon lietuviešu komandas rindās spēlē 8 ukraiņi un 2 latvieši, pie tam, ukraiņi netiek uzskatīti par leģionāriem.

Pēdējos desmit gados Jelgavas klubs piedzīvojis lielu izaugsmi, un to uzreiz varēja redzēt uz laukuma. “Zemgale/LLU” hokejisti pārņēma ripas kontroli no pirmajām spēles minūtēm un sāka sagādāt pamatīgu darba apjomu divkārtējam Ukrainas čempionam, vārtsargam Maksimam Duve.

Vārtsargs centās savu iespēju robežās, bet pirmajā trešdaļā ielaida Artūra Homjakova, Ričarda Riharda Fomina un Kristapa Kristiņa raidītās ripas – 3:0. Otrajā puslaikā “Zemgale/LLU” hokejisti pilnībā izmantoja tuvā soliņa priekšrocības, un ar vārtu guvumiem atzīmējās Roberts Petrovičs, Rainers Rullers un Daniels Andersons – 6:0.

Trešajā trešdaļā jelgavnieki izmantoja savu pārsvaru fiziskajā sagatavotībā, kas rezultējās ar četriem gūtiem vārtiem. Artūrs Homjakovs guva divus vārtus, vēl pa vienai reizei vārtus guva Ričards Rihards Fomins un Rainers Rullers – 10:0. Kopumā spēles laikā “Zemgale/LLU” izpildīja 62 metienus uz pretinieka vārtiem, kas varētu būtu jauns rekords pēdējās sezonās.

Spēles izskaņā “Zemgale/LLU” hokejisti zaudēja koncentrāciju un ļāva Donātam Kumeļauskam spēlētāju aizsegā, ieraidīt ripu Deiva Deivida Rolova sargātajos vārtos – 10:1. Deivam šī bija debijas spēle “Zemgale/LLU” vārtos, un spēles vidū viņš atraidīja ukraiņa Klimentija Lisaka izpildīto soda metienu.

Nākamo spēli “Zemgale/LLU” aizvadīs otrdien 20.oktobrī, izbraukumā pirmo reizi tiekoties ar “Prizmas” hokejistiem. Jelgavniekiem “Optibet” hokeja līgas regulārajā čempionātā vēl ir jāaizvada četras spēles pirms sāksies viņu dalība Somijas “Mestis” līgā.

“Zemgale/LLU” – “Airwell Energija” 10:1 (3:0; 3:0; 4:1)

Vārtu guvēji: 02:13 Artūrs Homjakovs (Kārkls, Karaša) – vairākums; 07:57 Ričards Rihards Fomins (Roķis, Grekovs); 11:29 Kristaps Kristiņš (Baranovskis, Brants); 21:34 Roberts Petrovičs (Brants, Strādnieks) – vairākums; 27:09 Rainers Rullers (Strādnieks); 37:21 Daniels Andersons (Lazarenoks); 46:44 Ričards Rihards Fomins (Alksnis, Andersons); 48:22 Artūrs Homjakovs (Grekovs, Bernhards); 48:48 Rainers Rullers; 56:13 Artūrs Homjakovs (Karaša, Kārkls) – vairākums; 58:05 Donatas Kumeliauskas (Azarevičs).

“Zemgale/LLU”Vārtsargi: Deivs Deivids Rolovs, Mariuss Bajaruns-Galejs; Aizsargi: Harijs Brants, Daniels Goršanovs, Mārtiņš Krišs Krūklītis, Renārs Džerods Alksnis, Silvestrs Uvis Lazarenoks, Renārs Kārkls, Iļja Grekovs; Uzbrucēji: Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Kristaps Roķis, Artūrs Homjakovs, Roberts Petrovičs, Roberts Baranovskis, Dāniels Andersons, Kevins Strādnieks, Ernests Bērziņš, Artūrs Karaša, Ričards Rihards Fomins, Ričards Bernhards, Rihards Mertens. Galvenais treneris: Artis Ābols.

“Airwell Energija”Vārtsargi: Maxim Duve, Martin Petiul; Aizsargi: Paulius Rumševičius, Sergii Lohach, Oleksandr Zaruba, Rokas Arbačiauskas, Matas Mikalauskas, Arturs Tomsons, Ernests Azarevics; Uzbrucēji: Karolis Krasilnikovas, Jaromir David Šusterovas, Kipras Grabliauskas, Dovydas Laimutis, Donatas Kumeliauskas, Klymentii Lysak, Artem Redko, Yaroslav Panchenko, Nazar Ruzhnikov, Danil Tsarkovskyi. Galvenais treneris: Arunas Aleinikovas.